Різдвяні термоси у подарунок до кожного Хостингу або VPS

Отримати подарунок

Як створити віртуальний сервер?

post thumbnail

«Як створити віртуальний сервер?» – часте питання, що виникає у багатьох користувачів, які вперше стикаються з хостингом. У статті продовжимо розбирати, що таке VPS (VDS), як його правильно вибрати, як налаштувати цей вид хостингу під потреби свого проєкту і чи можливо самостійно створити звичайний Virtual Private Server, або ж його потрібно орендувати.

Раніше ми з’ясували, що таке віртуальний сервер, коли варто його купувати, яку операційну систему (Linux або Windows) краще використовувати.

Окрім традиційного хостингу сайтів, віртуальні сервери можна використовувати для IP-телефонії, віртуальних маршрутизаторів і комутаторів, VPN або проксі, термінальних серверів з офісними програмами для віддаленого доступу з комп’ютерів співробітників.

Інформація про технології

Найчастіше при розробці сайтів використовується мова програмування PHP, бази даних MySQL і web-сервери Apache і Nginx (вони працюють самостійно або у зв’язці). Даний набір програм ще часто називають LAMP (Linux-Apache-MySQL-PHP) або LEMP (Linux-Nginx-MySQL-PHP).

Звичайно, використовують й інші стеки технологій, сайти можуть бути написані на інших мовах програмування (Python, Ruby, NodeJS) і використовувати інші бази даних (PostgreSQL, noSQL), а також допоміжне ПЗ. Але, оскільки такі рішення менш поширені, розглядати їх не будемо. Зупинимося докладніше на виборі і початковій конфігурації VPS для розміщення на ньому сайтів на мові РНР і корпоративної пошти.

Підбір тарифного плану

Тут не буде докладного керівництва, як підібрати необхідний тариф, оскільки ресурси обираються індивідуально в кожному випадку. Обсяг ресурсів буде залежати від кількості сайтів на сервері, використовуваних CMS, необхідності використання додаткових програм і т.д. Єдине, що розраховується досить точно – дисковий простір. Перевірте, який об’єм займають сайти і пошта, додайте до цього 7-10 ГБ і отримаєте мінімальний необхідний обсяг диска.

Справа в тому, що на VPS потрібно виділити додатковий простір для встановлення операційної системи і панелі управління, який також враховується в загальний обсяг диска.

Операційна система і панель керування

Існує велике сімейство операційних систем на базі ядра Linux, серед яких є серверні та настільні варіанти. Найбільш популярні серверні операційні системи: CentOS, Debian, Ubuntu Server.

Якщо потрібна дуже стабільна система – ваш вибір CentOS. Стабільна і безпечна система, але з можливістю при необхідності оновитися до найновіших версій ПЗ – це Debian. Ubuntu Server – ОС, яка йде в ногу з часом, поставляючи новітні версії програм, через що вони можуть працювати не ідеально.

Панель керування сервером – це деякий скрипт, або набір скриптів, що дозволяє зручно управляти VPS у графічному інтерфейсі. Зазвичай графічна частина доступна в браузері за певною адресою.

На вибір ПК багато в чому впливає суб’єктивний досвід використання, тобто одним користувачам більш зручною здасться одна панель, іншим – інша. Якщо не впевнені у виборі, ви можете протестувати інтерфейс різних продуктів у демо-версії на сайтах розробників і вирішити, що вам більше підходить. Також вибір ПК тісно пов’язаний з операційною системою, оскільки вони зазвичай підтримують обмежений список ОС. І ще важливий фактор у виборі панелі – наявність необхідних вам інструментів або можливість їх швидко встановити.

Звичайно, ви можете зовсім не використовувати панель керування і виконувати налаштування віртуального сервера через командний рядок, але такий спосіб потребує достатніх технічних знань. Більшість ПК поставляються в комплекті з набором базового популярного ПЗ, необхідного для швидкого розгортання ваших сайтів. Це веб-сервер, PHP, бази даних, FTP, поштовий і DNS-сервер. Всі пакети вже оптимально сконфігуровані для негайного початку роботи з сервером.

Ми рекомендуємо використовувати VPS із панеллю керування і надаємо для них безкоштовну повноцінну технічну підтримку. Для серверів без панелі техпідтримка буде обмежена. Створення віртуального сервера – це неймовірно витратний процес і для повноцінного хостингу існує платформа, де можна розмістити свій ресурс, і вам не доведеться створювати його з нуля.

Для встановлення на наші VPS і виділені сервери пропонуємо такі панелі: cPanel/WHM (від 17,49$/міс), DirectAdmin (від 5$/міс), Plesk (від 17$/міс), Control Web Panel та CyberPanel (безкоштовно). Детальніше всі ці панелі керування ми розглянемо в наступній частині.

Нагадаємо, що перенесення сайту на Hostpro – це цілком зрозумілий і безпечний процес. Наша компанія зробила його максимально спрощеним, тому все, що вам потрібно зробити – це заповнити заявку на нашому сайті. Ми, у свою чергу, безкоштовно і швидко перенесемо ваш сайт та допоможемо вирішити усі технічні моменти. Якщо у вас все ж таки залишаться питання, як створити віртуальний сервер, наша техпідтримка з радістю допоможе вам 24/7.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як налаштувати SSH сервер на Windows

Як налаштувати SSH сервер на Windows

SSH (Secure Shell) – це мережевий протокол, який надає безпечний доступ до віддалених систем...

Hostpro Company | Оновлено: 06.11.2024

Як отримати доступ по SSH?

Як отримати доступ по SSH?

SSH (Secure SHell – безпечна оболонка) – це мережевий протокол, який використовується для безпечного...

Diana Honcharenko | Оновлено: 04.03.2024

Як самостійно перейти на вищий тариф VPS 

Як самостійно перейти на вищий тариф VPS 

Нещодавно ми додали функціонал для самостійної зміни тарифу віртуального сервера. Діє він у межах...

Diana Honcharenko | Оновлено: 22.12.2023

Як додати на сервер NVMe-диск

Як додати на сервер NVMe-диск

Наші нові швидкі VPS тарифи вже включають в себе NVMe-диски. Оберіть свій потужний VPS...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 22.06.2021