Як правильно перенести блог з Blogger на WordPress
Часта ситуація: ви створюєте нову справу і прикріплюєте до неї невеликий блог, не заглядаючи наперед і не розраховуючи на серйозне збільшення ресурсів і потужностей в майбутньому. І ось такий день трапився – ваш нинішній блог на спеціальних сервісах, такий як Blogger, потребує більш масштабного майданчику. Логічне запитання в такій ситуації – як перенести сайт на WordPress – більш варіативний і масштабний варіант. У цій статті ми розглянемо як перенести блог з Blogger на WordPress.
Перенесення сайту здійснюється в п’ять кроків.
- Експорт вмісту з Blogger
- Імпорт даних з Blogger на WordPress
- Налаштування постійних посилань
- Налаштування редиректів
- Імпорт зображень Blogger в медіа бібліотеку WordPress
Крок 1 – Експорт вмісту з Blogger
Для початку вам потрібно зробити резервну копію вашого поточного сайту на Blogger. Для цього на боковій панелі виберіть меню Налаштування (Settings), після Інше (Other) і виберіть Зробити резервну копію контенту (Back up content).
У спливаючому вікні натисніть на Зберегти на комп’ютері (Save to your computer).
Виберіть потрібне місце для збереження резервної копії, створюваної як файл XML. Переходимо до наступного кроку.
Крок 2 – Імпорт даних з Blogger на WordPress
Увійдіть в адмін панель на WordPress сайті. Після знайдіть у боковому меню вкладку Інструменти (Tools), потім Імпорт (Import).
Зі списку імпорту виберіть Blogger. Після завершення встановлення плагіна потрібно завантажити резервну копію файлів – виберіть активну кнопку Choose File. У випадаючому вікні відшукайте ваш раніше сформований архів і виберіть його, а після натисніть Завантажити і імпортувати файл (Upload file and import).
Знадобиться час, щоб розпакувати весь контент з файлу. Після завершення процесу виберіть єдиного учасника для всіх публікацій – можете додати нового користувача або вибрати автора зі списку, в якому представлені всі користувачі. В кінці натисніть Готово (Submit).
Крок 3 – Налаштування постійних посилань
Наступний крок – сформувати вигляд для постійних посилань. Тут все залежить від вашого уподобання – виберіть потрібний вид URL для всіх публікацій, а також для майбутніх. Для цього потрібно перейти в Налаштування (Settings) і вибрати Постійні посилання (Permalinks).
Якщо вам подобається стиль формування URL Blogger, тоді вибирайте Місяць і назви (Month and name) – якщо ні, тоді будь-який із запропонованих або сформулюйте свій вид посилань. В кінці Збережіть зміни (Save changes).
Крок 4 – Налаштування редиректів
Тепер потрібно зробити так, щоб користувачі, які звикли заходити на ваш нинішній ресурс, не втратили вас і потрапляли на сторінки нового сайту на WordPress. Для цього буде потрібно наступне:
Встановити спеціальний плагін, що дозволяє виконати редирект. На боковій панелі виберіть Додатки (Plugins) і Додати новий (Add New).
У боковому полі пошуку впишіть назву потрібного плагіна – Blogger to WordPress, виберіть його і натисніть Встановити (Install Now). Після встановлення – Активувати (Activate).
Завершивши установку і активацію відповідного плагіна перейдіть у вкладку Інструменти (Tools) і виберіть раніше встановлений плагін, щоб перейти до його налаштувань.
На екрані налаштувань плагіна натисніть Почати конфігурацію (Start Configuration), після цього вам знадобиться згенерувати HTML-код. Просто скопіюйте все, що буде в полі Generated Code.
Після того, як ви скопіювали ваш HTML-код, поверніться в налаштування Blogger. Там на боковій панелі знайдіть Теми (Theme), опустіться в самий низ, виберіть Повернутися до класичних шаблонів (Revert to classic themes) і натисніть Повернутися до класичного шаблону (Revert to classic theme).
В налаштуваннях Шаблона знайдіть параметр Змінити HTML-код шаблону (Edit Theme HTML), виділіть весь вміст поля, видаліть його і замініть на раніше скопійований HTML код – з плагіна Blogger to WordPress. Слідом натисніть Зберегти шаблон (Save theme). Після цього Крок 4 буде завершено.
Крок 5 – Імпорт зображень Blogger в медіа бібліотеку WordPress
Останнє, що вам потрібно – переконатися, що всі зображення з архіву були розпаковані і встановлені вірно. У переважній більшості випадків WordPress безпомилково розпакує XML файл, але буває і так, що картинки не можуть завантажитися. Для того, щоб повністю виключити цю ймовірність, потрібно встановити ще один плагін – Auto Upload Images. Встановіть його, а після не забудьте Активувати (Activate).
Після встановлення плагіну перейдіть в розділ Записи (Posts) виберіть Усі записи, потім виділіть всі розархівовані записи натисканням на галочку біля Заголовок (Title). Потім параметр поля Дії змініть на Змінити (Edit), а після Update. Плагін самостійно перегляне всі виділені записи і оновить в них зображення, якщо це буде потрібно.
На цьому перенесення блогу з Blogger на WordPress закінчене. Якщо у вас виникли питання або труднощі – звертайтеся до нашої служби підтримки.
Можливо, вас зацікавить
Плагін AllinOneSEOPack Частина 2. Продуктивність та налаштування модулів
Нагадаємо, що ми розбираємо налаштування плагіну «All in One SEO», який стане для вас...
Оновлено: 22.07.2024
|Плагін AllinOneSEOPack Частина 1. Основні налаштування
Якщо ви створюєте свій сайт не тільки для «краси» і розумієте, що органічний трафік...
Оновлено: 04.07.2024
|Огляд преміумтеми Divi
"Divi від Elegant Themes – один з кращих преміумшаблонів WordPress", – у такій думці...
Оновлено: 11.06.2024
|
Наш телеграм
з важливими анонсами, розіграшами й мемами
Приєднатися