🌠 Плагін конвертаціі зображень WebP Express

При аналізі сайту на ресурсі PageSpeed ​​від Google часто зустрічається рекомендація «Використовуйте сучасні формати зображень». Сучасні формати допомагають заощадити трафік і зменшити навантаження на сторінки сайту, тим більше, якщо фотографії та картинки займають відчутне місце на ваших сторінках. Крім того, зміна форматів підвищує лояльність з боку алгоритмів Google – сайти з більш високою оцінкою в PageSpeed ​​мають краще ранжування.

Google рекомендує використовувати формати JPEG 2000, JPEG XR і WebP – якщо перші два до сих пір можуть відкрити менше 20% користувачів, то формат WebP поширений куди краще і підтримується більшістю браузерів різних версій.

Отже, якщо ваш сайт працює на WordPress, переконвертувати всі зображення допоможе плагін WebP Express. У даній інструкції ми розповімо як встановити плагін WebP Express до себе на сайт, а також про його подальшу налаштування. За підсумком ви навчитеся стискати зображення на сайті, не втрачаючи якість.

WebP Express: встановлення

Плагін повністю безкоштовний і доступний для установки з панелі WordPress. Для цього треба зайти в Плагины, а після Добавить новый

WebP Express: встановлення

На сторінці плагінів додайте в рядок пошуку назву плагіна WebP Express, а після натисніть кнопку Установить. Плагін з’явиться на сторінці Встановлені. Знайдіть його і переконайтеся, що він активований (для цього повинна бути напис Деактивировать) і перейдіть в Settings.

WebP Express

Плагін працює за принципом заміни: він проходить по зображенням на сайті, замінюючи всі картинки і формуючи власну базу зображень в форматі WebP. Для коректної роботи треба виконати додаткові налаштування.

WebP Express: налаштування

Розділ Operation mode залишайте без змін;

Розділ General. Перше – параметр Scope, який відповідає за конвертування і зміни для видачі картинок. Базово тут встановлено значення Uploads and Themes, завдяки якому плагін змінює зображення тільки з папок wp-content / themes і wp-content / uploads. Якщо на вашому сайті є додаткові папки з контентом, які також варто конвертувати, тоді це значення потрібно змінити на All content;

WebP Express: налаштування

Параметр Image types to work on відповідає за тип зображень, які будуть конвертуватися плагіном. Якщо у вас на сайті є зображення формату JPEG і PNG, або ви хочете конвертувати обидва варіанти, тоді вибирайте пункт Both jpegs and pngs;

Параметр Destination folder – папка для конвертованих зображень – можна залишати без змін;

Параметр Cache-Control header – все залишаємо без змін, лише можна збільшити тривалість зберігання до One month;

Розділ Redirection rules. Тут нас цікавить параметр Create webp files upon request – він відповідає за конвертування картинок безпосередньо в момент відкриття сторінки користувачем. Якщо його активувати, то виконувати конвертацію зображень всього сайту необов’язково, але в цьому випадку кожне перше відкриття кожної сторінки буде більш повільним. Рекомендується використовувати, якщо контенту на сайті надмірно багато, і конвертувати його в даний момент немає можливості.

Розділ Redirection rules

Розділ Conversion відповідає за спосіб конвертації і підсумкове якість зображень. Якщо ви не хочете зменшувати якість, тоді змініть значення в рядках Quality for lossy на 100 в JPEG і в PNG.

Conversion

Metadata – додаткова інформація зображень. Для звичайних сайтів можна відключити, встановивши опцію No metadata in webp, але якщо ви фотограф, і метадані для вас потрібні, тоді виставляйте опцію Copy all metadata to webp.

Нижче знайдіть пункт Bulk convert? і потім натисніть на кнопку Bulk convert, якщо хочете виконати масову конвертацію зображень на сайті.

Пункт Bulk convert

Плагін зробить пошук зображень із зазначених папок, видасть загальну кількість і запропонує почати конвертування. Для початку натисніть Start.

Start

Враховуйте, що процес конвертації займе якийсь час.

Якщо ви з якоїсь причини надумаєте видалити конвертовані зображення, поруч є кнопка Delete converted files.

У самому низу є параметр Alter HTML, який стандартно відключений. Тут відбувається налаштування, якщо браузер відвідувача не відображає формат WebP. Рекомендуємо встановити настройку Replace image URLs – в цьому випадку зображення WebP будуть відображатися тільки в браузерах, які підтримують даний формат.

Параметр Alter HTML

Таким чином, за допомогою невеликих зусиль можна змінити формат зображень на сайті, прискоривши при цьому завантаження сторінок і підвищити рейтинг сайту в PageSpeed.Тестування роботи даного плагіна проводилося на тарифних планах WordPress Хостинг від Hostpro. Фахівці техпідтримки в режимі 24/7 допоможуть підібрати потрібний тариф і провести всі необхідні налаштування.