Хей, відтепер ми в Telegram

Хостинг HostPro.ua

дізнавайтесь про знижки й важливі новини першими
subscription-logo
Приєднатись

Як створити віртуальний сервер?

post thumbnail

«Як створити віртуальний сервер?» – часте питання, що виникає у багатьох користувачів, які вперше стикаються з хостингом. У статті продовжимо розбирати, що таке VPS (VDS), як його правильно вибрати, налаштувати цей вид хостингу під потреби свого проекту і чи можливо самостійно створити звичайний Virtual Private Server, або ж його потрібно орендувати.

Раніше ми з’ясували, що таке віртуальний сервер, коли варто його купувати, яку операційну систему (Linux або Windows) краще використовувати.

Окрім традиційного хостингу сайтів, віртуальні сервери можна використовувати для IP-телефонії, віртуальних маршрутизаторів і комутаторів, VPN або проксі, термінальних серверів з офісними програмами для віддаленого доступу з комп’ютерів співробітників.

1. Інформація про технології

Найчастіше при розробці сайтів використовується мова програмування PHP, бази даних MySQL і web-сервери Apache і Nginx (вони працюють самостійно або у зв’язці). Даний набір програм ще часто називають LAMP (Linux-Apache-MySQL-PHP) або LEMP (Linux-Nginx-MySQL-PHP).

Звичайно, використовують й інші стеки технологій, сайти можуть бути написані на інших мовах програмування (Python, Ruby, NodeJS) і використовувати інші бази даних (PostgreSQL, noSQL), а також допоміжне ПЗ. Але, оскільки такі рішення менш поширені, розглядати їх не будемо. Зупинимося докладніше на виборі і початкової конфігурації VPS для розміщення на ньому сайтів на мові РНР і корпоративної пошти.

2. Підбір тарифного плану

Тут не буде докладного керівництва, як підібрати необхідний тариф, оскільки ресурси обираються індивідуально в кожному випадку. Обсяг ресурсів буде залежати від кількості сайтів на сервері, використовуваних CMS, необхідності використання додаткових програм і т. п. Єдине, що розраховується досить точно, – це дисковий простір. Перевірте, який об’єм займають сайти і пошта, додайте до цього 7-10 ГБ і отримаєте мінімальний необхідний обсяг диска.

Справа в тому, що на VPS потрібно виділити додатковий простір для встановлення операційної системи і панелі управління, який також враховується в загальний обсяг диска.

3. Операційна система і панель керування

Існує велике сімейство операційних систем на базі ядра Linux, серед яких є серверні та настільні варіанти. Найбільш популярні серверні операційні системи: CentOS, Debian, Ubuntu Server.

Якщо потрібна дуже стабільна система – ваш вибір CentOS. Стабільна і безпечна система, але з можливістю при необхідності оновитися до найновіших версій ПЗ – це Debian. Ubuntu Server – ОС, яка йде в ногу з часом, поставляючи новітні версії програм, через що вони можуть працювати не ідеально.

Панель управления сервером – это некий скрипт, или набор скриптов, позвоПанель керування сервером – це деякий скрипт, або набір скриптів, що дозволяє зручно управляти VPS у графічному інтерфейсі. Зазвичай графічна частина доступна в браузері за певною адресою.

На вибір ПК багато в чому впливає суб’єктивний досвід використання, тобто одним користувачам більш зручною здасться одна панель, іншим – інша. Якщо не впевнені у виборі, ви можете протестувати інтерфейс різних продуктів у демо-версії на сайтах розробників і вирішити, що вам більше підходить. Також вибір ПК тісно пов’язаний з операційною системою, оскільки вони зазвичай підтримують обмежений список ОС. І ще важливий фактор у виборі панелі – наявність необхідних вам інструментів або можливість їх швидко доустановити.

Звичайно, ви можете зовсім не використовувати панель керування і виконувати налаштування віртуального сервера через командний рядок, але такий спосіб потребує достатніх технічних знань. Більшість ПК поставляються в комплекті з набором базового популярного ПЗ, необхідного для швидкого розгортання ваших сайтів. Це веб-сервер, PHP, бази даних, FTP, поштовий і DNS-сервер. Всі пакети вже оптимально сконфігуровані для негайного початку роботи з сервером.

Ми рекомендуємо використовувати VPS із панеллю керування і надаємо для них безкоштовну повноцінну технічну підтримку. Для серверів без панелі техпідтримка буде обмежена. Створення віртуального сервера – це неймовірно витратний процес і для повноцінного хостингу існує платформа, де можна розмістити свій ресурс, і вам не доведеться створювати його з нуля.

Для встановлення на наші VPS і виділені сервери пропонуємо такі панелі: cPanel/WHM (від 13,95$/міс), ISPmanager 5 Lite (4$/міс), Plesk 17 (від 10$/міс), Control Web Panel (безкоштовно ), а також є можливість установки віртуального оточення Бітрікс. Детальніше всі ці панелі керування ми розглянемо в наступній частині.

Нагадаємо, що перенесення сайту на Hostpro – це цілком зрозумілий і безпечний процес. Наша компанія зробила його максимально спрощеним, тому все, що вам потрібно зробити – це заповнити заявку на нашому сайті. Ми, у свою чергу, безкоштовно і швидко перенесемо ваш сайт та допоможемо вирішити усі технічні моменти. Якщо у вас все ж таки залишаться питання, як створити віртуальний сервер, наша техпідтримка з радістю допоможе вам 24/7.

Можливо, вас зацікавить

Як додати на сервер NVMe-диск

Як додати на сервер NVMe-диск

Тип диска NVMe доступний тільки на нових тарифах NVMe VPS. Придбавши цей сервер, у вас...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 22.06.2021

Як звільнити дисковий простір на сервері  VDS/VPS

Як звільнити дисковий простір на сервері VDS/VPS

У цій статті ми розглянемо досить поширену причину збоїв в роботі сервера, яку можна...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 24.06.2019

Що таке хостинг?

Що таке хостинг?

Інтернет-сайт для звичайного відвідувача – це певний набір пов’язаних між собою сторінок, що містять...

Diana Honcharenko | Оновлено: 14.08.2018

Що таке VPS

Що таке VPS

У житті кожного власника сайту, який розвивається, настає момент, коли можливостей звичайного хостингу стає...

Diana Baranovska | Оновлено: 09.02.2018