Як змінити домен і не втратити весь трафік

Коли актуальний перехід на новий домен
У разі, якщо у вас є напрацьований проєкт, але вам сподобалося нове доменне ім’я, або ви зареєстрували торгову марку і маєте можливість придбати домен в зоні .ua, можливо у вас є будь-які інші причини змінити доменне ім’я, і ваша мета залишити поточний проєкт, що приносить прибуток з мінімальними втратами трафіку – цей гайд для вас.
Попередні заходи при зміні домену
Послідовність виконання дій не має значення, але важливо виконати всі перелічені пункти
- Зареєструйте новий домен. Якщо ви давно чекали, коли звільниться бажаний домен, вели тривалі переговори по його викупу у іншого власника або знайшли доступний домен, що вас зацікавив, важливо не зволікати з його купівлею, оскільки будь-хто інший може випередити вас і зареєструвати його (або переоформити на себе).
- Додайте домен та налаштуйте його на сервері.
Після реєстрації домену необхідно створити новий домен в панелі управління віртуального хостингу або сервера. Надайте всі необхідні права і налаштуйте відповідно до налаштувань поточного домену.
- Налаштуйте поштові скриньки для нового домену. Не забудьте переадресувати пошту.
Заздалегідь варто підготувати списки з уточненням ресурсів на яких:
- Сторінки вашого сайту, де потрібно змінити контакти. Радимо заздалегідь попередити клієнтів, що поштова скринька буде змінена;
2. стороні ресурси, що містять контакти вашої компанії;
3. згадується ваша компанії (форуми, рейтинги, огляди) і після зміни домену, повідомити їх власника про необхідність внесення правок.
Перед заміною старого домену на новий потрібно виконати наступні кроки
- Внесення змін до “пісочниці” на сайті. Необхідно внести зміни в посилання і тексти на сайті. Не варто забувати також про метатеги hreflang і canonical, в разі, якщо вони використовуються. У ролі “пісочниці” можете використовувати нове доменне ім’я на сервері.
- Переконайтеся, що немає API, пов’язаних з доменом (платіжних або інших систем). Важливо, щоб при зміні домену не загубився ніякий функціонал.
- Заготуйте перелік необхідних редиректів.
- Налаштування редиректів на старому домені необхідно перенести на новий. Не забудьте про піддомени і те, що налаштування редиректів на них відбувається окремо від основного домену.
- Замовте та встановіть SSL-сертифікат. Безпечне підключення — гарантія надійності вашого нового домену.
- Купівля ліцензії CMS для нового домену (якщо використовується ліцензійна версія), щоб в процесі перенесення не виникло проблем з роботою CMS або нестачі певного функціонала на сайті.
- Заготуйте правки для реклами в Google, Yandex та інших пошукових систем (виправити у всіх оголошеннях URL на актуальний). Якщо домен фігурує в оголошеннях, або посиланнях з уточненнями, то його також потрібно змінити.
- Підготуйте нові файли sitemap.xml і robots.txt. В robots.txt пропишіть новий домен. У файлі sitemap.xml треба замінити домен у всіх URL.
- Проінформуйте клієнтів про зміни контактів за допомогою повідомлення на сайті або розсилки (дана дія обов’язково через те, що сайт можуть сприйняти як фішинг).
Дії, які слід виконати після зміни домену
Перевірка коректності внесених змін.
Переконатися, що не залишилося битих посилань, дублікатів сторінок і непотрібних редиректів. У посиланнях повинна бути вказана адреса нового домену.
Перевірити коректність роботи аналітики, що всі дані надходять і не блокуються правилами.
Відправлення заявки на зміну домену в пошуковику Google.
Після перевірки роботи редиректів, потрібно відправити заяву в Google Search Console для зміни домену.
Відправлення заявки на зміну домену в пошуковику Яндекс.
Для відправлення заяви на зміну домену в Яндексі в сервісі Яндекс.Вебмастер знаходимо розділ «Індексування» переходимо на опцію «Переїзд сайту». У списку, що випадає вибираємо необхідний домен.
Переналаштування відстеження позицій
Якщо ви відстежуєте позиції свого сайту, в настройках інструменту моніторингу не забудьте внести правки із зазначенням нового домену або ж додати новий проєкт.
Перераховані дії допоможуть мінімізувати втрати трафіку та зберегти його більшу частину.
Зареєструвати новий домен можна на нашому сайті, де представлені понад 300 українських, міжнародних, нових і популярних зон.
Якщо у вас залишилися невирішені питання, чи необхідна консультація звертайтеся в нашу цілодобову техпідтримку, ми з радістю вам допоможемо.
Можливо, вас зацікавить

Перенесення сайту на WordPress на інший домен
У даній статті розглянемо декілька варіантів зміни домену на сайті з CMS WordPress. Перший...
Оновлено: 01.05.2023
|
Файл hosts, або як направити домен на сервер вже зараз
hosts - текстовий файл, що містить базу даних доменних імен і використовується при їх трансляції...
Оновлено: 28.04.2023
|
Реєстрація торговельної марки
Обов’язкова умова для реєстрації домену в зоні .UA – найбільш статусного в Україні –...
Оновлено: 21.03.2023
|
Що таке «Захист ID»?
Згідно з правилами реєстрації міжнародних доменів, після реєстрації інформація про власника домену буде доступна...
Оновлено: 11.07.2022
|