Даруємо 10 шоперів

в нашому Telegram

Приєднатись

Плагін AllinOneSEOPack Частина 1. Основні налаштування

post thumbnail

Якщо ви створюєте свій сайт не тільки для «краси» і розумієте, що органічний трафік для вас важливий, то варто заздалегідь подумати про SEO. Усім давно відомо, що внутрішня оптимізація є невід’ємною частиною при просуванні сайту в пошукових системах. 

Для того, щоб ви могли самостійно оптимізувати свій сайт на WordPress, необхідно додати і налаштувати певний плагін, який дозволить прописати мета теги і увімкнути потрібні розділи.

Плагін AllinOneSEOPack другий за популярністю, після плагіну Yoast SEO, проте він має ряд переваг. Він простий в налаштуваннях, з його допомогою ви легко пропишите мета теги, підключите та налаштуєте Sitemap і Robots.txt, додасте Google Analytics і веб-майстер, інтегруєте сайт з соцмережами, вимкните дублі сторінок.   

У даній статті ми розберемо безкоштовну версію плагінау AllinOneSEOPack та подивимося, як налаштувати потрібні елементи SEO:

  • Загальні налаштування (Канонічні URL, дублі сторінок).
  • Налаштування головної сторінки.
  • Налаштування заголовків.
  • Налаштування для користувача типів записів.
  • Налаштування відображення.
  • Верифікація вебмайстра.
  • Налаштування Google.
  • Налаштування індексування (noindex, nofollow).
  • Інші параметри (опис, який генерується автоматично, додавання коду в HEAD для записів і сторінок).
  • Налаштування ключів.

Після активації плагіну він з’явиться в лівому меню управління і в горизонтальній панелі адміністратора.

Плагін All in One SEO в панелі адміна

Загальні налаштування

Загальні налаштування для плагіна

Ви бачите, що деякі пташечки вже стоять за замовчуванням. Але підемо по порядку.

1) Канонічні URL. Цю пташечку необхідно залишити, щоб уникнути дублів сторінок на сайті.

2) Заборонити пагінацію (порядкова нумерація сторінок) для канонічних URL. Ця функція теж відноситься до дублів сторінок, але використовується коли на сайті багато пронумерованих сторінок. Щоб вони не були кожна окремо канонічною і не дублювали мета теги поставте пташечку.

3) Увімкнути призначені для користувача канонічні URL. Краще не вмикати цю пташечку, якщо ви плануєте прописувати канонічні URL вручну.

4) Використовувати заголовок за замовчуванням. Якщо відзначити це правило, то всі заголовки будуть прописуватися автоматично, що не дуже добре і може виглядати навіть безглуздо.

5) Використовувати розмітку Schema.org. Це дуже класна штука, якщо ви знаєте що це і вмієте нею користуватися. Якщо не знаєте, то пташечку краще зняти.

6) Вести журнал подій. Можна не зазначати.

Налаштування головної сторінки

Налаштування головної сторінки

В цьому розділі заповнюються поля мета тегів домашньої сторінки. Якщо ви використовуєте головну сторінку, а не записи за замовчуванням, то ці поля повинні бути заповнені. За замовчуванням є поле для прописування заголовка і опису (title, description). Зверніть увагу на підказку – кількість символів, це рекомендовані параметри для пошуку. Ключові слова (keywords) можна прописувати, увімкнувши їх, внизу розділу Основні налаштування, але ми ще до них повернемося. Кнопочку залишаємо на Відключити.

Налаштування заголовків

У цьому блоці можна нічого не змінювати, залишити шаблонні налаштування.

Налаштування для користувача типів записів

Налаштування для користувача типів записів

Цей блок увімкає мета теги. Вони з’являться на всіх типах сторінок, картинках, портфоліо, які ви відзначите і які підтримуються вашою темою. Але можете і залишити деякі поля порожніми – наприклад, якщо не хочете оптимізувати відгуки або на сторінках “персонал”.

Якщо ви залишите увімненим розширені опції, то можете прописувати Свої заголовки (формати title) для всіх типів записів і таксономій. Але якщо ви редагували цей пункт Налаштуваннях заголовках, то тут теж залиште за умовчанням.

Налаштування відображення

Цей блок показує налаштування SEO в панелі адміністратора на тих типах записів, які будуть вказані. За замовчуванням відзначені тільки сторінки і записи. Це зручна функція, щоб бачити, де вже прописані мета теги, а де ні.

Налаштування SEO в панелі адміністратора

Верифікація вебмайстра

Верифікація вебмайстра

Дані поля дозволяють підтвердити ваш сайт в трьох ресурсах: Google, Bing, Pinterest. Навіть якщо ви не плануєте використовувати два інших ресурса, то Google варто додати, її можна взяти в Google Webmaster Tools. Додавши свій сайт в Google Search Console зможете відслідковувати, як бачить ваш сайт Google.

Налаштування Google

Налаштування Google

1) Профіль в Google+ Буде підтверджувати ваше авторство і підтягувати аватар. Для цього додайте посилання на профіль або відзначте пташечкою Відключити профіль Google+.

2) Відображати посилання сайту в пошуковому вікні. Це додавання розмітки для поліпшення зовнішнього вигляду в пошуку.

3) Встановіть бажану назву сайту. Відзначивши пташечкою це поле ви зможете прописати назву сайту. Це та ж функція, що знаходиться в управлінні сайтом Налаштування -> Загальні -> Назва сайту.

4) Розширені налаштування авторства. Відзначивши “увімкнути”, ви зможете вибрати, в яких розділах буде відображатися авторство.

5) Відображати тег Видавець (publisher) на головній сторінці. Таким чином ви пов’язуєте свій особистий і комерційний сайт.

6) Вказати URL Видавця. У це поле необхідно вказати не особистий, а бізнес профіль на Google+.

7) Google Analytics ID. Якщо у вас є статистика гугл, то в це поле просто додайте ID Google Analytics і ваша статистика почне збиратися.

Налаштування індексування (noindex)

1) За замовчуванням NOINDEX. Якщо ви відзначите пташечкою будь-які призначені для користувача типи, то тим самим прохаєте робота не індексувати контент на даній сторінці або сторінку в цілому. Мета тег noindex служить для приховування контенту від пошукової видачі.

2) За замовчуванням NOFOLLOW. Цей мета тег прохає роботів не стежити за посиланнями на ваших сторінках. Також ви можете відзначити, де саме не хочете щоб посилання потрапляли в пошукову видачу і впливали на просування вашого сайту. Дуже часто nofollow закривають посилання на сторонні ресурси.

3) Використовувати noindex для рубрик, архівів дат і архівів авторів. Якщо відзначите, то робот боти НЕ будуть індексувати рубрики та архіви, а також сторінки підтяжки по авторам. Ці функції можуть бути корисні для уникнення дублів на сайті.

4) Таке ж правило діє для архівів міток, сторінок пошуку, 404 сторінки і сторінок з пагінацією.

Розширені налаштування

1) Опис, який генерується автоматично. Якщо ви відзначите цей пункт, то мета-описи на ваших сторінках будуть згенеровані автоматично, використовуючи уривок тексту або перший абзац до 320 символів. Звичайно, краще не лінуватися і прописувати опис вручну, тоді ви точно будете знати, який текст буде в пошуковій видачі.

2) Видалити опис зі сторінок з пагінацією. Мета тег description буде видалений зі сторінок, які починаються з другої сторінки (мова йде про пронумеровані сторінки).

3) Ніколи не скорочувати довгі описи. Якщо вказати це правило, то description може бути більше рекомендованих 320 символів.

4) Незахищені МЕТА-поля. Сам плагін рекомендує: «Відзначте, щоб зняти захист внутрішнього поля postmeta для використання з XMLRPC. Якщо Ви не знаєте, що це таке, залиште його не зазначеним ».

5) Перенаправлення вкладень на батьківський запис. Йдеться про мультимедійні дані. Якщо відзначите цей пункт, то користувач натиснувши на картинку в записі буде перенаправлений на батьківський запис тієї картинки.

6) Вимкнути сторінки. Через кому можна ввести сторінки, на яких не будуть відображатися мета-теги в вихідному коді, прописані через плагін AllinOneSEOPack.

7) Додаткові заголовки записів. У це поле можна додати код, який буде відображатися в HEAD всіх записів. Можна додати HTML, JavaScript і jQuery, але не можна додати PHP.

8) Додаткові заголовки сторінок. Той самий пункт, що і попередній тільки для сторінок.

9) Додаткові заголовки головної сторінки (статичної). Теж для введення коду, але відображатися він буде лише на домашній (статичній) сторінці, якщо ви визначили її в налаштуваннях «Статична сторінка».

10) Додаткові заголовки головної сторінки (блог). Різниця з попереднім пунктом в тому, що ви обираєте Вашою домашньою сторінкою в налаштуваннях «Ваші останні записи» на головній сторінці.

Налаштування ключів

Налаштування ключів

Увімкнути Keywords чи ні – ось в чому питання? Це питання викликає суперечки серед сеошників, так як одні кажуть, що ключові слова давно не працюють, а інші залишаються прихильниками цього мета-тегу. Звичайно, рішення приймаєте ви, але якщо все-таки вирішили Увімкнути, в цьому випадку варто прибрати пташечки з інших пунктів блоку, так як автоматичне генерування ключів – не дуже добре.

Ми пройшли з вами першу частину – «Основні параметри плагіну AllinOneSEOPack”. Якщо у вас виникли труднощі з налаштуваннями або залишилися запитання, пишіть в коментарях і ми з радістю допоможемо.

Плагін AllinOneSEOPack Частина 2. Продуктивність та налаштування модулів.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Плагін AllinOneSEOPack Частина 2. Продуктивність та налаштування модулів

Плагін AllinOneSEOPack Частина 2. Продуктивність та налаштування модулів

Нагадаємо, що ми розбираємо налаштування плагіну AllinOneSEOPack, який стане для вас помічником при проведенні...

Diana Honcharenko | Оновлено: 26.03.2018