Що таке VPS

post thumbnail

У житті кожного власника сайту, який розвивається, настає момент, коли можливостей звичайного хостингу стає недостатньо і приходить розуміння, що необхідно змінювати віртуальний хостинг на VPS – віртуальний сервер. Головні переваги цього типу послуги – це незалежність від впливу інших користувачів на цьому фізичному сервері.

Ми використовуємо тип віртуалізації KVM, яка дозволяє мати кожному віртуальному серверу ізольовані ресурси і свою операційну систему. У разі, якщо один VPS-сервер потерпає від якихось проблем, споживаючи надмірну кількість ресурсів або підпадає під вплив зловмисників і хакерів, то це ніяк не вплине на роботу сусідніх серверів, розташованих на тому ж фізичному сервері.

У цій статті ми розглянемо, як вибрати найбільш прийнятний вам віртуальний сервер. На початку зупинимося на тому, що з себе представляє VPS і як їх можна класифікувати за різними ознаками.

Чим VPS відрізняється від VDS?

VPS – це абревіатура від virtual private server – віртуальний виділений сервер. Також часто зустрічається VDS – virtual dedicated server, що перекладається з англійської так само. Багато провайдерів поділяють ці поняття, класифікуючи віртуальні сервери в залежності від використовуваного типу віртуалізації. Так, VPS часто називаються віртуальні сервери, в яких ресурси розподілені за допомогою контейнерної віртуалізації (OpenVZ), а VDS – віртуальні сервери з використанням віртуалізації на рівні ядра (KVM, Xen).

Ми у наших тарифних планах віртуальних серверів досить давно відмовилися від OpenVZ на користь віртуалізації на базі KVM, тому не поділяємо поняття VPS і VDS, називаючи усі послуги хостингу віртуальних серверів VPS.

На відміну від звичайного хостингу, з VPS у вас є root доступ до свого облікового запису, що дозволяє досягти повного контролю над операційною системою, а також дає можливість встановлювати додаткове програмне забезпечення. Як і на виділеному сервері, на тарифах VPS кількість розміщуваних сайтів обмежується тільки ресурсами вашого сервера. Ви зможете розмістити стільки сайтів, на скільки вистачить фізичних ресурсів VPS. При необхідності ресурси VPS сервера можна легко збільшити і це не зажадає перенесення даних на новий сервер.

Таким чином VPS-хостинг нагадує “золоту середину”, будучи чимось середнім між звичайним хостингом і виділеним сервером.

В яких випадках доцільно переходити на VPS

Для того, щоб вам було простіше визначитися, чи потрібно вашому сайту переходити на VPS, ми склали для вас сім контрольних питань, здатних розставити всі крапки над “i”.

  1. Ви турбуєтесь про безпеку

У випадку з VPS сервером кожен клієнт має свою ізольовану операційну систему і зламавши один VPS зловмисник не зможе отримати доступ до даних всіх клієнтів фізичного сервера. Таким чином ви не залежите від грамотності та обережності сусідів по серверу.

2. У вас інтернет-магазин

Якщо у вас інтернет-магазин, якому необхідно приймати та зберігати кредитні карти, то банк потребуватиме, щоб хостинг вашого сайту відповідав PCI DSS. Payment Card Industry Data Security Standard – стандарт безпеки даних індустрії платіжних карт, розроблений Радою безпеки (PCI) та установлений міжнародними платіжними системами.

Такий рівень безпеки неможливо досягти на звичайному хостингу і VPS є найдоступнішим з усіх варіантів хостингу, за допомогою якого ви можете пройти сертифікацію PCI DSS.

3. Повільна робота сайту

У міру того, як розвивається ваш сайт, він стає все “важче” – це пов’язано із додаванням нового функціоналу та плагінів. Одночасно з розширенням можливостей зростає кількість відвідувачів, тому сайту потрібен більший обсяг обчислювальних ресурсів, оскільки при великій кількості користувачів їх недостатньо, та сайт починає працювати повільніше.

Як тільки ви починаєте це помічати, варто замислитись про перехід на VPS. Це дозволить вашому сайту не тільки отримати більше ресурсів, але і працювати ефективніше, оскільки на VPS є можливість оптимізувати налаштування ПЗ під максимальну продуктивність саме для вашого сайту.

4. Вам необхідно оптимізувати роботу сайту і встановити своє ПЗ

Звичайний хостинг є хорошим стартом, якщо ви будуєте свій сайт за допомогою популярних систем управління контентом, таких як WordPress, Joomla, Drupal та тощо. Для звичайного хостингу сервери налаштовані таким чином, щоб забезпечити прийнятну продуктивність для всіх клієнтів серверу. Найчастіше ті налаштування, які дозволили б працювати швидше, можуть навпаки сповільнювати роботу інших клієнтів звичайного хостингу або негативно впливати на безпеку серверу.

Одним з таких прикладів може бути використання Memcached, завдяки якому всі дані записуються в пам’ять для прискорення читання-запису. Також з VPS ви зможете індивідуально налаштувати за кількістю конкурентних запитів до вебсервера і бази даних, налаштувати розмір пам’яті та процесорного часу, який виділяється на кожен процес, розмір кешів вебсервера і баз даних. Все це дозволить домогтися максимально можливої швидкості роботи сайту.

5. Спостерігаються помилки в роботі серверу

При зверненні до сайту ви часто спостерігаєте не сторінки вашого ресурсу, а помилки роботи серверу. Наприклад, 503 Service Unavailable або 504 Gateway Time-out. Найчастіше це означає, що серверу не вистачає ресурсів, щоб обслуговувати усі запити. І якщо ви бачите ці помилки, то і інші відвідувачі вашого сайту теж їх бачать.

Щоб вирішити цю проблему раз і назавжди, необхідно перейти на VPS, а також приділити увагу оптимізації та налаштуванню ПЗ серверу.

6. Вам потрібен виділений сервер, але ви обмежені бюджетом

Крім того, що VPS-хостинг дозволяє встановлювати свою копію операційної системи, він також практично не відрізняється від виділеного серверу з точки зору технічних можливостей, надає право для налаштування і конфігурації свого програмного забезпечення.

Тому, якщо бюджет вашого проєкту не дозволяє купити виділений сервер, але при цьому вам необхідна гнучкість в налаштуванні або більша кількість ресурсів, ніж надає звичайний хостинг, VPS стане найкращим вибором.

7. Ви підтримуєте сайти для своїх клієнтів

Якщо ви займаєтесь не лише розробкою сайтів для своїх клієнтів, але і подальшої їх підтримкою, то для того, щоб кожен раз індивідуально не купувати звичайний хостинг, набагато зручніше і дешевше буде скористатися VPS, на якому ви самостійно зможете надавати хостинг.

Крім зручності в тому, що всі сайти ваших клієнтів будуть розташовуватися в одному місці і управлятися з одного інтерфейсу, ви також зможете налаштувати роботу VPS так, щоб ресурси ваших користувачів працювали найшвидшим чином.

Які знання вам необхідні для роботи з VPS

У багатьох одним з головних побоювань при переході на віртуальний виділений сервер є те, що для адміністрування та підтримки його працездатності знадобиться більше знань. У цьому є частка правди: для VPS і справді потрібно мати ширший спектр вмінь. Разом з тим для адміністрування VPS існують різні панелі управління, які дозволяють управляти сервером з легкого та зручного графічного інтерфейсу.

Ми порекомендуємо користуватися панеллю сPanel. Вона встановлена ​​на всіх наших серверах звичайного хостингу і добре знайома більшості клієнтів. VPS сервер з cPanel, з точки зору простоти і зручності управління, нічим не буде відрізнятися від звичайного хостингу.

Ціна панелі cPanel стартує від $16/міс. Якщо ж вартість занадто велика для вас, ви можете скористатися безкоштовною панеллю керування Control Web Panel, яка хоч і менш популярна, але також дозволяє повноцінно управляти роботою VPS серверу.

Ви також можете обрати інші панелі управління. Ми пропонуємо Plesk – від $17/міс, DirectAdmin – від $17/міс та CyberPanel – безкоштовно. Все залежить лише від ваших вподобань та бюджету.

Послуги з обслуговування

При замовленні VPS серверу ми допоможемо перенести ваші сайти на новий тариф.

Завжди готові допомогти вам в налаштуванні та підготовці серверу до роботи. Налаштуємо вебсервер Apache і/або Nginx, роботу поштової служби (exim або postfix), встановимо SSL-сертифікати, додаткове ПЗ (memcahed, redis, mongodb, sphinx, nodeJS та ін.), проведемо базове налаштування брандмауера і резервного копіювання.

Надалі будемо допомагати оновлювати операційну систему та програмне забезпечення серверу.

Linux VPS або Windows VPS

Не варто прагнути вибирати Windows VPS тільки тому, що на вашому персональному комп’ютері встановлена ​​ОС Windows. Linux VPS є відповіддю на більшість питань, пов’язаних з роботою хостингу. Обирати Windows VPS потрібно в тому рідкісному випадку, коли ваш сайт використовує такі пропрієтарні технології фірми Microsoft як ASP, ASP.NEТ, .NET, бази даних MSSQL або залучає програми які працюють тільки в ОС Windows в термінальному доступі.

Якщо ваш сайт розміщується у нас на тарифах звичайного хостингу і ви розглядаєте можливість переходу на VPS сервер, зверніться в нашу службу підтримки. Наші спеціалісти проаналізують роботу і відвідуваність вашого сайту і допоможуть визначитися з потрібним тарифом VPS хостингу.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як отримати доступ по SSH?

Як отримати доступ по SSH?

SSH (Secure SHell – безпечна оболонка) – це мережевий протокол, який використовується для безпечного...

Diana Honcharenko | Оновлено: 04.03.2024

Як самостійно перейти на вищий тариф VPS 

Як самостійно перейти на вищий тариф VPS 

Нещодавно ми додали функціонал для самостійної зміни тарифу віртуального сервера. Діє він у межах...

Diana Honcharenko | Оновлено: 22.12.2023

Як додати на сервер NVMe-диск

Як додати на сервер NVMe-диск

Наші нові швидкі VPS тарифи вже включають в себе NVMe-диски. Оберіть свій потужний VPS...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 22.06.2021

Як створити віртуальний сервер?

Як створити віртуальний сервер?

«Як створити віртуальний сервер?» – часте питання, що виникає у багатьох користувачів, які вперше...

Diana Honcharenko | Оновлено: 01.10.2020