Реєструйте домен у зоні .KYIV.UA за 99 грн

Зареєструвати

Як правильно налаштувати FileZilla для роботи з хостингом по FTP

post thumbnail

Останнім часом до наших працівників техпідтримки все частіше надходять звернення з приводу блокування IP-адреси на сервері через неправильно налаштований клієнт FTP. У цій статті розглянемо, як правильно налаштувати один з найбільш популярних FTP-клієнтів – FileZilla.

Для початку перевіримо, чи встановлена остання версія клієнта (старі версії можуть бути несумісні з версією сервера FTP). Завантажити останню версію можна зі сторінки або, натиснувши у вікні Filezilla «Допомога»«Перевірити оновлення».

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Далі потрібно правильно налаштувати з’єднання з сервером. Для цього натискаємо на іконку в лівому верхньому кутку або використовуємо комбінацію клавіш Ctrl + S.

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

У вікні, яке з’явилося, натискаємо «Новий сайт». Після цього прописуємо параметри підключення:

  • протокол – FTP – протокол передачі файлів;
  • хост – це адреса сервера, до якого ви хочете підключитися. Це може бути IP-адреса, ім’я сервера або ім’я домену. Краще вказувати IP-адресу, оскільки для імені сервера або імені домену можуть бути не прописані потрібні записи в DNS-зоні і сервер буде недоступний з мережі по імені. Знайти адресу сервера, логін і пароль для підключення по FTP ви можете в листі з параметрами доступу (для тарифів віртуального хостингу); 
  • порт – прописуємо порт 21;
  • кодування – використовуємо явне FTP через TLS, якщо доступно. Цей варіант є універсальним і підходить у більшості випадків;
  • тип входу – запит на пароль;
  • користувач – вказуємо дані з листа або створеного вами облікового запису
  • пароль – необхідно буде ввести пізніше.

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Далі на вкладці «Налаштування передачі» встановлюємо пасивний режим і обмеження на кількість підключень – максимум 8 (це обмеження з боку сервера). Проте рекомендовано встановлювати менше 8, до прикладу – 4.

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Після цього можна тиснути кнопку “Зʼєднати”, ввести пароль і працювати з файлами на сервері. Також рекомендуємо встановити бінарний тип передачі даних, щоб уникнути втрат і пошкоджень файлів у процесі завантаження / вивантаження.

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Важливо! Вимкніть у FTP-клієнті TLS/SSL. Це можна зробити в розділі FileZilla ⇨ Мої сайти ⇨ в полі «Шифрування» виберіть «Використовувати звичайний FTP».Якщо ваша адреса виявилася заблокованою на сервері (можна побачити в лозі підключення), то розблокувати її можна самостійно за допомогою інструкції. Якщо ж блокування не було знято, зверніться в нашу техпідтримку, працівники переглянуть причини блокування та нададуть рекомендації щодо їх усунення.

На цьому основні налаштування завершені.

Для того, щоб завантажити файли безпосередньо на сайт, після підключення переходимо в папку public_html (кореневий каталог для основного сайту користувача cPanel). Для додаткових вебсайтів можуть вказуватись інші каталоги. Переглянути їх розміщення можна в розділі «Домени» панелі управління cPanel.

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

За допомогою FTP-клієнта ви можете створювати нові файли на сервері, перейменовувати їх та видаляти. Також ви можете завантажувати файли з серверу на свій компʼютер як поодинці, так і цілими папками.

Якщо вам потрібно надати доступ до окремої папки, потрібно створити окремий FTP-акаунт. Заходимо в панель керування cPanel, у блоці «Файли» обираємо пункт «Облікові записи FTP».

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Тут ми створюємо нове імʼя користувача та пароль. За необхідності ви можете задати квоту для облікового запису. Далі натискаємо кнопку «Створити обліковий запис FTP».

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Після цього обліковий запис зʼявиться у списку наявних FTP-акаунтів. Тут ви можете переглянути логін акаунта, шлях розташування папки цього користувача та обсяг використаної квоти. У разі, якщо вам необхідно змінити шлях розташування папки користувача, його потрібно видалити та створити повторно, але вже з правильним каталогом.

Як налаштувати FileZilla | Wiki HostPro

Що стосується підключення до SFTP, то в цьому випадку потрібно вказувати:

  • порт – 22
  • логін – від акаунту cPanel в полі ім’я користувача 
  • пароль – від акаунту cPanel

У результаті ви відразу потраплятимете в домашній каталог користувача (/home/USERNAME). Але зверніть увагу, що для отримання доступу до SFTP необхідно звернутись в техпідтримку. Таким чином вам одразу відкриють доступ до протоколу SSH, адже він також знаходиться на порті 22.

На цьому власне все. Якщо у вас залишись питання, звертайтесь в нашу найкращу службу підтримки, яка радо допоможе вам.

Усі кроки ми наочно описали у відео.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

FTP-підключення

FTP-підключення

Як підключитися до FTP-серверу? FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів). Для підключення...

Hostpro Company | Оновлено: 09.08.2022