Плагін AllinOneSEOPack Частина 2. Продуктивність та налаштування модулів

post thumbnail

Нагадаємо, що ми розбираємо налаштування плагіну «All in One SEO», який стане для вас помічником при проведенні внутрішньої оптимізації сайту й допоможе підготуватися до зовнішнього просування. У першій частині ми розповіли, які можливості ви отримуєте з «Майстром налаштувань». Тепер настав час поговорити про можливості кожного пункту меню «All in One SEO» окремо.

Загальні налаштування

Тут нам знову ж таки запропонують ввести ліцензійний ключ, щоб перейти на «Pro» версію. Та ми одразу перейдемо на вкладку «Інструменти вебмайстра». У ній ми маємо можливість інтегрувати плагін з різноманітними сервісами, на кшталт Google Search Console, Bing Webmaster Tools тощо. Так ви зможете обмінюватись даними з цими сервісами й аналізувати відвідуваність вашого сайту.

Інструменти вебмайстра | Wiki HostPro

Навігаційні стежки

На цій вкладці можна налаштувати «хлібні крихти». Для цього можна скористатися спеціальним блоком Gutenberg, шорткодом, віджетом або ж PHP-кодом.

Візьмімо до прикладу шорткод («короткий код») та скопіюймо його.

Навігаційні стежки All in One SEO | Wiki HostPro

Після цього перейдіть в будь-який запис на вашому сайті та вставте туди скопійований код.

Навігаційні стежки | Wiki HostPro

Тепер, коли ви оновите сторінку, на ній з’являться хлібні крихти – шлях до сторінки, де перебуває користувач.

Навігаційні стежки | Wiki HostPro

Так можна додавати навігацію на окремі записи та сторінки. Але є спосіб зробити так, щоб вони з’явилися на всіх сторінках певного типу. Для цього потрібно скопіювати PHP-код.

Навігаційні стежки | Wiki HostPro

Після цього перейдіть в «Інструменти» ⇨ «Редактор тем». Там оберіть патерн потрібної вам сторінки та вставте PHP-код хлібних крихт. Тепер вони зʼявлятимуться на всіх сторінках цього типу.

Навігаційні стежки | Wiki HostPro

Якщо ж в налаштуваннях ви оберете опцію «Gutenberg-блок», то після збереження змін відповідний блок додасться в редактор. Він дозволить вставляти хлібні крихти одразу під час створення записів. Цей блок називатиметься «AIOSEO Навігаційні стежки».

Навігаційні стежки | Wiki HostPro

Розглянемо, як організувати вигляд хлібних крихт. У «Налаштуваннях навігаційних стежок» можна обрати роздільник, увімкнути або вимкнути посилання на головну сторінку, а також обрати, що буде написано замість слова «Home», яке стоїть за замовчуванням. Також маєте можливість додати префікс, який буде з’являтися на початку.

Відображення навігаційних стежок | Wiki HostPro

Крім цього, тут ви можете налаштувати, який вигляд матимуть архівні сторінки, сторінка 404 та яким буде ярлик сторінки у результатах пошуку. У самому кінці є тумблер, який дозволяє вимкнути поточний елемент хлібних крихт. Тобто при увімкненому тумблері поточна сторінка відображається. Якщо ж його вимкнути, то буде видно весь шлях до сторінки, на якій перебуває користувач, але без неї самої.

All in One SEO | Wiki HostPro

RSS-контент

RSS (Rich Site Summary або Really Simple Syndication) – це технологія, яка дозволяє підписникам оперативно отримувати відомості про нові публікації на сайті. Основна ідея полягає в тому, що на сайті автоматично створюється XML-файл (хоча інколи його оновлюють вручну). У цьому файлі міститься детальна інформація про нещодавно опубліковані статті, включно з їхніми назвами та короткими описами. Користувач може легко перейти за гіперпосиланням до повного тексту статті.

Якщо вам потрібно налаштувати автоматичне додавання вмісту у вашу динамічну RSS-стрічку на сайті, то зробити це можна на вкладці «Вміст RSS» в «Загальних налаштуваннях».

Ви не можете бути впевнені, що ваш контент не скопіюють, але налаштування RSS допоможе пошуковим системам визначити вас як першоджерело.

RSS-контент | Wiki HostPro

Управління доступом

На цій вкладці власники «Pro» версії можуть роздати ролі всім, хто матиме доступ до сайту. Крім адміністратора, тепер у вас можуть з’явитися: автори, редактори, SEO-менеджери,  SEO-редактори тощо.

Управління доступом All in One SEO | Wiki HostPro

Додатково

Тут можна зробити різноманітні додаткові налаштування плагіну.

  • «TruSEO оцінка та вміст» вмикає оцінку оптимізації контенту
  • «Headline Analyzer» аналізує ваші заголовки. 
  • «Колонки типів записів». Якщо прибрати тут прапорець, ви зможете обрати, на яких типах запису будуть розміщені стовпці плагіну. Рекомендуємо залишити галочку, щоб він працював всюди.
Додаткові налаштування плагіну All in One SEO | Wiki HostPro

Наступні три налаштування доступні лише для користувачів версії «Pro». А от нижче ви можете ввімкнути або вимкнути сповіщення від плагіну, дозволити всі автоматичні оновлення, лише незначні, чи заборонити їх зовсім і надати плагіну можливість відстежувати теми, налаштування і не тільки, щоб надавати вам кращі поради. В самому кінці є можливість видалити AIOSEO разом з усіма налаштуваннями.

All in One SEO | Wiki HostPro

 Відображення в пошуковій видачі

У наступному розділі бачимо налаштування, пов’язані з пошуковиками та видачею. Про деякі з них ми розповідали в попередній статті. Але тут можливості налаштувань ширші.

Глобальні налаштування

Передусім на прев’ю ви можете побачити який вигляд матиме ваш сайт у видачі пошукових систем. Тут же можна змінити символ, що розділятиме назву сайту і його слоган, якщо ви такий додасте. Також ви можете вибрати інші варіанти відображення домашньої сторінки трохи нижче. До прикладу, можна зробити, щоб після назви відображалась сьогоднішня дата. Також маєте можливість змінити метаопис.

Відображення в пошуковій видачі | Wiki HostPro

Трохи нижче ви можете заповнити блок «Knowledge Graph». Саме з нього Google, Bing та інші пошуковики беруть інформацію про вашу організацію чи про вас особисто залежно від того, чому присвячений ваш сайт.

Knowledge Graph | Wiki HostPro

Тут можна ввести назву сайту, а також альтернативну назву (наприклад, абревіатуру, якщо основна назва складається з кількох слів), вказати це сайт організації чи приватної особи, написати назву організації та залишити її короткий опис. Також введіть e-mail, номер телефону, дату заснування, кількість працівників та завантажте лого.

Відображення контактної інфоромації | Wiki HostPro

Типи вмісту, Таксономії, Архіви

Вкладки «Типи вмісту», «Таксономії», «Архіви» схожі одна на одну. Вони дозволяють змінити налаштування, пов’язані з відображенням різних частин вашого сайту в пошуковій видачі. В «Типах вмісту» можна налаштовувати відображення записів і сторінок.

Тут ви можете зробити так, щоб записи не індексувались, натиснувши на відповідну кнопку.

Налаштування відображення записів | Wiki HostPro

Як бачите на скріні вище, коли ви обираєте налаштування для записів, то можете побачити ще три вкладки, які стосуються саме їх: «Розмітка Schema», «Користувацькі поля» та «Додатково». Але лише остання вкладка може використовуватись в «Lite» версії плагіну. Там можна налаштувати метадані роботів (використовувати ті, що стоять за замовчуванням, або обрати свої), а також увімкнути або вимкнути метабокси All in One SEO. Нагадуємо, що це все стосується виключно записів.

Індексація записів | Wiki HostPro

Трохи нижче на цій же вкладці можна зробити аналогічні налаштування для сторінок вашого сайту.

Відображення сторінок | Wiki HostPro

На вкладці «Таксономії» виконуються ті ж налаштування, але стосовно категорій та позначок. Якщо у вас блог, то їх можна не індексувати, адже вони не збирають трафік на інформаційних сайтах. Але у випадку з інтернет-магазином ситуація протилежна.

Відображення категорій | Wiki HostPro

Вкладка «Архіви» виконує ті ж налаштування, але для архівів авторів, дат та рядку пошуку на вашому сайті. Зазвичай індексацію цих елементів можна вимкнути.

Відображення архівів | Wiki HostPro

SEO зображення та Author SEO

Більша частина налаштувань на цих вкладках доступні лише користувачам версії «Pro». Але в «SEO зображеннях» можна обрати, чи перенаправляти посилання вкладених файлів. Як ми писали в попередньому матеріалі, краще це зробити.

Перенаправлення посилань вкладених файлів | Wiki HostPro

Додатково

Налаштування на цій вкладці дозволяють використовувати глобальні метадані роботів за замовчуванням або ввести свої корективи. Також тут ви можете увімкнути або вимкнути вікно пошуку посилань на сайт. Визначтесь, чи будете ви використовувати мета ключові слова і чи потрібно плагіну аналізувати шорткоди у вашому контенті. Останню функцію навіть на сайті All in One SEO рекомендують вмикати лише, якщо ви розумієте, що вона робить. Річ у тому, що можуть виникати конфлікти між темами та плагіном AIOSEO.

Додаткові налаштування плагіну All In One SEO | Wiki HostPro

Соціальні мережі

Тут ви отримуєте можливість вказати соціальні мережі, пов’язані з вашим сайтом. Також є окремі вкладки для Facebook, X (Twitter) та Pinterest.

Соціальні мережі | Wiki HostPro

Якщо у вас однаковий ідентифікатор на різних соціальних мережах, то поставте галочку у відповідному місці. Потім введіть ідентифікатор і оберіть потрібні соцмережі. Таким чином посилання додадуться автоматично.

Соціальні мережі | Wiki HostPro

Facebook

Вкладка повністю присвячена відображенню посилань на ваш сайт в соціальній мережі Facebook. Увімкнувши розмітку Open Graph, ви можете самі встановити потрібні вам налаштування. До прикладу, якщо хтось поділиться матеріалом з вашого сайту, за замовчуванням буде завжди підтягуватись зображення, яке ви завантажите нижче. Але ви можете обрати інші варіанти: перше зображення зі статті, фото автора, головне зображення тощо.

Facebook | Wiki HostPro

Додатково ви можете обрати тип запису й таксономії. Вирішіть, чи хочете ви показувати Фейсбуку ім’я автора. Крім цього, визначтесь із тим, як буде показуватись назва сайту.

Налаштування All in One SEO | Wiki HostPro

Також тут можна налаштувати відображення головної сторінки сайту, якщо нею поділяться на Facebook. Ви так само маєте можливість завантажити фото, обрати формат заголовка та опису.

Налаштування головної сторінки | Wiki HostPro

X (Twitter)

По суті ця вкладка така ж, як і попередня. Тут ви так само маєте можливість обрати формат того, як відображатимуться ваші посилання, завантажити фото тощо. На додаток, перемкнувши тумблер, ви можете просто скопіювати всі налаштування з Facebook.

X (Twitter) | Wiki HostPro

Трохи нижче ви знову ж таки налаштовуєте свою головну сторінку для відображення в соцмережі Х.

Налаштування головної сторінки | Wiki HostPro

Pinterest

Що стосується Pinterest, то ця соціальна мережа, як і Facebook, використовує Open Graph. Якщо він увімкнений там, то налаштування будуть переноситись і сюди. Але потрібно пройти верифікацію вашого сайту на Pinterest і ввести спеціальний код підтвердження.

Pinterest | Wiki HostPro

Sitemaps

У цьому розділі ви можете увімкнути/вимкнути XML-карти сайту, відкрити й переглянути їх.

Карти сайтів | Wiki HostPro

Далі можна її налаштувати. Плагін рекомендує увімкнути індексування карт, якщо у вас більше як 1000 різноманітних посилань. Тоді All in One SEO розіб’є карти на кілька підгруп. Після цього задайте, скільки посилань буде в одній карті. Максимальна кількість – 50000 штук.

Не забудьте обрати, які типи записів варто включати в карти сайтів, а які ні. Зазвичай вкладення не включають. Те ж стосується таксономії. Якщо у вас блог, то можете не включати ні категорії, ні позначки. Але власникам онлайн-магазинів категорії можна включити. Архіви дат та авторів також зазвичай не включають.

Налаштування карт сайтів | Wiki HostPro

Нижче є можливість вказати посилання на додаткові сторінки, пріоритетність їхньої індексації, частоту оновлення та дату останньої зміни.

All in One SEO | Wiki HostPro

Ці параметри дають сигнал пошуковій системі про важливість тієї чи іншої сторінки для користувача сайту. Виставляємо «Головна сторінка» – 1.0 (100%). Тільки одна сторінка може мати такий пріоритет. Кінцеві сторінки з інформацією («Записи» і «Сторінки») краще виставити 0.9 (90%). «Таксономії» 0.7 (70%).

Частота оновлень показує пошуковій системі, як часто вносяться зміни на сторінки. Також через цю опцію можна вказати пошуковій системі з якою частотою необхідно переіндексовувати дану сторінку. Частоту виставляєте залежно від динаміки оновлень інформації на вашому сайті, але при цьому рекомендуємо встановлювати її не рідше, ніж один раз на місяць (monthly).

А в розширених налаштуваннях ви навпаки можете виключити певні сторінки чи групи сторінок, які не будуть додаватись в карту сайту.

Розширенні налаштування All in One SEO | Wiki HostPro

RSS-карта сайту

Тут ви можете увімкнути або вимкнути RSS-карту сайту, подивитись як вона виглядає, а також встановити, скільки записів буде в одній карті і які саме типи записів включати.

RSS-карта сайту | Wiki HostPro

Наступні вкладки в цьому розділі – це карти сайту для відео та новин. Вони доступні лише в «Pro» версії. А HTML-карту експерти не рекомендують вмикати взагалі, особливо, якщо у вас добре налаштована навігація, то в ній просто немає потреби.

Аналіз SEO

Що стосується розділів «Link assistant», «Редиректи», «SEO для місцевого бізнесу» та «Search Statistics», то всі вони доступні лише в «Pro» версії. Так само власники «Pro» версії можуть отримати додаткові можливості в розділі «Управління функціями».

Якщо говорити про аналіз SEO, то тут плагін покаже, наскільки оптимізований ваш сайт. Оскільки ми використовуємо тестову версію для демонстрації можливостей All in One SEO, то наш сайт плагін не може проаналізувати. Але приблизно кінцеві результати виглядатимуть ось так. Нижче плагін додатково дає рекомендації з приводу того, що можна покращити.

Аналіз SEO | Wiki HostPro

Також в цьому розділі є можливість проаналізувати сайт конкурента та окремо заголовки на своєму порталі.

Інструменти

Тут можна налаштувати robots.txt. Щоб почати редагування, увімкніть користувацький robots.txt. Далі введіть потрібні вам правила. Цікаво, що інші плагіни дозволяють прописувати команди вручну, однак тут потрібно обирати із наведених можливостей і тоді правила додаватимуться.

robots.txt | Wiki HostPro

Імпортування/Експортування

Ця вкладка дозволяє імпортувати налаштування з інших плагінів в All in One SEO, або навпаки експортувати налаштування звідси в інші плагіни, якщо ви створюєте резервну копію або переносите свій сайт. При імпортуванні потрібно обрати плагін, звідки ви хочете перенести налаштування. Що стосується експорту, то, проставивши галочки, ви обираєте, які налаштування та типи записів хочете експортувати. Також тут ви маєте можливість створити резервну копію.

Імпортуванні та експортування даних з плагіну All in One SEO | Wiki HostPro

Інструменти бази даних

Вкладка, на якій у вас є можливість скинути, або відновити налаштування плагіну. Оберіть, що саме ви хочете скинути і натисніть відповідну кнопку.

Інструменти бази даних | Wiki HostPro

Стан системи

На цій вкладці ви можете побачити інформацію про стан системи: WordPress, константи, інформація про сервер, активна тема, активні плагіни. Її можна скопіювати, завантажити або комусь відправити.

Стан Системи | Wiki HostPro

Як використовувати плагін All in One SEO

Перш за все зверніть увагу на список ваших записів. Після встановлення плагіну справа ви побачите оцінку кожного з них. Одна з них покаже, наскільки хороший заголовок ви підібрали, інша демонструє, наскільки SEO-оптимізований контент загалом.

All in One SEO | Wiki HostPro

Після того як відкриєте сам запис, зверніть увагу на праву частину сторінки. Там є панель, яка показує, що ви зробили правильно, а що потрібно виправити.

Крім цього, з’являються різноманітні налаштування. До прикладу, ви зможете побачити, як цей запис буде виглядати в SERP. Одразу ж можете змінити заголовок і метаопис.

Налаштування роботи плагіну All in One SEO | Wiki HostPro

Трохи нижче ви можете ввести головне ключове слово і подивитись, які помилки потрібно виправити для кращої оптимізації. Зверніть увагу, що додаткові ключовики можна ввести лише тим, у  кого «Pro» версія. Тут же ви можете побачити аналіз всієї сторінки. На нього також обов’язково звертайте увагу і намагайтесь виправляти помилки.

All in One SEO | Wiki HostPro

У наступній вкладці бачимо вже знайомі нам налаштування соціальних мереж, а саме Facebook та Х. Річ у тому, що за замовчуванням будуть використовуватись налаштування, які ми робили раніше. Але тут ви можете внести потрібні зміни конкретно для цього запису.

Соціальні мережі | Wiki HostPro

Те ж стосується вкладки «Додатково» і налаштувань роботів. Або ви використовуєте ті налаштування, які задали раніше, або знімаєте галочку. Тоді, наприклад, можна прибрати статтю з індексації.

Додаткові налаштування All in One SEO | Wiki HostPro

На завершення

Сподіваємось, що цей і попередній матеріали допомогли вам розібратись з плагіном All in One SEO, його встановленням і налаштуваннями. Удачі в просуванні вашого сайту!

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Плагін AllinOneSEOPack Частина 1. Основні налаштування

Плагін AllinOneSEOPack Частина 1. Основні налаштування

Якщо ви створюєте свій сайт не тільки для «краси» і розумієте, що органічний трафік...

Diana Honcharenko | Оновлено: 04.07.2024