🎨 Навігація по магазину: як вибрати тему в WordPress

Тема – зовнішній вигляд сайту на WordPress, що визначає стиль завдяки кольоровій гамі, шрифтів, розташування елементів, фону і блокам вмісту. У WordPress можна знайти як безкоштовні теми, так і платні, які потім можна встановити на сайт і налаштувати на свій розсуд.

Перш ніж перейти до пошуку, важливо знати, на що потрібно звернути увагу.


Класифікації тем WordPress

Тема за замовчуванням: Після установки WordPress перша тема, яка буде стандартно встановлена – це Twenty Nineteen. Тут на живому прикладі можна подивитися розташування блоків, шрифтів і вперше потренуватися в налаштуваннях.

Тема WordPress

Безкоштовні теми: В магазині WordPress можна відшукати тисячі безкоштовних тем для бізнесу, ведення блогів, створення інтернет-магазинів, або онлайн-портфоліо. Безкоштовні теми можна встановлювати на будь-яку платформу – будь ви приватна особа, чи представник компанії.

Платні теми: В магазині WordPress міститься тисячі платних тем, представлених від сторонніх розробників, які забезпечують постійну підтримку, розширення бібліотеки та інші «плюшки».

На що варто звернути увагу в темі:

  • адаптація під мобільні пристрої;
  • рейтинг теми та відгуки до неї;
  • сумісність з головними браузерами – Chrome, Opera, Firefox, Safari, Explorer.

Як знайти тему в WordPress

Існує кілька категорій для пошуку – обрані, популярні, свіжі і улюблені, а також фільтр характеристик.

Теми в WordPress

Використання фільтра характеристик

Ви можете задати критерії, які важливі для сайту. Будь-який напрямок, головні функції, розмітка з розташуванням блоків – відзначте галочкою, і подивіться теми із запропонованого списку.

Використання фільтра характеристик

Припустимо, ви створюєте сайт для свого ресторану – тема їжа та напої; при цьому потрібно налаштувати, розташувати меню зліва, розташувавши всі в одну колонку. Загалом, суть досить проста – клацайте що актуально для вас і вибирайте з того, що запропонував магазин WordPress.

WordPress магазин

Вибрані теми

У розділі вибрані теми виділені знаходяться теми з каталогу WordPress, які популярні серед користувачів, або відрізняються особливим – новаторським і інноваційним – дизайном.

Популярні теми

Тут ще простіше: в цей розділ потрапляють теми з найбільшою кількістю активних установок.

Свіжі теми

У розділі «Свіжі» адміністратори можуть знайти тільки найновіші теми, завантажені в WordPress від спільноти.

Дії перед і після зміни теми

Перш ніж ви зважитеся до зміни поточної теми, зверніть увагу, що вкрай рекомендується зробити, перш ніж починати:

  • зробіть резервну копію вашого сайту;
  • почитайте відгуки користувачів;
  • переведіть ваш сайт в режим обслуговування, поки відбуватиметься зміна теми;
  • перевірте працездатність плагінів після установки нової теми;
  • протестуйте сайт з декількох пристроїв.

При установці щось може піти не за планом – потурбуйтеся про резервні копії сайту, в разі неправильної роботи встановленої теми, відмови від роботи важливих плагінів, втрати інформації і так далі. Якщо ви клієнт HostPro, тоді про це заздалегідь подумали ми – щодня сайти наших клієнтів піддаються резервному копіюванню, а бекапи зберігаються протягом 30 днів.


У WordPress представлено сотні тем для вибору – від блогу і до сайтів з електронною комерцією. Досить приділити пошуку теми трохи часу, і ваш сайт може перетворитися до невпізнання. Спробуйте.