Як протокол HTTP/2 прискорить ваш сайт?

HTTP – це протокол, який регулює зв’язок між вашим сервером і браузерами відвідувачів вашого сайту. HTTP/2 – це перше оновлення протоколу з 1999р. І воно обіцяє нам, що сайти стануть набагато швидше для всіх.

Які можливості у протокола HTTP/2?

У HTTP/2 набагато ширші можливості і переваги, ніж у попередньої версії. Основне – сайти завантажуються набагато швидше. Досягається це завдяки ряду нововведень:

Мультиплексування

Завдяки мультиплексуванню в протоколі HTTP/2 всі дані передаються через одне TCP-з’єднання. Тоді як в HTTP/1.1 для отримання кожного елемента, що становить веб-сторінку, необхідно створювати окреме з’єднання. З урахуванням того, що таких з’єднань могло бути одночасно тільки близько 6, це істотно сповільнювало завантаження сторінок.

TCP
Мультиплексування дозволяє браузеру виконувати безліч запитів в рамках одного TCP-з’єднання. 

Пріоритетність

При розробці HTTP/2 також враховувалося те, що потрібно забезпечити візуальну швидкість завантаження сторінки для користувача. Кожному потоку треба привласнити пріоритет завантаження. Наприклад, якщо веб-сторінка досить довга, можна в першу чергу завантажувати контент, розташований у верхній частині сторінки. 

Стиснення заголовків

Сучасна веб-сторінка складається з безлічі елементів: зображення, JS, CSS та інших. У запиті на завантаження кожного з цих елементів браузер передає HTTP-заголовок. Відправляючи запитані елементи, сервер також додає до них заголовок. Таким чином, мережевий канал витрачається також для передачі великої кількості службової інформації.

У HTTP/2 заголовки передаються в стислому вигляді. Завдяки цьому зменшується кількість інформації, якою обмінюються між собою сервер і браузер. Був розроблений спеціальний алгоритм HPACK, який усуває відомі вразливості, що дозволяють перехопити інформацію. 

Server push

Це ще одна потужна можливість протоколу HTTP/2. Тепер сервер у відповідь на запит може відсилати додаткові елементи, які знадобляться браузеру. Наприклад, тепер при запиті сторінки сервер може крім самої сторінки відразу відправляти JavaScript і CSS-файли, які потрібні для її відображення.

SSL і шифрування

Розробники протоколу HTTP/2 принципово реалізували його тільки для безпечних з’єднань. Тому якщо ви захочете перейти на HTTP/2 протокол, вам знадобиться комерційний SSL-сертифікат.

Якщо ви хочете використовувати можливості HTTP/2 протоколу, ми надаємо тестові SSL-сертифікати безкоштовно на місяць.

Як перейти на HTTP/2?

Ми вважаємо, що перехід на протокол HTTP/2 дозволить істотно прискорити завантаження сайтів більшості наших клієнтів, а також істотно знизить навантаження на сервери.

Якщо ви бажаєте, щоб ваш сайт працював по протоколу HTTP/2, просто повідомте нам на support@hostpro.ua і ми перенесемо його на сервер з підтримкою HTTP/2.