Розіграш трьох худі REC

HostPro 23 роки! Подарунки всім нашим клієнтам!

Забрати дарунок

Помилка 404: що це і як усунути

post thumbnail

Ситуація, коли ви шукаєте певну сторінку, а на екрані з’являється повідомлення “404 Not Found” дуже поширена і немає жодної людини, якій не довелося б з нею зіткнутися і з питанням “Що означає помилка 404?”.

Сьогодні ми розберемо що це за помилка і як виправити помилку 404.

Що таке 404 помилка (Not Found)

Помилка 404 (Not Found) — це код відповіді сервера, який інформує про те, що сервер не може знайти ресурс (сторінку), до якого йде звернення.

Поширені причини появи 404 помилок

 • Звернення відбувається до сторінки, яка не існує або була видалена;
 • биті посилання — коли допущена помилка в URL-адресі сторінки або URL був змінений, але адреса посилання не оновлена (часто виникає через перелінковки внутрішніх сторінок або зміни розділу сторінки);
 • URL-адресу запитуваної сторінки введено з помилкою;
 • сервер не функціонує належним чином.

На перший погляд, помилка зрозуміла і нешкідлива – це дійсно так, але тільки в тому випадку, якщо користувач власноруч зробив помилку при веденні посилання.

Якщо ви користувач, який зіткнувся з подібною помилкою, не поспішайте відразу ж йти з ресурсу, насамперед радимо перевірити посилання на наявність зайвих знаків.

Якщо ви впевнені в правильності вашого посилання, то спробуйте все ж знайти інформацію на поточному ресурсі, повернувшись на головну сторінку або перевірте посилання в іншому браузері та, якщо вона там відкриється, очистіть кеш початкового браузера.

Що стосується власників сайтів, то в ваших інтересах звести до мінімуму появу цієї помилки й ось чому:

Якщо мова йде про биті посилання (особливо велику їх кількості) на сайті, це тягне за собою значні збитки. А саме погіршення індексації, втрата трафіку і втрату позицій. А також негативно впливає на краулінговий бюджет, оскільки пошуковий бот буде проходити за посиланням, що не існують замість реальних сторінок для просування.

Як це працює і звідки такі значні втрати?

Чим більше 404 сторінок у вас на сайті, тим менше часу користувачі будуть проводити на ньому. І чим довше у вас буде не активне посилання на вашому сайті, тим більше користувачів зіткнеться з помилкою.

Алгоритми пошукових систем приділяють особливу увагу тому як користувачі поводяться на вашому сайті. Їх поведінка в мережі грає важливу роль в процесі ранжування. А код 404 — одна з найнеприємніших речей, з якими можуть зіткнутися ваші відвідувачі. Як тільки вони побачать, що контент недоступний, вони покинуть ваш сайт і перейдуть до вашого конкурента.

Крім негативного користувацького досвіду, високий показник відмов через неактивні посилання може негативно вплинути на ваше SEO. Хоча алгоритм Google може не враховувати показник відмов безпосередньо, він дійсно може зашкодити вашій позиції.

Якщо користувач заходить на вашу сторінку, але незабаром йде, нікуди не натискаючи, це сигналізує Google, що ваш результат не відповідає намірам користувача. В результаті ваша сторінка буде займати нижчі позиції в результатах пошуку.

Що робити, щоб уникнути подібної помилки

 • Перевіряти й видаляти посилання на сторінки, які є на інших наявних сторінках при видаленні однієї зі сторінок на сайті. Перед видаленням непотрібної сторінки додавайте 301 редирект з видаленої сторінки на більш релевантну;
 • Перевіряти посилання на сторінку при її перейменування;
 • Іноді причина криється в системних помилках CMS (в разі, якщо відбувається збій в роботі модуля). Тому рекомендуємо регулярно оновлювати компоненти, модулі та плагіни CMS систем.

Як перевірити сайт на 404 помилки

Подібні перевірки на наявність битих посилань радимо проводити після поновлення даних на сайті, його наповнення та змін. Завдяки спеціалізованим інструментам помилки урлів можна знаходити.

Існує достатньо способів знайти 404 помилки, щоб вибрати підходящий саме вам. Ось деякі з них: Google Search Console, краулери, плагіни для CMS і плагіни для браузерів.

Google Search Console

Це простий спосіб виявити сторінки 404, щоб ви могли їх виправити. Щоб відкрити всі сторінки 404, вам необхідно:

Увійдіть до свого облікового запису.
Перейдіть в Помилки сканування (Crawl errors) → Діагностика.
Натисніть Not Found, і ви побачите список помилок 404.

Yandex Webmaster

Щоб знайти помилку 404 за допомогою такого інструменту, як Яндекс Вебмайстер, виконайте наступні дії:

Яндекс.Вебмайстер → Індексування → Доступні для пошуку сторінки → Виключені сторінки
Тут ви можете вибрати сторінки з помилкою, використовуючи фільтр «Помилка HTTP: 404».
Якщо у вас невеликий сайт, то найвірнішим і надійним способом буде перевірити сайт вручну. Це хороший спосіб, оскільки він не вимагає ніякого додаткового софту.

Програми для перевірки битих посилань

 • Screaming Frog SEO Spider Tool (підходить для Windows, Mac OS і Linux).
 • Netpeak Spider (підходить для Windows і Mac OS)
 • Xenu’s Link Sleuth (тільки для Windows) безкоштовна програма.

Як усунути помилку 404?

Після того як ви виявили помилку 404 переходимо до етапу її виправлення. Докладніше поговоримо про це.

У разі якщо у посилання на вашому сайті некоректний URL, потрібно знайти відповідну сторінку, яка повинна була відобразитися на місці 404 помилки, копіюємо її URL і вставляємо його в посилання.

Якщо за посиланням на сторонньому ресурсі вказано некоректний URL або сторінка, на яку він веде, більше не існує, рекомендуємо перенаправити відвідувача зі сторінки з 404 помилкою на іншу релевантну сторінку за допомогою 301 редіректу. Цей редірект сповіщає браузер про те, що сторінка була переміщена на інший URL.

Існує ще один надійний спосіб, який позбавить від турбот у майбутньому – установка сторонніх сервісів, які автоматично будуть налаштовувати внутрішню перелінковку.

Як оформити сторінку 404

Що радять експерти Google і Яндекс

Google в своїх рекомендаціях виносить на перший план доступність повідомлення відвідувачеві про помилку, єдиний стиль основного сайту і сторінки з помилкою. Розміщення на ній популярних статей.

Помилка 404 в Google.

Google пропонує надати можливість користувачам повідомляти про помилку. А самі сторінки з кодом 404 виключити зі сканування пошуковими ботами.

Yandex пропонує ж робити відмінний від усього сайту вид сторінки, без графіки з мінімумом тексту, щоб повідомляти про те, що «Ви шукаєте сторінку, якої не існує».

Ошибка 404 в Яндекс.

На сторінці помилки Yandex радить розміщувати лінк на основну сторінку, форму пошуку або інструкцію щодо розв’язання проблеми.

Як використовувати помилку 404

Не буває випадків, коли користувачі не звертаються та не отримують сторінку з помилкою 404.

Якщо усунути її повністю не можна, можна докласти всіх зусиль, щоб отримати користь і зменшити відтік користувачів при отриманні подібної помилки.

Ось наш список рішень для розміщення на сторінки помилки:

1.Лінк на основній сторінці;

 1. Посилання на основні розділи (статті), популярні товари;
 2. Форма пошуку і форма зворотного зв’язку;
 3. Контакти і розташування компанії.

Недостатньо повідомити користувачу, що потрібна йому інформація не була знайдена, але і прокласти орієнтир та надати якомога більше інформації натомість.

Все частіше сторінка 404 набуває неординарного дизайну, деякі вебмайстри використовують її для розміщення інформації про знижки та спеціальні пропозиції.

Якщо у вас залишилися питання або потрібна допомога звертайтеся в нашу цілодобову тех.підтримку.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як додати фавікон на WordPress сайт

Як додати фавікон на WordPress сайт

У цій статті ми розглянемо найактуальнішу інформацію, станом на початок 2024 року, як просто...

Diana Honcharenko | Оновлено: 22.02.2024

Як встановити WP-CLI. Шпаргалка з основними командами

Як встановити WP-CLI. Шпаргалка з основними командами

WP-CLI (WP Command Line Interface) – утиліта для роботи із сайтами на WordPress, яка...

Diana Honcharenko | Оновлено: 23.01.2024

Використання IPv6 для підключення до серверу

Використання IPv6 для підключення до серверу

IPv6 (Internet Protocol version 6) став важливим кроком у розвитку мережевих технологій, оскільки він...

Hostpro Company | Оновлено: 07.12.2023

Як виставити рахунок на продовження зі знижкою

Як виставити рахунок на продовження зі знижкою

Відтепер у періоди акцій на продовження ви зможете самостійно виставити собі рахунок зі знижкою...

Diana Honcharenko | Оновлено: 23.11.2023