subscription socks

🎄Дивоглядні шкарпетки🧦

за підписку й комент в Telegram

Приєднатись

Огляд функцій CloudLinux. Переваги й недоліки ОС

post thumbnail

Операційну систему CloudLinux створили спеціально для загального хостингу. Її розробка дозволила покращити безпеку й стабільність серверів та вирішити типові проблеми спільного хостингу – перевикористання ресурсів та нестабільність окремих акаунтів. 

Саме завдяки CloudLinux ви можете не перейматися, що ваш сайт почне працювати повільніше чи зовсім «ляже», якщо хтось із сусідів по серверу почав споживати забагато ресурсів. До речі, ми в HostPro користуємось саме цією операційною системою на серверах віртуального хостингу (крім Windows Хостингу), чим забезпечуємо максимальну ефективність і стабільність роботи клієнтських сайтів.

Проте, як і будь-яке рішення, CloudLinux має свої сильні й слабкі сторони. У цій статті ми детально розглянемо ключові функції системи, а також її переваги та недоліки порівняно з традиційним серверним середовищем. 

Що таке CloudLinux?

Цю операційну систему розробили, щоб вирішити проблеми, пов’язані із стабільністю, безпекою та розподілом ресурсів сервера на загальному хостингу. Вона створена на основі CentOS і надає провайдерам безпечніше та надійніше середовище, а користувачам – кращий контроль над розподілом ресурсів.

CloudLinux дозволяє ізолювати кожен обліковий запис, вебсайт чи програму. Відповідно виникає набагато менше проблем з розподілом ресурсів, а отже – можливих збоїв.

Додатково у CloudLinux є безпекові фічі, які дозволяють захистити користувачів від атак зловмисників. Докладніше далі. 

У чому різниця між CloudLinux і традиційним серверним середовищем?

Коли ми говоримо про традиційне серверне середовище, то зазвичай ресурси (оперативна пам’ять, процесор, дисковий простір та інші) використовуються всіма користувачами без жорсткої ізоляції. Тож, коли якийсь акаунт починає споживати більше, ніж йому виділено, страждають всі інші. До того ж, адміністратори не можуть обмежити використання оперативної пам’яті, CPU та інших ресурсів для конкретного акаунту, а отже реагувати на зловживання. 

У випадку з CloudLinux системні адміністратори можуть ефективно керувати ресурсами. Якщо хтось із користувачів перевищив свої ліміти, то продуктивність поступово знижується аж до тих пір, доки він не повернеться до відведеного йому рівня. Водночас інші облікові записи на сервері продовжують працювати в нормальному режимі.

Яка різниця між CloudLinux і традиційним серверним середовищем | Блог HostPro

Ця ОС має можливість ізолювати кожен обліковий запис, обмеживши їх певною кількістю ресурсів. А отже один користувач не зможе використати більше ресурсів, ніж йому виділено, і негативно вплинути на продуктивність інших. 

Функції CloudLinux

Розробники CloudLinux додали кілька унікальних функцій, що якісно виділяють цю ОС на фоні інших. У цій частині матеріалу розповімо про них докладніше:

  • Lightweight Virtualized Environment (LVE). Ця функція забезпечує ізоляцію апаратних ресурсів для кожного користувача. Таким чином забезпечується доступ виключно до виділених ресурсів, а значить ні в кого не вийде зловживати ресурсами інших і впливати на чужу продуктивність. 
  • CageFS. Віртуалізована файлова система, яка створює безпечне середовище для клієнтів. Все через те, що жоден з користувачів не може отримати доступ до файлів чи даних когось іншого. 
  • PHP Selector. Користувачі самі можуть обрати і змінити версію PHP
  • Hardened Kernel. CloudLinux має посилене ядро, що включає в себе патчі безпеки, які захищають від типових вразливостей в Linux-системах (DDoS-атаки, вразливості нульового рівня, експлойти файлової системи тощо). 
  • MySQL Governor. Фіча, яка допомагає адміністраторам в режимі реального часу відстежувати використання центрального процесора, а також вводу і виводу даних на диску. Таким чином можна одразу помітити порушників, а отже забезпечити стабільну роботу бази даних.

Переваги CloudLinux

На основі ключових функцій виділимо найголовніші переваги CloudLinux.

  • Розподіл ресурсів. CloudLinux дозволяє виділити певну кількість ресурсів для кожного акаунту. Таким чином один користувач не може вплинути на роботу сусідів по серверу.
  • Стабільність. Саме завдяки попередньому пункту досягається стабільна робота сервера. Один акаунт не може забрати собі всі ресурси, а значить раптові стрибки трафіку і надмірне використання з боку якогось користувача не впливають на інших.
  • Сумісність. CloudLinux може працювати з кількома різними панелями керування. Серед них cPanel, DirectAdmin і Plesk. Також ОС сумісна з найпопулярнішими вебсерверами: Apache, Nginx та LiteSpeed (часто використовується для прискорення роботи сайтів). Більше про хостинг з LiteSpeed Web Server читайте тут
  • Підвищена безпека. Фічі, які встановлені на CloudLinux, дозволяють мінімізувати ризик атаки з боку зловмисників. А якщо така стається, то вона не зачіпає інших користувачів на сервері. 
  • Покращена продуктивність бази даних. Описана вище функція MySQL Governor дозволяє відстежувати використання ресурсів у реальному часі і зупиняти порушників.
  • Гнучкість. Можливість обирати актуальну версію PHP гарантує кращу швидкодію вебсайту, зниження навантаження на сервер та покращення безпеки через виправлення вразливостей, які були в попередніх версіях. 
  • Делегування адмінчастини. Часто використання CloudLinux порівнюють з VPS. Вся справа в тому, що тут клієнт так само отримує ресурси, виділені конкретно йому. При цьому не потрібно додатково витрачатись на віртуальний сервер, а всі турботи, пов’язані з встановленням ПЗ і не тільки, бере на себе технічна підтримка.

Недоліки CloudLinux

На жаль, поруч з перевагами завжди знайдеться місце і для недоліків. Ось основні, якщо говорити про CloudLinux. 

  • Ціна. Оскільки CloudLinux вимагає плату за ліцензію, то і вартість хостингу на ній трохи вища. 
  • Сумісність. Так буває, що один і той самий пункт може стати як перевагою, так і недоліком. Незважаючи на сумісність з різними панелями керування, CloudLinux не можна використовувати з багатьма додатками та програмним забезпеченням. 
  • Обмеження ресурсів. З одного боку розподіл ресурсів між користувачами надає додаткову стабільність, але з іншого – обмежена кількість ресурсів не дозволить працювати ресурсоємним сайтам чи програмам – великим базам даних, системам аналітики та обробки даних, програмам, які вимагають root-доступу. Це зазвичай CRM-системи та великі e-commerce магазини. У таких випадках не виключений перехід на VPS
  • Залежність від ОС. Якщо сервер налаштували під CloudLinux, то перейти на іншу операційну систему може бути доволі складно.

Хостинг на CloudLinux – що отримує користувач?

Як ми писали вище, на всіх шаред-тарифах від HostPro (крім Windows) встановлена операційна система CloudLinux. Це означає, що захостивши свій сайт у нас, ваша присутність онлайн буде більш стабільна та передбачувана, а сам сайт буде швидко завантажуватися. Розгляньмо детальніше усі бенефіти, які ви отримуєте від користування хостингом на CloudLinux:  

  • Власне віртуальне середовище та гарантовані виділені ресурси
  • Ізольованість акаунту від сусідів, а отже і додаткову безпеку. Спроби злому мають набагато менше шансів.
  • Незалежність від сусідів, тому що в кожного є свої ресурси, зловживати якими не вийде.
  • Оновлення CloudLinux не впливають на ваш сайт. Вони здійснюються системними адміністраторами –  швидко і без перезавантажень.
  • Завдяки CloudLinux загалом покращується ефективність роботи сервера, а з ним і всіх сайтів, які на ньому розміщені. 
  • DDoS-атака на сусідів має мінімум шансів повпливати на вас завдяки ізольованості облікових записів.
  • Простота в налаштуванні хостингу досягається використанням найбільш популярних панелей керування. 
  • Гнучкість в налаштуванні PHP. Ви самі маєте можливість обрати потрібну вам версію, зробивши кілька кліків.

На завершення

Можемо сміливо стверджувати, що CloudLinux зазвичай обирають хостинг-провайдери, які дбають про безпеку, надійність та стабільність серверів, особливо, коли мова йде про загальний хостинг. Можливості цієї ОС, пов’язані з ізоляцією та управлінням ресурсів, дозволяють працювати з великою кількістю акаунтів на одному сервері.

Тоді як використання традиційного серверного середовища може призвести до нестабільності при великій кількості користувачів чи високому навантаженні на сервер, CloudLinux надає потужні інструменти для ізоляції користувачів та покращення безпеки, що робить її ідеальною для shared-хостингу. 

Якщо вам потрібен надійний і стабільний хостинг, то ви завжди можете замовити його в компанії HostPro. Також пам’ятайте, що з будь-якими питаннями ви можете звернутись до наших експертів з відділу технічної підтримки. Вони готові прийти на допомогу вдень і вночі, у будні та свята.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як дізнатися хостинг сайту та де зареєстрований домен
Як дізнатися хостинг сайту та де зареєстрований домен

Ви забули, який хостер обслуговує ваш сайт. Така ситуація цілком ймовірна, якщо у вас...

Linux Хостинг VS Windows Хостинг. Що обрати для розміщення сайту?
Linux Хостинг VS Windows Хостинг. Що обрати для розміщення сайту?

Якщо ви власник онлайн-магазину, блогу чи вебдодатку, то ви точно стикалися з питанням «хостинг...

Хостинг в Україні – 5 причин, чому це хороше рішення для локального бізнесу
Хостинг в Україні – 5 причин, чому це хороше рішення для локального бізнесу

Технічні спеціалісти HostPro часто радять українським бізнесам розгортати свої сайти на місцевих серверах. І...