Реєструйте домен у зоні .KYIV.UA за 99 грн

Зареєструвати

Помилка 404: що це і як усунути

post thumbnail

Ситуація, коли ви шукаєте певну сторінку, а на екрані з’являється повідомлення “404 Not Found” дуже поширена і немає жодної людини, якій не довелося б з нею зіткнутися і з питанням “Що означає помилка 404?”.

Сьогодні ми розберемо що це за помилка і як її виправити.

Що таке 404 помилка (Not Found)

Помилка 404 (Not Found) – це код відповіді сервера, який інформує про те, що сервер не може знайти ресурс (сторінку), до якого йде звернення.

Помилка 404 | Wiki HostPro

Поширені причини появи 404 помилок

 • звернення відбувається до сторінки, яка не існує або була видалена;
 • биті посилання – коли допущена помилка в URL-адресі сторінки або URL був змінений, але адреса посилання не оновлена (часто виникає через перелінковки внутрішніх сторінок або зміни розділу сторінки);
 • URL-адресу запитуваної сторінки введено з помилкою;
 • сервер не функціонує належним чином.

На перший погляд, помилка зрозуміла і нешкідлива – це дійсно так, але тільки в тому випадку, якщо користувач власноруч зробив помилку при веденні посилання. Якщо ви користувач, який зіткнувся з подібною помилкою, не поспішайте відразу ж йти з ресурсу, насамперед радимо перевірити посилання на наявність зайвих знаків.

Якщо ви впевнені в правильності вашого посилання, то спробуйте все ж знайти інформацію на поточному ресурсі, повернувшись на головну сторінку або перевірте посилання в іншому браузері та, якщо воно там відкриється, очистіть кеш початкового браузера.

Що стосується власників сайтів, то в ваших інтересах звести до мінімуму появу цієї помилки й ось чому. Якщо мова йде про биті посилання (особливо велику їх кількість) на сайті, це тягне за собою значні збитки. Це і погіршення індексації, і втрата трафіку і позицій. А також це негативно впливає на краулінговий бюджет, оскільки пошуковий бот буде переходити за посиланнями, що не існують, замість реальних сторінок для просування.

Як це працює і звідки такі значні втрати?

Чим більше 404 сторінок у вас на сайті, тим менше часу користувачі будуть проводити на ньому. І чим довше у вас буде не активне посилання на сайті, тим більше користувачів зіткнеться з помилкою.

Алгоритми пошукових систем приділяють особливу увагу тому як користувачі поводяться на вашому сайті. Їх поведінка в мережі грає важливу роль в процесі ранжування. А код 404 – одна з найнеприємніших речей, з якими можуть зіткнутися ваші відвідувачі. Як тільки вони побачать, що контент недоступний, вони покинуть ваш сайт і перейдуть до вашого конкурента.

Крім негативного користувацького досвіду, високий показник відмов через неактивні посилання може негативно вплинути на ваше SEO. Хоча алгоритм Google може не враховувати показник відмов безпосередньо, але він дійсно може зашкодити вашій позиції.

Якщо користувач заходить на вашу сторінку, але незабаром йде, нікуди не натискаючи, це сигналізує Google, що ваш результат не відповідає намірам користувача. В результаті ваша сторінка буде займати нижчі позиції в результатах пошуку.

Що робити, щоб уникнути подібної помилки

 • Перевіряйте й видаляйте неактуальні сторінки. Перед видаленням непотрібної сторінки додавайте 301 редирект з видаленої сторінки на більш релевантну;
 • Перевіряйте посилання на сторінку при її перейменуванні;
 • Іноді причина криється в системних помилках CMS (у разі, якщо відбувається збій в роботі модуля). Тому рекомендуємо регулярно оновлювати компоненти, модулі та плагіни CMS систем.

Як перевірити сайт на 404 помилки

Подібні перевірки на наявність битих посилань радимо проводити після поновлення даних на сайті, його наповнення та змін. Завдяки спеціалізованим інструментам помилки урлів можна знаходити.

Існує достатньо способів знайти 404 помилки, щоб вибрати підходящий саме вам. Ось деякі з них: Google Search Console, краулери, плагіни для CMS і плагіни для браузерів.

Google Search Console

Це простий спосіб виявити сторінки 404, щоб ви могли їх виправити. Щоб відкрити всі сторінки 404, вам необхідно:

 • увійти до свого облікового запису;
 • у лівому боковому меню знайти розділ “Індексування” → “Сторінки”;
 • нижче у звіті ви знайдете розділ “Не знайдено (404)”, в якому будуть усі сторінки з даною проблемою.

Програми для перевірки битих посилань

 • Screaming Frog SEO Spider Tool (підходить для Windows, Mac OS і Linux).
 • Netpeak Spider (підходить для Windows і Mac OS)
 • Xenu’s Link Sleuth (тільки для Windows) – безкоштовна програма.

Як усунути помилку 404?

Після того, як ви виявили помилку, переходимо до етапу її виправлення. У разі, якщо у посилання на вашому сайті некоректний URL, потрібно знайти відповідну сторінку, яка повинна була відобразитися на місці 404 помилки, копіюємо її URL і вставляємо його в посилання.

Якщо за посиланням на сторонньому ресурсі вказано некоректний URL або сторінка, на яку він веде, більше не існує, рекомендуємо перенаправити відвідувача зі сторінки з 404 помилкою на іншу релевантну сторінку за допомогою 301 редіректу. Цей редірект сповіщає браузер про те, що сторінка була переміщена на інший URL.

Існує ще один надійний спосіб, який позбавить від турбот у майбутньому – установка сторонніх сервісів, які автоматично будуть налаштовувати внутрішню перелінковку.

Як оформити сторінку 404

Google в своїх рекомендаціях виносить на перший план доступність повідомлення відвідувачу про помилку, єдиний стиль основного сайту і сторінки з помилкою. Розміщення на ній популярних статей.

Як виправити помилку 404 | Wiki HostPro

Google пропонує надати можливість користувачам повідомляти про помилку. А самі сторінки з кодом 404 виключити зі сканування пошуковими ботами.

Як використовувати помилку 404

Не буває випадків, коли користувачі не звертаються та не отримують сторінку з помилкою 404. Якщо усунути її повністю не можна, можна докласти всіх зусиль, щоб отримати користь і зменшити відтік користувачів при отриманні подібної помилки. Ось наш список рішень для розміщення на сторінці помилки:

 • посилання на головну сторінку;
 • посилання на основні розділи (статті), популярні товари;
 • форма зворотнього звʼязку;
 • контакти і розташування компанії.

Недостатньо повідомити користувачу, що потрібна йому інформація не була знайдена. Натомість варто надати якомога більше інформації, яка може бути корисною для юзера. Все частіше сторінка 404 набуває неординарного дизайну, деякі вебмайстри використовують її для розміщення інформації про знижки та спеціальні пропозиції.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як перевірити PING?

Як перевірити PING?

У цій статті ви дізнаєтеся, що таке ping (пінг), як він працює, а також...

Hostpro Company | Оновлено: 14.05.2024

Як очистити кеш DNS?

Як очистити кеш DNS?

Найімовірніше, посилання на цю інструкцію вам надали співробітники підтримки HostPro, тоді ви одразу можете...

Hostpro Company | Оновлено: 14.05.2024

Як встановити Python на Linux

Як встановити Python на Linux

Python – це універсальна мова програмування, що використовується для широкого спектру задач, від веб-розробки...

Hostpro Company | Оновлено: 30.04.2024

Як отримати бекап сайту і відновити дані?

Як отримати бекап сайту і відновити дані?

Про те, що може призвести до втрати даних сайту, про всі нюанси бекапів та...

Diana Honcharenko | Оновлено: 15.03.2024