Як обрати домен
У користувачів часто виникають питання, як зареєструвати доменне ім’я, як вибрати доменне ім’я, які умови для реєстрації для домену UA та інше. Ми вирішили відповісти на них в цій статті.
Що таке домен?
Домен – це ім’я кожного сайту, за яким можна зайти на ресурс. Завдяки доменному імені можна створити не тільки адресу, але і перше враження про те місце, куди зайде користувач. Домен складається з унікального буквено-цифрового набору символів – двох однакових адрес бути не може.
Доменне ім’я складається з декількох частин і ділиться на рівні – від першого і по зростаючій.
Доменна зона першого рівня визначає приналежність до певної території, країни або організації. Їх розділяють на наступні групи:
- національні доменні зони;
- за типом організації;
- нові доменні імена верхнього рівня;
- інтернаціональні доменні зони;
- національні регіональні домени.
На сьогодні прив’язка до домену здійснюється частіше через переваги користувача, ніж через фактор знаходження на якійсь території або представляючи організацію. Наприклад, перебуваючи в Україні і розвиваючи власний блог, багатьом сподобається зробити вибір на користь сайту в стилі ME.BLOG, ніж MEBLOG.UA. Але кожна ситуація унікальна, тому продовжимо розкривати тему «як зареєструвати доменне ім’я».
Як правильно вибрати доменну зону для сайту і як вибрати доменне ім’я
Вибір доменного імені – важливе рішення. І тематика вашого сайту – не останній параметр, на який варто орієнтуватися.
Якщо ваш сайт не створюється з метою заробітку і розкручування, а більш цікавить як площа для тренувань або сайт-візитка для резюме – дешеві доменні зони стануть відмінним вибором. Наприклад, .XYZ, .CO.UA, .BIZ.UA – приклад дешевих доменів, при реєстрації яких ви не витратите більше $ 5 на рік. Крім того, перед реєстрацією не полінуйтеся зазирнути на нашу сторінку акційних доменів – це можливість заощадити (аж до 95%) і створити ім’я, яке буде вам до вподоби.
Найактуальнішими доменами є світові загальновизнані бренди – .COM, .NET, .ORG, – і національні –.UA *, .COM.UA, .CO.UA. Якщо ви створюєте сайт з метою заробітку, розвитку компанії і завоювання ринку, то вибір варто робити на користь відомих доменів.
*Для реєстрації домена .UA на ваше ім’я має бути зареєстрована торгова марка. Ознайомитись більше детально з усіма подробицями можна в нашій статті.
Багато хто розглядає доменні зони лише з точки зору візуального оформлення посилання, однак, вони також впливають на просування сайту в рейтингу пошукових систем і в загальному на SEO. Про це і розповімо далі.
Вплив домену на SEO-просування сайту
Робота алгоритмів пошукових систем завжди залишається в секреті, але тенденції показують, що доменні імена, які містять ключові слова, ранжуються куди краще тих, які не розкривають діяльність ресурсу.
Наприклад, якщо ви продавець меду і маєте дачну ділянку, де виробляєте продукцію, сайт з доменом МЕД.UA буде котируватися вище, ніж домен МояДача.UA. В першому варіанті ви розповідаєте про свою діяльність, тому за запитами “Купити мед в Україні”, “мед Україна” і “замовити мед” будете вище. Варто зазначити, що мова йде про однакові умови: якщо домен МояДача.UA буде вестися правильніше, на сторінках будуть прописані тематичні title і description, а оформлення контенту краще, то сайт за підсумком буде вище в рейтингу.
Крім того, імена сайтів, в яких не вказаний дефіс, котируються вище. Два однакових сайтів Моя-Дача.UA і МояДача.UA при інших рівних будуть на різних позиціях в пошуку.
Частою помилкою стає вибір доменів в стилі .co, .la, .ly – ті, які служать закінченням слова в цілісній назві домену. З точки зору оформлення це послужить цікавим маркетинговим рішенням, але для СЕО – ні, оскільки .LY належить Лівії, .CO – Колумбії, а .LA – Лаосу.
Тому, якщо ви ведете сайт про грізлі, просуватися в позиціях українського Google з доменом Grizz.ly буде складніше, ніж з доменом Grizzly.com.ua
Якщо послуги вашого сайту спрямовані на певний регіон або місто, то є сенс зареєструвати ім’я в регіональних доменах. Якщо ви збираєтеся будувати бізнес в Одесі, то – .OD.UA, в Полтаві – .PL.UA, в Києві – .KIEV.UA і так далі.
Ми спробували відповісти на питання, як вибрати домен. Якщо слідувати цим простим рекомендаціям, ви підберете для свого сайту правильне доменне ім’я, здатне допомогти вам у розвитку.
Можливо, вас зацікавить
Що таке домен
Домен (Domain name) - унікальний буквено-цифровий набір символів, що визначає сайт в пошукових системах...
Оновлено: 17.06.2024
|Що таке дзеркальні домени?
Дзеркальні домени – пари (групи) українських доменних зон на кшталт .KYIV.UA та .KIEV.UA. Під...
Оновлено: 29.09.2023
|Як користуватися послугою backorder доменів?
Відтепер клієнти HostPro мають можливість перехоплювати бажані домени, щойно вони будуть звільнені. Бекордер доменів...
Оновлено: 05.09.2023
|
Наш телеграм
з важливими анонсами, розіграшами й мемами
Приєднатися