Як перенести сайт на Бітрікс на інший хостинг

Перенести сайт на Битрикс на другой хостинг

Бітрікс – це чи не єдина з популярних CMS, що має внутрішні інструменти для створення копії сайту та перенесення його на інший сервер, які дійсно добре працюють. У даній статті ми детально розглянемо, як зробити копію сайту засобами CMS Бітрікс, і як розгорнути копію на новому сервері.

Крок 1 – Створення архіву в адмін-панелі Бітрікс

Для початку потрібно увійти в адмін-панель, розташовану за адресою: https://доменне_імя/bitrix, де замість доменне_імя вкажіть ваш домен.

Після авторизації в адмін-панелі переходимо в розділ Налаштування> Інструменти> Резервне копіювання> Створення резервної копії

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Далі вибираємо місце розташування «У папці сайту» і підтверджуємо створення резервної копії:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

І чекаємо створення бекапу – якщо обсяг даних великий, то процес може виконуватися досить долго.

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Всі резервні копії будуть доступні в списку і там же їх можна скачати на комп’ютер. Архів складається з декількох частин, кількість яких залежить від обсягу даних на диску. На прикладі можна побачити 12 частин:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

На сервері копія зберігається в директорії:

кореневий_каталог_сайта/ bitrix/backup

У диспетчері файлів це виглядає так:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

На цьому етапі у нас уже є копія всіх файлів і бази даних і ми можемо переносити її на новий сервер.

Крок 2 – Відновлення резервної копії Бітрікс  

Все части бэкапа, созданного на предыдущем этапе, нужно перенести в корневой каталог сайта на новом Всі частини бекапу, створеного на попередньому етапі, потрібно перенести в кореневий каталог сайту на новий сервер. Це можна зробити будь-яким зручним способом – як по ftp, так і через диспетчер файлів. Також туди потрібно помістити скрипт restore.php, який можна завантажити на офіційному порталі CMS Бітрікс.

На скріншоті в кореневій каталог вже завантажені всі частини архіву та скрипт restore.php:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Ще потрібно створити базу даних і користувача бази даних, які буде використовувати CMS. У cPanel це зручно зробити через Майстер баз даних MySQL або по відео-інструкції:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Тепер, коли все підготовки завершені, можна приступати до відновлення. Відкриваємо restore.php, перейшовши за посиланням:

http://доменне_ім’я/restore.php

Якщо все зроблено правильно, відкриється сторінка з інструментами відновлення резервних копій Бітрікс. Для зручності виберіть потрібну мову і натисніть далі:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

На наступному етапі відзначаємо пункт «Архів завантажений в кореневу папку сервера» і вибираємо архів, що ми завантажили, і натискаємо далі:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Поки йде відновлення, вкладку браузера не закриваємо і не перезавантажуємо сторінку. Процес може зайняти деякий час, в залежності від розміру сайту.

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Після розпакування архіву скрипт запросить параметри підключення до бази даних для імпорту бази. Потрібно вказати параметри БД, яку раніше створили і натиснути відновити:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Після відновлення бази натискаємо «Видалити локальну резервну копію і службові скрипти»:

Швидкий хостинг для Bitrix - Hostpro

Цим етапом відновлення завершується, і ми можемо перевіряти роботу сайту.

Висновок

Розробниками Бітрікс створені інструменти, які максимально спрощують процедуру перенесення сайту на новий сервер і створення резервних копій на той випадок, якщо щось піде не так. В інших популярних CMS також є подібні інструменти, але в даному аспекті Бітрікс виділяється тим, що функція зроблена дійсно добре, і в 99% випадків працює.

Також можна виділити інше програмне забезпечення від розробників Bitrix під назвою віртуальна машина Бітрікс – це аналог панелі управління сервером, але без повноцінного графічного інтерфейсу – його замінює консольне меню, за допомогою якого і проводиться адміністрування. Основною перевагою віртуальної машини (або віртуального оточення) Бітрікс є не стільки зручність керування сервером, скільки набір програмного забезпечення який оптимізований саме під веб-ресурси на Бітрікс, і дозволяє вичавити з сервера максимальну продуктивність.

Виходячи з цього, оптимальною послугою для Бітрікс-сайтів буде Linux VPS з BitrixVM. З його установкою і іншими питаннями з радістю допоможе наша підтримка.

Перенесення сайту на Hostpro – це цілком безкоштовний, зручний і швидкий процес. Все, що вам потрібно зробити – це заповнити заявку. Ми ж гарантуємо максимально швидке перенесення, допомогу з вибором тарифу, а також вирішення усіх технічних питань. 

Можливо, вас зацікавить

post thumbnail

Як встановити CMS Magento 2 на сервер з Linux Ubuntu?

Magento – одна з найбільш надійних, гнучких та масштабованих систем керування контентом з відкритим...

Diana Honcharenko | Оновлено: 26.11.2021

post thumbnail

Інтеграція OpenCart в CDN

З 1 березня 2020 року послуга CDN хостингу підтримується в більш сучасному і вигідному...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 15.09.2021

post thumbnail

Інтеграція WordPress в CDN

З 1 березня 2020 року послуга CDN хостингу підтримується в більш сучасному і вигідному...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 14.09.2021

post thumbnail

CMS хостинг: можливості та переваги

1. Для чого потрібна CMS і що таке система управління сайтом CMS (Content Management System)...

Diana Baranovska | Оновлено: 11.01.2022