Даруємо 10 шоперів

в нашому Telegram

Приєднатись

Як вибрати хостинг для блогу?

post thumbnail

У вас є свій блог або ви тільки плануєте його створити і шукаєте надійний та якісний хостинг? У цій статті ми поділимось інформацією, яка допоможе зрозуміти на які критерії варто опиратися у виборі хостинг-провайдера.

Спочатку потрібно визначитися з вибором типу послуг, які вам необхідні. Для цього розглянемо основні типи хостингу і їх відмінності:

Віртуальний хостинг – загальний (shared) хостинг – тариф розміщений на сервері з іншими клієнтами і ресурси розподіляються між усіма користувачами.

VPS або VDS – це окремий віртуальний сервер з повним root-доступом і виділеними за тарифом ресурсами, які зможете використовувати тільки ви. За своєю суттю є ізольованим контейнером, який розміщений на фізичній платформі по сусідству з кількома такими ж контейнерами.

Виділений або dedicated-сервер – повноцінний сервер під вашим управлінням, де ресурси всієї фізичної платформи належать тільки вам.

Хмарний хостинг – мережа серверів; на дані клієнта створюється тільки користувач в хмарі, де вже потім клієнт має змогу створювати віртуальні машини (сервери), з можливістю гнучкої зміни ресурсів.

Чому варто акцентувати увагу на питанні вибору хостера

Від обраного хостингу буде залежати процес розгортання блогу і стабільність його роботи надалі.

Більшість провайдерів надають кожен з цих типів, але потрібно переконатися в наявності тих чи інших, якщо ви маєте на прикметі конкретного постачальника. Якщо вам потрібна допомога з вибором типу і тарифу хостингу, фахівці служби підтримки допоможуть визначитися з вибором оптимального тарифу, відповідно до ваших потреб.

На які параметри варто звертати увагу при виборі хостингу

Безперервна доступність або відмовостійкість. Рекомендуємо вибирати компанію, uptime якої не менше 99,9%. Дані параметри радимо уточнити безпосередньо у самого провайдера та у користувачів хостингу на форумах або в соцмережах на сторінці провайдера.

Місце на диску і оперативна пам’ять. Визначати необхідні характеристики пакета хостингу потрібно з огляду на поточний розмір блогу, наявність зображень, обсягу контенту та кількості відвідувачів. Дисковий простір рекомендуємо брати з запасом, щоб не було збоїв у роботі, якщо він закінчиться. Краще вибрати оптимальний обсяг, щоб не платити за ресурси, які ви не використовуєте.

У разі якщо плануєте розміщувати відео або фото-контент, коли поточних ресурсів тарифу стане недостатньо, можна змінити тариф на інший з більшими характеристиками.

Ліміт на inodes – це обмеження на кількість папок і файлів. Буває, що обсягу диска і оперативної пам’яті цілком достатньо, але через ліміт інодів потрібно вибрати інший тариф.

Акцентуйте увагу на доступній кількості сайтів для розміщення на одному тарифі, якщо на тарифі планується не лише блог, а й інші проєкти. Дивитись в описі потрібно і на тип панелі. Якщо на сайтах використовуються різні php-версії, необхідно надати перевагу тарифу з Multiadmin. Так у вас буде можливість створювати акаунти під кожен сайт.

Потужність процесора – продуктивність має важливе значення для швидкості завантаження сторінок і стабільної роботи.

Якщо блог не самописний, а створений на базі CMS, то з виходом нових версій CMS знадобиться й оновлення версії php. Рекомендуємо уточнити процес оновлення у хостера. Чи не виникне труднощів з цим, чи є Selector php для швидкого оновлення та чи не потрібно буде доплачувати для його включення.

Вимога до ПО – якщо для роботи блогу необхідне якесь нестандартне ПО, варто уточнити у хостера його наявність на загальному хостингу чи потрібно буде замовляти VPS або dedicated сервер.

Поштові ліміти. Якщо ви виконуєте часті та об’ємні розсилки по базі підписників, не зайвим буде уточнити у провайдера чи є у нього обмеження на цей рахунок.

Щоденне резервне копіювання сайту. Важливий і корисний пункт, радимо додати його до основних. Як би чітко все не працювало, можуть виникнути непередбачувані ситуації, коли можливість відновлення з резервної копії дуже виручить.

Хостинг для блогу | Wiki HostPro

Як зрозуміти що хостинг обраний правильно

Період роботи провайдера. Перш за все, радимо вибирати серед компаній, які мають тривалий досвід роботи на ринку. Перевірити це можна за віком доменного імені постачальника послуг. Для цього достатньо уточнити інформацію на сервісі WHOIS. Зверніть увагу на наявність контактної інформації на сайті, діючі номери телефонів, актуальність адреси.

Наявність якісної техпідтримки. Рекомендуємо звернути увагу на швидкість відповіді, цілодобову доступність. Якщо підтримка позиціонує себе як 24/7, переконайтесь, що вночі та в свята ефективність їх роботи не погіршується. Знову ж відгуки, оцінки клієнтів і тривалість роботи компанії є показниками якості, тому зупиняти вибір на таких компаніях варто в першу чергу.

Можливість FTP-синхронізації. Наявність файлового менеджера в панелі управління, можливість управляти файлами блогу через FTP. Оптимальним буде хостинг і з FTP-доступом, і з файловим менеджером.

Наявність тестового періоду. Для того, щоб обрати саме той тариф, який вам потрібен, і переконатись, що сайт працює безперебійно, а ресурсів повністю вистачає, варто скористатись тестовим періодом. Переважна більшість надійних компаній надають тестовий період. Тож, перш ніж купувати тариф, переконайте, що зробили правильний вибір.

Якість сайту компанії. Багато що може сказати вигляд і якість роботи сайту провайдера. Наявність реальних контактів, швидкість відповіді підтримки та способи зв’язку з нею.
Якщо у хостера “пливе” верстка, помилки або недоліки в контенті, не варто довіряти йому, розміщуючи свій сайт на сервері.

Відгуки. Відгуки про компанію теж допоможуть прийняти рішення. Існує безліч форумів, рейтингів, сторінок самих компаній в соц.мережах, де можна почитати чесні відгуки клієнтів, а не проплачені або відфільтровані компаніями. Для повноцінної картини бажано переглянути декілька джерел інформації, щоб сформувати істинну оцінку.

Висновок

Наразі надання послуг з розміщення сайтів на серверах набирає все більшої популярності. На ринку з’являється багато компаній-одноденок, тому новачку буде складно розібратися в критеріях вибору і визначитись з компанією.

Ми надали універсальний список характеристик, на які варто звернути увагу, обираючи хостинг для блогу. Сподіваємось, ця інформація буде для вас корисною. Якщо вам знадобляться додаткові консультації або допомога, звертайтеся в нашу техпідтримку, ми працюємо цілодобово для вас.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як отримати бекап сайту і відновити дані?

Як отримати бекап сайту і відновити дані?

Про те, що може призвести до втрати даних сайту, про всі нюанси бекапів та...

Diana Honcharenko | Оновлено: 15.03.2024

Що таке PIN-код підтримки в HostPro?

Що таке PIN-код підтримки в HostPro?

При зверненні до техпідтримки Hostpro нам може знадобитися підтвердження вашого облікового запису, перш ніж...

Diana Honcharenko | Оновлено: 14.03.2024

Як додати фавікон на WordPress сайт

Як додати фавікон на WordPress сайт

У цій статті ми розглянемо найактуальнішу інформацію, станом на початок 2024 року, як просто...

Diana Honcharenko | Оновлено: 22.02.2024

Як встановити WP-CLI. Шпаргалка з основними командами

Як встановити WP-CLI. Шпаргалка з основними командами

WP-CLI (WP Command Line Interface) – утиліта для роботи із сайтами на WordPress, яка...

Diana Honcharenko | Оновлено: 23.01.2024