Як продати свій домен

Причин для продажу власного домену може бути безліч: початкова покупка з метою перепродажу дорожче, зникнення необхідності використання домену через закриття бізнесу, ребрендинг або складність його підтримки.

Для деяких продаж вдалих доменів вже сам по собі бізнес.

Як оцінити вартість домену та що впливає на його вартість

Звичайно ж, у питанні перепродажу не існує стандартної формули розрахунку його ціни й власник виставляє таку кінцеву вартість, яку він вважає раціональною або на яку погоджується потенційний клієнт після переговорів.

Але є фактори, які впливатимуть на його вартість, а саме:

  1. Довжина доменного імені – що коротший домен, тим легше його запам’ятати. У зв’язку з цим короткі доменні імена коштуватимуть дорожче.

2. Історія домену, його вік.

Перевірити історію домену може кожен охочий і ми вважаємо, що це повинен зробити кожен.

Зараз багато сервісів, які надають таку інформацію. Наприклад, одним із таких є web.archive.org.

Рекомендуємо ретельно перевірити домен, що вас цікавить перед покупкою. Оскільки домен з гарною історією може бути як на руку для його позиції та легкості виходу в топ, так і зіграти з вами в злий жарт, якщо історія домену була зіпсована раніше. Сайт може потрапити під санкції пошукових систем, мати недовіру з боку клієнтів або низьку індексацію.

3. Тематичні домени та використання ключових слів. Домени, що стосуються медицини, нерухомості, авіаперевезень, логістики та інші популярні напрями цінуються дорожче, тому доведеться “докинути зверху” за це.

Крім того, найкраще буде вибирати тематику домену, що стосується вашої діяльності. Оскільки різка зміна тематики зменшить ранжування і доведеться заново працювати над рейтингом сайту.

Перевірити попередню тематику можна за допомогою безкоштовного сервісу cy-pr.com або будь-якого іншого.

4. Місце у пошуковій видачі. Що вище позиція домену, то більше грошей за нього потрібно буде заплатити.

5. Популярність доменної зони. Найпопулярнішою доменною зоною вважається .com, також основні доменні зони такі як .net,.org, .company будуть дорожчими ніж менш популярні.

6. Зайнятість до реєстрації в альтернативній доменній зоні бажаного домену підвищить його вартість для перепродажу.

7. Наявність стоп символів таких як дефісу або цифр знизить вартість домену.

Як продати домен

  1. Ви можете звернутися до спеціалізованих майданчиків перепродажу доменів, які є гарантом. Працює це таким чином, що ви виставляєте свій домен на продаж, при цьому встановлюєте точну ціну. Покупці розглядають вашу пропозицію, погоджуються на вашу угоду та оплата зараховується вам на баланс/гаманець.

2. Майданчики – аукціони перепродажу доменів. Домен виставляється як лот та учасники самі пропонують за нього ціну.

На таких платформах налаштований автоматичний процес перепродажу.

Власник виставляє домен на продаж, покупець вносить за нього оплату, що тимчасово заморожується.

Власник домену передає права на володіння покупцю. Після підтвердження покупцем успішної передачі, кошти зараховуються продавцю.

3. Ви можете звернутися до третьої довіреної особи як до гаранта та провести угоду.

Цей випадок має більше підводного каміння, оскільки не відомо, чи не пропаде гарант із коштами та чи не є він зацікавленою особою другої сторони.

4. Без участі третьої сторони.

Часто зацікавлені в конкретному домені користувачі можуть самостійно звертатися до власника домену із пропозицією продати домен. Якщо ви не планували його продавати, але ціна спокусила вас, ви можете погодитися на продаж.

Якщо ви довіряєте своєму покупцеві або уклали документальний договір, ви можете звернутися до хостинг-провайдеру й попросити його зробити передачу прав після того, як кошти надійдуть на ваш рахунок.

В такому випадку хостер-реєстратор не є гарантом, процедура передачі прав іншій особі відбувається за звичайними правилами хостера. А домовленість про перепродаж із покупцем відбувається між вами за обумовленими умовами.

Висновок

Продавати чи не продавати – вирішувати вам. Сподіваємося, ми відповіли на запитання, що хвилюють вас, і надали вичерпні відповіді. Зі свого боку, HostPro завжди йде на зустріч і допомагає зв’язатися з власником домену, якщо ви бажаєте обговорити з ним покупку його домену.

На нашому сайті ви можете зареєструвати домен у більш ніж 300 доменних зонах, а за допомогою розділу Акційні домени зробити це ще й вигідно.

Реєструйте домени в популярних доменних зонах, можливо, один з них стане вашою “золотою жилою”.