HostPro 23 роки! Подарунки всім нашим клієнтам!

Забрати дарунок

Як вибрати хостинг для блогу?

post thumbnail

У вас є свій блог або ви тільки плануєте його створити, і тепер шукайте надійний та якісний хостинг? У цій статті ми поділимось інформацією, яка допоможе зрозуміти на які критерії варто опиратися у виборі хостинг-провайдера.

Спочатку потрібно визначитися з вибором типу послуг, які вам необхідні. Для цього розглянемо основні типи хостингу і їх відмінності:

Віртуальний хостинг – загальний (shared) хостинг – тариф розміщений на сервері з іншими клієнтами і ресурси розподіляються між усіма користувачами.

VPS або VDS – це окремий віртуальний сервер з повним root-доступом і виділеними за тарифом ресурсами, які зможете використовувати тільки ви. За своєю суттю є ізольованим контейнером, який розміщений на фізичній платформі по сусідству з кількома такими ж контейнерами.

Виділений або dedicated-сервер – повноцінний сервер під вашим управлінням, де ресурси всієї фізичної платформи належать тільки вам.

Хмарний хостинг – мережа серверів; на дані клієнта створюється тільки користувач в хмарі, де вже потім клієнт має змогу створювати віртуальні машини (сервери), з можливістю гнучкої зміни ресурсів.

Чому варто акцентувати увагу на питанні вибору хостера

Від обраного хостингу буде залежати процес розгортання блогу і стабільність його роботи надалі.

Більшість провайдерів надають кожен з цих типів, але потрібно переконатися в наявності тих чи інших, якщо ви маєте на прикметі конкретного постачальника.

Якщо вам потрібна допомога з вибором типу і тарифу хостингу, то фахівці служби підтримки допоможуть визначитися з вибором оптимального тарифу, відповідного до ваших потреб.

На які параметри варто звертати увагу при виборі хостингу

Безперервна доступність або відмовостійкість

Рекомендуємо вибирати компанію uptime якої не менше 99,9%. Дані параметри радимо уточнити безпосередньо у самого провайдера та у користувачів хостингу на форумах або в соц.мережах на сторінці провайдера.

Місце на диску і оперативна пам’ять

Визначати необхідні характеристики пакета хостингу потрібно з огляду на поточний розмір блогу, наявності зображень, обсягу контенту та кількості відвідувачів.

Дисковий простір рекомендуємо брати з запасом, щоб не відбувалося збоїв у роботі, якщо він закінчиться. Краще вибрати оптимальний обсяг, щоб не платити за ресурси, які ви не використовуєте.

У разі якщо плануєте розміщувати відео або фото-контент, коли поточних ресурсів тарифу стане недостатньо, можна змінити тариф на інший з більшими характеристиками.

  • Ліміт на inodes – це обмеження на кількість папок і файлів. Буває, що обсягу диска і оперативної пам’яті цілком достатньо, але через ліміт на inodes потрібно вибрати інший тариф.
  • Акцентуйте увагу на доступній кількості сайтів для розміщення на одному тарифі, якщо на тарифі планується не лише блог, а й інші проєкти. Дивитись в описі потрібно і на тип панелі, якщо на сайтах використовуються різні php-версії, необхідно віддавати перевагу тарифу з Multiadmin, так у вас буде можливість створювати акаунти під кожен сайт.
  • Потужність процесора – продуктивність має важливе значення для швидкості завантаження сторінок і стабільності роботи.
  • Якщо блог не самописний, а створений на базі CMS, то з виходом нових версій CMS знадобиться й оновлення версії php. Рекомендуємо уточнити процес оновлення у хостера. Чи не виникне труднощів з цим, чи є Selector php для швидкого оновлення. Та чи не потрібно буде доплачувати для його включення.
  • Вимога до ПО – якщо для роботи блогу необхідне якесь нестандартне ПО, варто уточнити у хостера його наявність на загальному хостингу чи потрібно буде замовляти VPS або dedicated сервер.
  • Поштові ліміти. Якщо ви виконуєте часті та об’ємні розсилки по базі підписників, не зайвим буде уточнити у провайдера чи є у нього обмеження на цей рахунок.
  • Щоденне резервне копіювання сайту. Важливий і корисний пункт, радимо додати його до основних. Як би чітко все не працювало, можуть виникнути непередбачені ситуації, коли можливість відновлення з резервної копії дуже виручить.
Тех.підтримка HostPro.

Як зрозуміти що хостинг обраний правильно

Період роботи провайдера

Перш за все, радимо вибирати серед компаній, які мають тривалий досвід роботи на ринку. Перевірити це можна за віком доменного імені постачальника послуг, для цього достатньо уточнити інформацію на сервісі WHOIS. Зверніть увагу на наявність контактної інформації на сайті, діючі номери телефонів, актуальність адреси.

Наявність якісної техпідтримки

Рекомендуємо звернути увагу на швидкість відповіді, цілодобову доступність. Якщо підтримка позиціонує себе як 24/7, переконайтесь, що вночі та в свята ефективність їх роботи не погіршується. Знову ж відгуки, оцінки клієнтів і тривалість роботи компанії є показниками якості, тому зупиняти вибір на таких компаніях варто в першу чергу.

Можливість FTP-синхронізації

Наявність файлового менеджера в панелі управління, можливість управляти файлами блогу через FTP. Оптимальним буде хостинг і з FTP-доступом, і файловим менеджером.

Наявність тестового періоду

Для того, щоб зрозуміти чи той це тариф, що вам потрібен, чи буде безперебійно працювати сайт на ньому, потрібно спочатку перевірити, скориставшись тестовим періодом. Більшість поважаючих себе компаній надають тестовий період.
Перш ніж купувати тариф, переконайтесь, що зробили правильний вибір.

Якість сайту компанії

Багато що може сказати вид і якість роботи сайту провайдера. Наявність реальних контактів, швидкість відповіді підтримки та способи зв’язку з нею.
Якщо у хостера “пливе” верстка, помилки або недоліки в контенті, не варто довіряти йому, розміщуючи свій сайт на сервері.

Відгуки

Відгуки про компанію теж допоможуть прийняти рішення. Існує безліч форумів, рейтингів, сторінок самих компаній в соц.мережах, де можна прочитати чесні відгуки клієнтів, а не проплачені або відфільтровані компаніями.
Для повноцінної картини бажано переглянути декілька джерел інформації, щоб сформувати істинну оцінку.

Висновок

Зараз все більшої популярності набирає надання хостинг-послуг різними компаніями. На ринку послуг з’являється багато компаній-одноденок, новачкові складно буде розібратися в критеріях вибору і визначитися з вибором компанії.

Ми надали універсальний список характеристик, на які варто звернути увагу, обираючи хостинг для блогу.
Сподіваємось, ця інформація буде для вас корисною.

Якщо вам знадобляться додаткові консультації або допомога, звертайтеся в нашу тех.підтримку, ми працюємо цілодобово для вас.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як встановити WP-CLI. Шпаргалка з основними командами

Як встановити WP-CLI. Шпаргалка з основними командами

WP-CLI (WP Command Line Interface) – утиліта для роботи із сайтами на WordPress, яка...

Diana Honcharenko | Оновлено: 23.01.2024

Використання IPv6 для підключення до серверу

Використання IPv6 для підключення до серверу

IPv6 (Internet Protocol version 6) став важливим кроком у розвитку мережевих технологій, оскільки він...

Hostpro Company | Оновлено: 07.12.2023

Як виставити рахунок на продовження зі знижкою

Як виставити рахунок на продовження зі знижкою

Відтепер у періоди акцій на продовження ви зможете самостійно виставити собі рахунок зі знижкою...

Diana Honcharenko | Оновлено: 23.11.2023

Як активувати автосписання оплати за послуги HostPro

Як активувати автосписання оплати за послуги HostPro

Відтепер у клієнтів HostPro зʼявилася можливість увімкнути автосписання коштів за послуги зі способом оплати...

Diana Honcharenko | Оновлено: 19.05.2023