Даруємо 10 шоперів

в нашому Telegram

Приєднатись

Що таке хостинг?

post thumbnail

Інтернет-сайт для звичайного відвідувача – це певний набір пов’язаних між собою сторінок, що містять різну текстову і графічну інформацію. Для можливості в будь-який момент часу подивитися цю інформацію, вона повинна розташовуватися на комп’ютерах, які постійно доступні в мережі – серверах. Тобто, сервер відрізняється від простого комп’ютера тим, що він постійно включений в мережу, підключений до інтернету і на ньому розгорнуто програмне забезпечення для трансляції сайтів в мережу.

Якщо ви створили свій сайт і хочете зробити його доступним для всіх, вам буде потрібнен хостинг – послуга з розміщення вашої інформації на сервері. У перелік послуг з розміщення сайтів входять ще й інші послуги: використання баз даних, ftp-акаунтів, поштових скриньок.

Розрізняють чотири найбільш поширених типу хостингу: віртуальний хостинг, віртуальний сервер, виділений сервер, колокація. Далі докладніше про кожен з них.

Віртуальний хостинг

Тут хостинг-провайдер дозволяє розмістити ваші сайти в обмеженому обсязі ресурсів свого сервера. Там же розміщуються сайти і безлічі інших клієнтів, причому всі вони користуються загальними ресурсами, ділячи їх між собою.

На акаунт хостингу накладається ряд обмежень: дисковий простір, процесорний час, оперативна пам’ять, швидкість інтернет-каналу, кількість файлів в обліковому записі.

Віртуальний хостинг можна порівняти із маршрутним таксі – якщо дорога вільна і пасажирів в автобусі небагато, то все в порядку, але в години пік туди набивається багато людей, а сам транспорт не поспішаючи прокладає собі шлях крізь пробки.

Швидкий хостинг від Hostpro

З фінансового боку це найбільш бюджетний вид хостингу і він підходить для невеликих сайтів.

Також для керування акаунтом віртуального хостингу не потрібно технічних навичок, оскільки всю роботу по підтримці працездатності сервера, оновленню програмного забезпечення, перевірці та своєчасній заміні компонентів сервера бере на себе хостинг-компанія.

Віртуальный сервер

VPS (virtual private server) або VDS (virtual dedicated server) – розміщення на одному дуже потужному фізичному сервері декількох віртуальних серверів поменше.

За нашою аналогією з транспортом віртуальний сервер можна порівняти із купе швидкісного поїзда. Ви з комфортом подорожуєте, поки сусіди за перегородкою не почнуть співати пісні посеред ночі.

Швидкий хостинг від Hostpro

Ресурси для вашого віртуального сервера надаються незалежно від інших користувачів, тобто ви отримуєте в своє безроздільне користування маленький комп’ютер, на який можливо встановити операційну систему і програми на ваш смак і розмістити там необмежену кількість сайтів.

Тут вам будуть потрібні більш глибокі навички з адміністрування або допомога сторонніх фахівців, якщо хостинг-провайдер не займається адмініструванням віртуальних серверів.

Виділений сервер

Це окремий потужний комп’ютер, встановлений в дата-центрі провайдера, всі ресурси якого належать тільки вам. Звичайно, цей вид хостингу має набагато більшу вартість, ніж інші, але при цьому перед вами відкриваються дуже широкі можливості. Ви зможете встановити будь-яке програмне забезпечення, отримати максимально широкий канал зв’язку в інтернет, створити окремі віртуальні сервера на своєму фізичному сервері.

Виділений сервер можна порівняти з орендою приватного літака. Ви в будь-який час без будь-яких проблем летите куди хочете. Але вартість такої послуги, звичайно, дуже висока.

Швидкий хостинг від Hostpro

Перед початком оренди сервера вам потрібно буде навчитися самостійному адмініструванню або винайняти фахівця для цього, оскільки вам потрібно буде керувати всіма параметрами сервера і стежити за працездатністю встановленого ПЗ. Якщо хостинг-провайдер не надає послуги адміністрування, то в його обов’язки входить тільки стежити безперебійним електроживленням та підключенням до інтернет-каналу.

Колокація

Це послуга із розміщення в дата-центрі сервера клієнта і підключення його до інтернету і електроживлення. Також можуть надаватися й інші послуги.

При придбанні свого сервера, ви, звичайно, зможете робити з ним що завгодно: зібрати його з будь-якою комплектацією, встановлювати на нього будь-яку операційну систему і програмне забезпечення, поміщати на сервері будь-яку кількість сайтів, керувати усіма параметрами. Як і в випадку з виділеним сервером, вам доведеться навчитися адмініструвати сервер або залучити для цього сторонніх фахівців.

Цей вид хостингу нагадує той же приватний літак, тільки який належить вам, і ви орендуєте тільки місце в ангарі для його змісту.

Швидкий хостинг від Hostpro

У нашій компанії ви можете замовити всі види хостингу і додаткові послуги. Якщо є питання, звертайтеся у будь-який зручний вам спосіб.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як отримати доступ по SSH?

Як отримати доступ по SSH?

SSH (Secure SHell – безпечна оболонка) – це мережевий протокол, який використовується для безпечного...

Diana Honcharenko | Оновлено: 04.03.2024

Як самостійно перейти на вищий тариф VPS 

Як самостійно перейти на вищий тариф VPS 

Нещодавно ми додали функціонал для самостійної зміни тарифу віртуального сервера. Діє він у межах...

Diana Honcharenko | Оновлено: 22.12.2023

Як додати на сервер NVMe-диск

Як додати на сервер NVMe-диск

Наші нові швидкі VPS тарифи вже включають в себе NVMe-диски. Оберіть свій потужний VPS...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 22.06.2021

Як створити віртуальний сервер?

Як створити віртуальний сервер?

«Як створити віртуальний сервер?» – часте питання, що виникає у багатьох користувачів, які вперше...

Diana Honcharenko | Оновлено: 01.10.2020