😐 Найбільш НЕВДАЛІ домени

Ми часто розповідаємо про те, які домени можуть ідеально підійти до вашого бізнесу, потенційному сайту або блогу-замітці, але ніколи не згадуємо домени, на які абсолютно не варто звертати увагу і яких сайтів варто, як мінімум, остерігатися.

З 1990-х років в ICANN схвалила понад 1300 різних доменних імен. В цьому і є проблема: переважна частина з них була непопулярна, залишилася в тіні або зовсім закрита від вільної реєстрації.


Невдалі ідеї

На сьогодні надходження нових TLDs мінімізовано, тому у нас є можливість перевести дух і оцінити, чи були рішення ICANN успішними. Відразу хочеться сказати, що в більшості випадків це не так – інтернет перенасичений доменами верхнього рівня, які так і не знайшли свого покупця. До невдалих TLDs відносять ті, які викликають асоціації зі шкідливими програмами, плутають користувачів або стали наслідком невдалого маркетингового рішення. Ні, ну серйозно – на що розраховували компанії, які запускали домени .RIP, .GOO або .PING?

Непопулярні рішення

В Amazon довго планували запустити домен .BOOK, але там зовсім не очікували, що їх клієнтом виявиться один сайт. Так-так, один. Взагалі більше 25% всіх доменів в мережі використовуються лише одним сайтом – цей факт викликає питання про доцільність їх запуску. Або ICANN занадто ліберальні для нових реєстрантів, або компанії, які подавали заявки на конкретні TLD, були дуже наївними. Нездатність доменів .PLAY і .LIKE завоювати хоч частинку інтересу у публіки вкрай спантеличує – адже вони були зареєстровані організаціями, які вже точно розбираються в Інтернеті.

Брендовані домени

Чим крутіше компанія, тим крутіше вона повинна заявити про себе і одночасно убезпечити від стороннього плагіату. Багато топових брендів подають в ICANN заяви, щоб створити власний домен, який не буде в відкритій реєстрації – так вчинив Samsung, Lego, Nike, Nikon, Visa та інші імениті гіганти. Це рішення спочатку не дає доступ з’явиться в інтернеті сайтам з перерахованими TLDs, оскільки вони призначені для реєстрації тільки одного веб-сайту. Не факт, що хтось із них відмовиться від своїх класичних сайтів на домені .COM, але тут мова йде про те, щоб просто зайняти домен зі своїм брендом.

Чи будуть наслідки?

Велика кількість невдалих TLDs створили істотні проблеми для ICANN, (і не в останню чергу через безпеку) так як деякі домени явно викликають сумнів. Дослідження показують, що деякі зони містять в собі до 99,95% веб-сайтів зі шпигунськими програмами або спливаючими вікнами. Через 20 років після свого створення ICANN мають бути ухвалені кілька важливих рішень і зрозуміти, що робити з такими доменними зонами і ставити більш жорсткі рамки для потенційних реєстрантів.

Зовсім не означає, що сайт на певному домені буде більш небезпечним, ніж на іншому, але різні фішинг-виверти, які розраховані на неуважних користувачів, завжди несуть додаткову небезпеку.

Купити домен у HostPro

Ми стежимо за тенденціями ринку і додаємо тільки актуальні TLD – якщо ви хочете зареєструвати домен, який не викликатиме ніяких побоювань, тоді переходите на нашу сторінку доменних імен. Тут ви не зіткнетеся з жодними проблемами – повірте, ми про це потурбувалися.

До речі, при реєстрації домену ви безкоштовно отримаєте конструктор SitePro, щоб швидко створити сайт і приступити до роботи.