Різдвяні термоси у подарунок до кожного Хостингу або VPS

Отримати подарунок

Огляд 7 платформ для створення блогу

post thumbnail

У далекому 1992 році британець Тім Бернерс-Лі почав регулярно публікувати новини в мережі. Багато хто вважає, що саме цей проєкт був першим в історії блогом. З того часу блогосфера розрослась до надзвичайних розмірів, і сьогодні стати блогером може навіть котик з лапками.

Якщо ви вирішили для себе, що вестимете блог не в соцмережах, а на повноцінному сайті, тоді ви зіткнетеся з двома питаннями: яку платформу обрати для створення блогу, та де його хостити.  

У цій статті ми з вами розглянемо різні платформи, які дозволяють легко створити і розвинути власний блог. Ви дізнаєтесь про їхні переваги та недоліки, а також  зможете підібрати найкращий хостинг для блогу.

Як вибрати хостинг для блогу?

Щоб відвідувачі могли знайти сайт 24/7, йому потрібні домен і хостинг. І якщо з вибором домену ситуація простіша – просто обираєте з сотень можливих доменну зону, універсальну, наприклад, .СOM / .COM.UA чи тематичну – .BLOG, і реєструєте в ній домен. То з хостингом все трохи складніше, бо треба перевірити чимало технічних показників. Детальніше про те, що саме і як перевіряти, читайте тут

Важливо, щоб тариф оптимально підходив саме для вас. Зверніть увагу на:

  • місце на диску,
  • оперативну пам’ять, 
  • ліміт на inodes, 
  • поштові ліміти, 
  • наявність щоденного резервного копіювання тощо.

Докладніше про вибір хостингу саме для блогу

Радимо також звернути увагу на хостера. Краще, якщо це буде компанія, яка надає послуги не перший рік. Також важлива робота відділу технічної підтримки. Спеціалісти мають оперативно реагувати на ваші запити в будь-який час дня та ночі. Зазвичай це можна перевірити під час тестового періоду. 

Також не полінуйтеся – почитайте відгуки інших клієнтів компанії. Звісно, всім догодити неможливо, але круто, якщо переважна більшість людей, які користувались чи досі користуються послугами компанії, задоволені співпрацею.

Відгуки можна глянути:

  • на рейтингах хостерів,
  • на сторінках компанії в соцмережах,
  • та в Google-відгуках.

Найпопулярніші тарифи для хостингу блогу

У більшості випадків вам не знадобиться багато ресурсів для того, щоб вести блог. Звичайно, бувають випадки, коли для подібних цілей потрібен VPS або виділений сервер (наприклад, потреба в нестандартному ПЗ, якого немає на загальному хостингу). Але в цій частині матеріалу ми розповімо про тарифи, які зазвичай найпопулярніші серед власників блогів.

Cloud Site Хостинг

Пропозиція, яка дуже часто підходить власникам блогів. У базовому тарифі Cloud Site ви отримуєте можливість розмістити один сайт. Також у вашому розпорядженні 1 GB оперативної пам’яті, 1 CPU та 10 GB на SSD-диску.

Але в будь-який момент, якщо вам необхідні додаткові ресурси, ви можете активувати режим «Турбо». Базові показники збільшуються в 8 разів. Оплата при цьому знімається виключно за реально використані ресурси, а не за максимальний обсяг. Таким чином ви можете істотно зекономити.

Перший Turbo NVMe

Тариф, який дозволить забезпечити швидку і надійну роботу блогу. Процесор нового покоління обробляє інформацію в рази швидше, а отже ваш ресурс завжди буде готовий до великої кількості відвідувачів. Крім цього, щоночі ми безкоштовно робитимемо резервне копіювання даних. Отримати доступ до архіву ви зможете протягом 30 днів.

Обравши тариф «Перший Turbo NVMe», ви отримаєте можливість розмістити 2 сайти на NVMe-диску обсягом 10 GB, а також inodes ліміт в 300 000. Водночас ви можете обрати розташування серверу в Україні, США чи Європі. Також на вибір доступні панелі управління DirectAdmin, cPanel чи MultiAdmin cPanel.

Linux Хостинг

Якщо говорити про Linux Хостинг, то зазвичай для блогів та невеликих сайтів достатньо тарифу «Простий». Він надасть вам можливість розмістити 2 сайти на сервері в Україні, США чи Нідерландах, користуватись панеллю управління cPanel та 10 GB на SSD-диску. Якщо ж ви досягнете ліміту диска, то отримаєте про це автоматичне повідомлення.

Тут також є резервне копіювання даних, а також можливість безплатно перенести блог до нас від іншого хостера й отримати місяць свого тарифу хостингу в подарунок. Усе що потрібно зробити – заповнити заявку

WordPress Хостинг

Однією з платформ, на яких ви можете створити блог, є саме WordPress. Про це ми поговоримо далі, а поки розповімо про WordPress хостинг, який може стати чудовим рішенням для ведення блогу.

Найімовірніше для блогу вам буде достатньо тарифу «Старт». Він дозволить розмістити до 5 сайтів на WordPress. У вашому розпорядженні будуть 20 GB на SSD-диску, 512 MB пам’яті для PHP, 300 000 inodes-ліміту. Крім того, ми надамо розширену підтримку від наших спеціалістів техпідтримки.

А при замовленні хостингу терміном на рік і більше ви отримаєте доменне ім’я в зоні .com.ua на 1 рік і сертифікат Certum Commercial SSL на той самий період.

Платформи для створення блогу

А тепер перейдімо до того, задля чого ми тут власне й зібралися. Розповімо вам про переваги й недоліки платформ, на яких ви можете почати вести свій блог. Тим більше, що в одному випадку особливість платформи буде плюсом, а в іншому стане мінусом. Тому давайте розбиратись.

WordPress – переваги й недоліки

Передусім зауважимо, що близько 40% сайтів в інтернеті працюють на WordPress. І популярність ця цілком виправдана, бо движок дозволяє створити практично будь-який сайт, не маючи навичок програмування.

WordPress - платформа для блогу | Блог HostPro

Зауважимо, що існує два різновиди WordPress:

  • WordPress.com. Цей варіант включає в себе хостинг. Це означає, що більшість технічних аспектів вашого сайту бере на себе команда WordPress. Сюди входить оптимізація безпеки, продуктивності та швидкості вашого блогу. Звісно, за все це доведеться заплатити. Ціни можете побачити на скриншоті нижче.

WordPress - платформа для блогу | Блог HostPro
  • WordPress.org дасть вам можливість безкоштовно створити свій сайт або блог. Але потім потрібно буде розмістити його на потужностях хостера, який буде вам до вподоби. І відповідно контроль за хостингом і безпекою блогу лежить на вас самих або на вашому хостинг-провайдері. Цей варіант підходить для тих, хто хоче займатись власним блогом незалежно від WordPress.

Основні переваги WordPress:

  • Безкоштовність та відкритий код, який дозволяє налаштовувати платформу під свої потреби. Хоча є додаткові витрати (хостинг, домен), базова функціональність доступна безкоштовно, що ідеально для початку. 
  • Адаптивний дизайн. Більшість тем оптимізовані для мобільних пристроїв, а це критично важливо, адже 50% трафіку наразі йде саме з мобайлу. Для оформлення вашого блогу можна обрати одну з більше 13 000 безплатних тем. 
  • Підтримка мультимовності. Легко створювати багатомовні блоги за допомогою плагінів, наприклад WPML, Polylang або Translatepress.
  • Контроль над сайтом. На відміну від платформ типу Wix чи Medium, ви повністю контролюєте свій сайт і контент, а також маєте можливість перенести сайт на інший хостинг без втрати даних.  
  • Велика спільнота, готова допомогти у вирішенні будь-яких проблем. Тисячі безкоштовних ресурсів: форуми, навчальні посібники, відео та вебінари. Той, хто шукає, той про WordPress точно знайде. 
  • Комфортно працювати – завдяки блочній системі ви зможете керувати блогом без допомоги програмістів: публікувати статті, додавати зображення, налаштовувати сторінки.
  • SEO-friendly. WordPress створено з урахуванням стандартів SEO, що допоможе вашому блогу легше потрапляти в топ пошукової видачі. До того ж, доступні спеціальні плагіни, наприклад, Yoast SEO для покращення видимості сайту. Що робити, якщо сторінка не просувається в ТОП видачі, читайте тут

Недоліки WordPress:

  • Вразливості безпеки. Через популярність платформи WordPress є частою мішенню для хакерів. Використання сторонніх плагінів і тем може створювати додаткові ризики, особливо якщо вони довго не оновлюються (докладніше тут). Але з кожним новим оновленням розробники працюють над їх виправленням, тому в цілому, якщо завантажувати лише офіційні плагіни й теми та слідкувати за апдейтами, сайт буде в безпеці. 
  • Треба постійно слідкувати за оновленнями. Ядро WordPress, плагіни й теми вимагають регулярних оновлень. Без них сайт може працювати нестабільно та бути вразливим до атак. У яких випадках можна налаштувати автооновлення, читайте тут.
  • Залежність від плагінів. Для розширення функціоналу часто потрібно встановлювати багато плагінів. Однак надмірне їх використання може сповільнити сайт або спричинити конфлікти між ними.
  • Швидкість завантаження. WordPress сам по собі не завжди оптимізований для швидкості. Використання важких тем, неякісних плагінів або великої кількості медіафайлів може сповільнити завантаження сторінок. Однак якщо розмістити блог на швидкому Хостингу й трошки попрацювати над оптимізацією, зі швидкістю все буде ок.

Medium – переваги й недоліки

Еван Вільямс і Біз Стоун, двоє співзасновників Твіттера, змогли зробити платформу Medium добре відомою серед блогерів. Тут своїми думками зі світом діляться більше 100 мільйонів активних користувачів.

Medium - платформа для блогу | Блог HostPro

Можна стверджувати, що Medium – це щось на кшталт соціальної мережі, в якій акцент зробили на простому дизайні та високоякісних текстах. Ця платформа добре підійде для блогерів, які хочуть знайти свого читача в уже сформованій спільноті, а також монетизувати власні тексти.

Переваги Medium:

  • Простота використання. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє легко публікувати статті навіть без технічних знань. Також не потрібно створювати новий сайт, думати над його дизайном, займатися хостингом, налаштуванням та обслуговуванням – все вже готово до роботи.
  • Уже зібрана аудиторія. Алгоритми Medium просувають якісний контент, допомагаючи вашим матеріалам потрапити до більшої кількості людей.
  • Платформа добре індексується пошуковими системами, тож ви маєте  високі шанси на органічний трафік, навіть незважаючи на те, що SEO-оптимізація на Medium обмежена.
  • Відсутність фінансових витрат на старті. Medium безкоштовний для створення та публікації статей. Немає необхідності купувати домен, хостинг або плагіни.
  • Ви можете монетизувати свій блог завдяки партнерській програмі й заробляти гроші залежно від переглядів і взаємодії читачів зі статтями, без необхідності шукати рекламодавців. 
  • Аналітика вбудована в платформу. Medium надає статистику щодо переглядів, читань і вподобань. Це допоможе зрозуміти, який контент подобається аудиторії.

Недоліки Medium:

  • Обмежений контроль над контентом. Контент, опублікований на Medium, фактично належить платформі. Якщо Medium закриється або змінить політику, ти можеш втратити доступ до своїх матеріалів.
  • Medium не дозволяє перенести блог на інший хостинг або платформу.
  • Немає можливості кастомізувати дизайн або структуру блогу — всі блоги виглядають однаково.
  • Залежність від цінової політики. Правила можуть змінитись в будь-який момент.
  • Видимість вашого контенту, як у випадку з соціальними мережами, повністю залежить від алгоритмів Medium.  
  • Обмежені можливості монетизації. Medium пропонує програму партнерства, але заробіток залежить від переглядів та вподобань, а не від прямої монетизації через рекламу чи продаж послуг. Ви не можете додавати сторонню рекламу або партнерські посилання.
  • Платний доступ для читачів. Частина статей на Medium доступна тільки для підписників (платний доступ). Це може зменшити охоплення, якщо читачі не хочуть платити за підписку. Безкоштовні ж користувачі мають ліміт статей, які вони можуть читати за місяць – 3 штуки. 
  • Відсутність інтеграції сторонніх інструментів. На відміну від платформ типу WordPress, Medium не підтримує інтеграцію з CRM-системами, email-розсилками чи іншими інструментами. Це ускладнює створення професійних маркетингових стратегій.

Medium - платформа для блогу | Блог HostPro

Так, ви можете абсолютно безплатно писати та публікувати свої тексти. А от читачам, щоб бачити більше матеріалів, потрібно стати підписниками. Є варіант платити 5$/місяць для звичайних користувачів, або 15$/місяць чи 150$/рік, щоб отримати додаткові бонуси.

SiteJet Builder – переваги й недоліки

Це зручний конструктор сайтів, за допомогою якого ви можете створити блог своєї мрії. Навіть новачки легко впораються. SiteJet Builder надає обидві опції: або скористатись одним із запропонованих шаблонів, вносячи зміни відповідно до своїх смаків, або стати творцем свого блогу з нуля.

SiteJet Builder - платформа для створення блогу | Блог HostPro

Серед шаблонів, які пропонують розробники SiteJet Builder, є такі, що найкраще підійдуть саме для блогів. Вам достатньо завантажити свій логотип і конструктор сам проаналізує кольори та запропонує змінити їх всюди. Про ці та інші фічі SiteJet Builder ми розповідали в окремому матеріалі. Цей конструктор безкоштовно можна використовувати в нових версіях cPanel – панелі керування хостингом.

Переваги SiteJet Builder:

  • За використання конструктора SiteJet Builder доплачувати не потрібно. Достатньо замовити хостинг з панеллю управління cPanel
  • Ви повністю контролюєте створення  блогу, а конструктор лише спрощує цю задачу. Що ще важливо – SiteJet дозволяє експортувати сайт, якщо ви вирішите змінити платформу, на відміну від багатьох інших конструкторів.
  • Інтуїтивний інтерфейс з drag-and-drop редактором, який дозволяє перетягувати блоки куди заманеться без знань програмування.
  • Великий вибір адаптивних шаблонів, які можна легко кастомізувати під власні потреби з урахуванням індивідуального стилю блогу.
  • Оптимізація під SEO: налаштування метатегів, швидке завантаження сторінок. Це дозволяє створювати контент, який легко індексується пошуковими системами.
  • SiteJet підтримує інтеграцію з багатьма сторонніми сервісами: CRM-системами, email-розсилками, аналітикою тощо.
  • Функції для командної роботи. Можна працювати над проєктом кільком людям одночасно. Ви будете у захваті, наскільки зручне тут управління завданнями та коментарями між членами команди. 
  • Платформа оптимізована для швидкого завантаження сторінок, навіть при високих навантаженнях. Як наслідок – кращий користувацький досвід і позитивний вплив на SEO.
  • Проста монетизація. Інтеграція з інструментами електронної комерції дозволяє легко монетизувати блог через продаж товарів чи послуг. Також SiteJet підтримує рекламні плагіни для додаткового заробітку.

Недоліки SiteJet Builder:

  • Доведеться витратити трохи часу, щоб розібратись, як створити і редагувати блог.
  • Можна розгубитись через величезну кількість можливостей, які пропонує конструктор. Для невеликого блогу багато з них й узагалі зайві. 
  •  Обмеження в аналітиці. Хоча базова аналітика доступна, для детального аналізу необхідно підключати сторонні інструменти, як-от Google Analytics.
  • Нестача інтеграцій. Якщо порівняти SiteJet  з тим самим WordPress, наприклад, то він має значно менше можливостей інтеграції зі сторонніми сервісами та додатками. Для специфічних функцій можуть знадобитися додаткові кастомні рішення.

Wix – переваги й недоліки

Візуально-орієнтований конструктор, на якому розміщено більше 43 млн сайтів. Багато хто вважає, що саме Wix найкраща платформа з принципом drag&drop для ведення блогу.

Платформа Wix для блогу | Блог HostPro

Wix справді підійде творчим блогерам або представникам малого бізнесу. Тут можна створити по-справжньому приголомшливий блог, навіть не маючи особливих навичок.

Переваги Wix:

  • Система перетягування (drag&drop) робить Wix дуже зручним варіантом для людей без навичок програмування. Навіть новачки можуть швидко створити блог із професійним виглядом. 
  • Wix пропонує понад 800 готових шаблонів, оптимізованих для різних потреб, включно з блогами.
  • Адаптивний дизайн. Сайти, створені на Wix, автоматично підлаштовуються під різні пристрої (мобільні телефони, планшети, комп’ютери).
  • Вбудовані інструменти для маркетингу, аналітики та SEO: Google Analytics, Mailchimp або Facebook Pixel. 
  • Можливість монетизації. Wix дозволяє інтегрувати рекламу, підключати платні підписки. Є інструменти для створення підписних форм і платних курсів.

Недоліки Wix:

  • Перенести сайт з Wix буде складно. Якщо ви вирішите перейти на іншу платформу, доведеться створювати все з нуля, бо експортувати дані майже неможливо. 
  • Стороння реклама на вашому сайті, якщо ви використовуєте безкоштовну версію Wix. А преміум-план доволі дорогий. 
  • Залежність від шаблону. Після вибору шаблону вже не можна змінити його на інший без втрати вже внесених даних. Це може бути проблемою, якщо захочеться оновити дизайн.  
  • Якщо потрібен кастомний домен або розширене SEO, теж треба оформити преміум-тариф. Хоча Wix підтримує основні SEO-налаштування, більш складні можливості (наприклад, повний контроль над структурою URL) можуть бути недоступними або обмеженими. 
  • Блог може довго завантажуватися. Через використання важких елементів JavaScript сайти Wix можуть повільніше завантажуватися, що негативно впливає на досвід користувачів і позиції в пошукових системах.
  • Обмеження для блогів. Інструменти для ведення блогу у Wix поступаються за функціоналом іншим платформам, тому самому WordPress, наприклад. Немає, зокрема, розширених категорій і тегів. Кількість інтеграцій для автоматизації також обмежена.
  • Відсутність повного контролю над сайтом. Wix працює як SaaS-платформа (software as a service), тому ви залежите від її політики, сервісів і оновлень. Технічний контроль над сервером, базою даних тощо практично відсутній.

Користування базовою версією Wix не вимагає від вас ніяких витрат. Однак за розширений функціонал доведеться чимало заплатити.

Топ платформ для блогу | Блог HostPro

Joomla! – переваги й недоліки

Надійна система керування вмістом з відкритим кодом. Разом з Joomla! ви можете насолодитись створенням власного блогу з широким вибором шаблонів та можливістю проявити свої дизайнерські якості.

Joomla - платформа для блогу | Блог HostPro

Joomla! ідеально підійде для користувачів, які уже мають певний досвід. Платформа передає більше контролю в руки власників блогів, ніж ви можете отримати, наприклад, в WordPress. Також цей варіант чудово підійде для ресурсів з кількома власниками та рівнями доступу.

Переваги Joomla!:

  • Безкоштовна платформа з відкритим кодом, що дозволяє модифікувати її під свої потреби. Це економічно вигідно, особливо для невеликих проєктів. Плюс на Joomla! адмініструвати блог може більше, ніж одна людина.
  • Багатомовність з коробки. Joomla! дозволяє  створювати блоги на кількох мовах без додаткових плагінів. 
  • Має вбудовані функції SEO: налаштування метатегів, ключових слів, URL і XML-карти сайту.
  • Завдяки розширенням можна додавати будь-які функції, від форм зворотного зв’язку до інтеграції з соціальними мережами, CRM чи електронною поштою. 
  • Підтримка кешування. Joomla! має вбудовані функції кешування, що забезпечує швидке завантаження сторінок і покращує досвід користувачів. Як збільшити швидкість сайту на Joomla! за допомогою LiteSpeed ​​Cache.  
  • Надає повний контроль над сайтом, включно з хостингом і базами даних, на відміну від SaaS-платформ, таких як Wix або Squarespace. Ви можете самі обирати, де хоститися, і за потреби можете в будь-який момент перенести блог на інший хостинг.

Недоліки Joomla!:

  • Joomla! має складніший інтерфейс у порівнянні з Wix або WordPress, до прикладу. Щоб користуватись платформою, бажано мати попередні навички зі створення сайтів. 
  • Відносно обмежений вибір шаблонів і розширень. Хоча Joomla! має бібліотеку шаблонів і плагінів, їхня кількість і різноманітність поступаються WordPress. 
  • Спільнота Joomla! менш чисельна, а це відповідно менше ресурсів, навчальних матеріалів і підтримки. Тож для вирішення проблем може знадобитися більше часу через меншу кількість готових рішень.
  • Joomla! має обмежені можливості для автоматизації контенту, наприклад, публікації постів за розкладом. Це може виявитися дуже незручним для блогерів, які звикли працювати із заздалегідь підготовленим контентом.
  • Після оновлень іноді виникають помилки, які порушують теми. Та й узагалі Joomla! може повільніше впроваджувати нові технології й інструменти в порівнянні з іншими платформами.

Щоб користуватись Joomla!, вам не потрібно витрачати кошти. Але потрібно буде заплатити за хостинг для Joomla, також можливі витрати, пов’язані з платними шаблонами та розширеннями. Також, якщо ваших знань виявиться недостатньо, доведеться скористатися послугами розробки.

Blogger – переваги й недоліки

Ця платформа належить Google і дозволяє абсолютно безплатно публікувати будь-яку кількість статей. Blogger відомий своїм зручним інтерфейсом, а також простотою в управлінні та налаштуванні.

Платформа для створення блогу Blogger | Блог HostPro

Через Google Adsense ви можете монетизувати свій контент. Однак багатьом здається, що цій платформі залишилось недовго ряст топтати. Її майбутнє невизначене, бо Google відомий тим, що може припинити існування будь-якого зі своїх продуктів коли завгодно.

Проте станом на зараз можна стверджувати, що Blogger непогано підійде для початківців, які шукають безплатну платформу для написання та публікації статей.

Переваги Blogger:

  • Повністю безплатна платформа, включно з хостингом, темами та розширеннями, що є великим плюсом для початківців. Якщо не купувати власний домен, можна використовувати піддомен *.blogspot.com безкоштовно.
  • Мінімальний час на налаштування – блог можна створити та запустити за кілька хвилин.
  • Проста інтеграція з Google-сервісами з Google Analytics для відстеження трафіку, з Google AdSense для монетизації блогу та з Google Drive для зберігання мультимедійного контенту.
  • Blogger пропонує високий рівень безпеки завдяки захисту Google. Не потрібно встановлювати сторонні плагіни для захисту від атак, як це буває з іншими платформами.

Недоліки Blogger:

  • Бідні можливості в плані дизайну й шаблонів, а модернізувати їх без знань HTML/CSS буде складно. Інтерфейс адмінки теж має дещо застарілий вигляд і може бути менш зручним у використанні, ніж у тих самих WordPress чи Joomla.
  • Сайти на Blogger часто сприймаються як аматорські через домен виду *.blogspot.com. Можна, звісно, використати й власний домен, але для того потрібні додаткові налаштування, які можуть бути складними для новачків.
  • Залежність від Google. Дані блогу зберігаються на серверах Google, а значить є ризик втрати доступу через технічні чи адміністративні причини. У разі змін політики компанії або закриття сервісу блог можна втратити назавжди. 
  • Дуже обмежені можливості, пов’язані із SEO, на відміну від інших платформ для блогерів.  
  • Не має зручного вбудованого рішення для реалізації багатомовності
  • Хоч платформа й дозволяє підключати Google AdSense, але для інтеграції інших інструментів для монетизації, наприклад, реклами чи e-commerce, треба буде попітніти.  

Друкарня – переваги й недоліки

Українська платформа для ведення блогів та створення текстового контенту, яка орієнтована на українськомовну аудиторію. Зручний інструмент для творчих людей, журналістів, письменників і блогерів.

На якій платформі створити блог | Блог HostPro

Переваги Друкарні:

  • Інтуїтивний редактор тексту дозволяє швидко публікувати записи без складного налаштування.
  • Фокус на контенті «Друкарня» підходить для тих, хто цінує мінімалізм і хоче зосередитися виключно на створенні текстового контенту без зайвих технічних деталей. Платформа спрямована на розвиток української культури й ідентичності.
  • Можливість монетизації. Деякі блоги мають функції підтримки авторів через донати або платні підписки.
  • Сайт добре адаптований під смартфони і планшети, що забезпечує і зручний доступ до контенту, і керування блогом у будь-який час.
  • На відміну від багатьох безкоштовних платформ, «Друкарня» не нав’язує рекламу в блогах користувачів.

Недоліки Друкарні:

  • Платформа орієнтована виключно на українськомовних користувачів, тому не підійде для ведення багатомовного блогу. І відповідно контент може мати обмежене охоплення порівняно з глобальними платформами.
  • Залежність від платформи. Дані блогу прив’язані до «Друкарні», і перенесення контенту на інші платформи може бути складним або навіть неможливим без втрат. І звісно, глибокої кастомізації тут теж не буде, бо немає доступу до коду.

На завершення

Вибір платформи для створення блогу залежить від ваших цілей, технічних знань і очікувань щодо функціональності. Якщо вам потрібна гнучкість і масштабованість, підійдуть WordPress, Joomla! або безплатний конструктор SiteJet Builder

Для новачків, які цінують простоту, Blogger чи Medium можуть стати оптимальним варіантом. Якщо ж ви шукаєте локальну підтримку і прагнете популяризувати український контент, Друкарня стане чудовим вибором. Користувачам, які бажають швидкого старту та готового дизайну, варто звернути увагу на Wix.

Кожна з розглянутих платформ має свої сильні й слабкі сторони, тож перед вибором важливо визначити свої потреби: вам потрібен просто персональний блог чи все ж проєкт з монетизацією.

Однак зауважте, що більшість рішень, які надаються одразу з хостингом і доменом, вводять вас у залежність від платформи. Ви не зможете перенести дані блогу на інший хостинг без втрати даних, якщо раптом платформа закінчиться чи стане платною. Ця схема діє з усіма, крім безплатних WordPress, Joomla! й SiteJet Builder. З ними таких проблем не буде. 

Пам’ятайте, що розташувавши ваш блог на потужностях надійного хостера ви отримаєте цілодобову підтримку спеціалістів, які завжди готові прийти на допомогу. Також в цьому випадку ви не залежите від обмежень, які диктують соціальні мережі чи платформи, які хостять блогерів у себе.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як отримати HTML-шаблони для розробки вебсайтів
Як отримати HTML-шаблони для розробки вебсайтів

Зручний та якісно розроблений вебсайт є важливою “точкою” контакту для бізнесу, особистих брендів та...

Карта кліків (теплова карта) – що це таке, для чого треба і як реалізувати?
Карта кліків (теплова карта) – що це таке, для чого треба і як реалізувати?

Сьогодні розберемо дуже круту тему вебаналітики – що таке теплові карти, карти кліків, або...

Як зробити сайт на html і залити його на хостинг
Як зробити сайт на html і залити його на хостинг

Створення власного вебсайту на HTML захопливий та доступний для кожного процес. Навіть без попереднього...