Хей, відтепер ми в Telegram

Хостинг HostPro.ua

дізнавайтесь про знижки й важливі новини першими
subscription-logo
Приєднатись

Black Friday! До -90% на замовлення та -20% на продовження!

Детальніше

Як обрати домен

У користувачів часто виникають питання, як зареєструвати доменне ім’я, як вибрати доменне ім’я, які умови для реєстрації для домену UA та інше. Ми вирішили відповісти на них в цій статті.

Що таке домен?

Домен – це ім’я кожного сайту, за яким можна зайти на ресурс. Завдяки доменному імені можна створити не тільки адресу, але і перше враження про те місце, куди зайде користувач. Домен складається з унікального буквено-цифрового набору символів: він унікальний і бути двох однакових адрес не може.

Доменне ім’я складається з декількох частин і ділиться на рівні – від першого і по зростаючій.

Структура доменного імені.

Доменна зона першого рівня визначає приналежність до певної території, країні або організації. Їх розділяють на наступні групи:

  • Національні доменні зони;
  • За типом організації;
  • Нові доменні імена верхнього рівня;
  • Інтернаціональні доменні зони;
  • Національні регіональні домени.

На сьогодні прив’язка до домену здійснюється частіше через переваги користувача, ніж через фактор знаходження на якійсь території або представляючи організацію. Наприклад, перебуваючи в Україні і розвиваючи власний блог, багатьом сподобається зробити вибір на користь сайту в стилі ME.BLOG, ніж MEBLOG.UA. Але кожна ситуація унікальна, тому продовжимо розкривати тему «як зареєструвати доменне ім’я».

Як правильно вибрати доменну зону для сайту і як вибрати доменне ім’я

Вибір доменного імені – важливе рішення. І тематика вашого сайту – не останній параметр, на який варто орієнтуватися.

Якщо ваш сайт не створюється з метою заробітку і розкручування, а більш цікавить як площа для тренувань, або сайт-візитка для резюме – дешеві доменні зони стануть відмінним вибором. Наприклад, .XYZ, .CO.UA, .BIZ.UA – приклад дешевих доменів, при реєстрації яких ви не витратите більше $ 5 на рік. Крім того, перед реєстрацією не полінуйтеся заглянути на нашу сторінку акційних доменів – це можливість заощадити (аж до 95%) і створити ім’я, яке буде вам до вподоби.

Найактуальнішими доменами є світові загальновизнані бренди – .COM, .NET, .ORG, – і національні –.UA *, .COM.UA, .CO.UA. Якщо ви створюєте сайт з метою заробітку, розвитку компанії і завоювання ринку, то вибір варто робити на користь відомих доменів.

*Для реєстрації домена .UA на ваше ім’я має бути зареєстрована торгова марка.

Багато хто розглядає доменні зони лише з точки зору візуального оформлення посилання, однак, вони також впливають на просування сайту в рейтингу пошукових систем і в загальному SEO. Про це і розповімо далі.

Вплив домену на SEO-просування сайту

Робота алгоритмів пошукових систем завжди залишається в секреті, але тенденції показують, що доменні імена, які містять ключові слова, ранжуються куди краще тих, які не розкривають діяльність ресурсу.

Наприклад, якщо ви продавець меду і маєте дачну ділянку, де виробляєте продукцію, сайт з доменом МЕД.UA буде котируватися вище, ніж домен МояДача.UA – в першому варіанті ви розповідаєте про свою діяльність, тому за запитами “Купити мед в Україні” , “мед Україна” і “замовити мед” будете вище. Варто зазначити, що мова йде про однакові умови – якщо домен МояДача.UA буде вестися правильніше, на сторінках будуть прописані тематичні title і description, а оформлення контенту краще, то сайт за підсумком буде вище в рейтингу.

Крім того, імена сайтів, в яких не вказаний дефіс, котируються вище. Два однакових сайтів Моя-Дача.UA і МояДача.UA при інших рівних будуть на різних позиціях в пошуку.

Частою помилкою стає вибір доменів в стилі .co, .la, .ly – ті, які служать закінченням слова в цілісній назві домену. З точки зору оформлення це послужить цікавим маркетинговим рішенням, але для СЕО – ні, оскільки .LY належить Лівії, .CO – Колумбії, а .LA – Лаосу.

Тому, якщо ви ведете сайт про грізлі, просунуться в позиціях українського Google з доменом Grizz.ly буде складніше, ніж з доменом Grizzly.com.ua

Якщо послуги вашого сайту спрямовані на певний регіон або місто, то є сенс зареєструвати ім’я в регіональних доменах. Якщо ви збираєтеся будувати бізнес в Одесі, то – .OD.UA, в Полтаві – .PL.UA, в Києві – .KIEV.UA і так далі.

Ми спробували відповісти на питання, як вибрати домен. Якщо слідувати цим простим рекомендаціям, ви підберете для свого сайту правильне доменне ім’я, здатне допомогти вам у розвитку.

Можливо, вас зацікавить

post thumbnail

Що таке «Захист ID»?

Згідно з правилами реєстрації міжнародних доменів, після реєстрації інформація про власника домену буде доступна...

Hostpro Company | Оновлено: 25.11.2022

post thumbnail

DNS-сервер не відповідає – що робити?

Що таке DNS-сервер і для чого він потрібен? Перш ніж розглянути можливі причини виникнення...

Diana Baranovska | Оновлено: 11.01.2022

post thumbnail

Що таке домен

Домен (Domain name) - унікальний буквено-цифровий набір символів, що визначає сайт в пошукових системах...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 21.12.2021

post thumbnail

Як змінити домен і не втратити весь трафік

Коли актуальний перехід на новий домен У разі, якщо у вас є напрацьований проєкт,...

Diana Baranovska | Оновлено: 14.12.2021