Різдвяні термоси у подарунок до кожного Хостингу або VPS

Отримати подарунок

Поради експертів: як вибрати хостинг для розробників 1C-Bitrix CMS

post thumbnail

Оскільки 1C-Bitrix CMS – російська система, ми зобов’язані припинити співпрацю з нею. Продовження використання на наступні терміни неможливо, тому ми пропонуємо розглянути альтернативні варіанти на нашому сайті, серед яких ви знайдете CMS хостинг для будь-яких потреб.

1С-Бітрікс – це комерційна система управління контентом, створена спільно компаніями 1C і Bitrix, яка надає широкі можливості по створенню будь-яких сайтів – від візиток і landing-сторінок до великих корпоративних порталів та інтернет-магазинів. При цьому система проста у використанні для контент-менеджерів і для розробників. Має велику документацію, службу підтримки, а також форум розробників, де завжди підкажуть і допоможуть у вирішенні проблеми, що виникла. У цій статті ми розповімо, як вибрати хостинг для розробників 1C-Bitrix CMS на початкових етапах і після запуску сайту в продакшн.

1. Переваги і недоліки CMS Бітрікс для різних проектів

Хоча CMS дозволяє створювати сайти будь-якого типу, мабуть, найбільше переваг у Бітрікс буде для власників інтернет-магазинів. І головне з них – це інтеграція з програмою 1С: Підприємство 8. Часто цей фактор покриває всі недоліки системи. Адже в процесі взаємодії інтернет-магазину з програмою вся інформація про замовлення, наявність товарів, зміни цін може синхронізуватися в режимі реального часу. Це надає можливість вашим клієнтам завжди бачити на ресурсі актуальну інформацію.

За оптимізацію для пошукових систем відповідає окремий SEO-модуль, який автоматично виконує необхідні операції. Також є безліч включених “з коробки” інструментів для прискорення сайту, вимірювання продуктивності, збору аналітики, створення адаптивної верстки, зручний візуальний редактор і ще багато інших стандартних модулів. Додатково є маркетплейс, куди розробники можуть завантажувати розроблені ними шаблони або модулі для вирішення будь-яких завдань.

Крім того, у 1С-Бітрікс надійно забезпечується безпека ваших даних: є вбудовані інструменти захисту від спроб злому і контроль цілісності файлів ядра CMS, регулярно випускаються оновлення.

Серед недоліків для користувачів сайтів на 1C Bitrix можна назвати досить високу вартість ліцензій, необхідність щорічно купувати додаткові пакети оновлень, високі вимоги до ресурсів хостингу. Розробники відзначають нестандартну структуру файлів і коду, яка може включати в один файл фрагменти HTML, PHP, CSS, JS.

Таким чином, найбільш ефективно буде використовувати Бітрікс, якщо у вас інтернет-магазин, або ж кілька великих взаємопов’язаних між собою ресурсів, наприклад, корпоративний-портал, візитка, блог, інтернет-магазин, які можна зручно об’єднати в одній адмін-панелі. Для невеликих проектів і обмеженого бюджету можливо обійтися і безкоштовним движком.

2. Який хостинг обрати для 1С Бітрікс

Насправді, офіційні системні вимоги у Бітрікс досить стандартні:

  • Apache 1.3 і вище
  • PHP 5.6 (рекомендується 7.1)
  • MySQL 5.0 і вище

Але для установки і коректної роботи необхідно зробити ще ряд налаштувань веб-сервера, РНР і сервера БД. Тому краще вибирати такий тарифний план хостингу Бітрікс-сайту, де у вас буде доступ до всіх налаштувань РНР і MySQL, або ж спеціалізований і вже оптимізований під Бітрікс тариф. Якщо ви досвідчений розробник, то для вас буде найкращим варіантом використання VPS з віртуальним оточенням BitrixVM. VPS дасть вам повну свободу дій, оскільки у вас будуть root-права. А BitrixVM – це набір програмного забезпечення від розробників CMS Бітрікс, який легко встановлюється за допомогою скрипта. Ви отримуєте готовий до роботи сервер, налаштований виходячи з ресурсів вашого VPS для оптимальної роботи.

На користь віртуального сервера ще говорить те, що його в майбутньому буде легко масштабувати без перенесення вашого проекту між серверами. На тарифах загального хостингу в певний момент ви не зможете більше розширювати ресурси і доведеться переносити ваш сайт на інший сервер і налаштовувати його роботу заново. А також в силу обмежень віртуального хостингу деякі види ПЗ, наприклад, memcached і sphinx, використовувати просто не буде можливості.

Таким чином, найбільше для CMS Бітрікс підійде віртуальний сервер з встановленим набором ПЗ BitrixVM. У разі обмеженого бюджету на стадії розробки сайту можна використовувати недорогий тариф Linux-хостингу. Тільки врахуйте, що високу швидкість від нього очікувати не варто. Безкоштовний хостинг для розміщення 1С Бітрікс використовувати взагалі не вийде, так як через обмеженість ресурсів його там навіть встановити не зможете.

3. Як правильно встановити 1C Bitrix

Найпростіше встановити 1С Бітрікс на хостинг за допомогою скрипта BitrixSetup.php, який потрібно завантажити в директорію сайту (зазвичай це public_hml або www). Якщо ви використовуєте віртуальне оточення BitrixVM, то цей скрипт вже є в папці сайту на сервері.

Далі відкрийте посилання http://ваш_домен/bitrixsetup.php і ви побачите варіанти вибору редакції і типу ліцензії. Ви можете встановити Бітрікс безкоштовно і використовувати ознайомлювальну ліцензію протягом 30 днів.

Після завантаження настановних файлів з’явиться запрошення продовжити встановлення.

На кроці 3 ви можете зареєструвати свою копію (за бажанням) і обов’язково виберіть кодування UTF-8.

На наступному кроці перевірте, що дотримані всі вимоги до налаштувань сервера і виправте відсутні..

Як видно, може бути повідомлення про те, що версія веб-сервера не визначена. Це буває в разі, якщо в налаштуваннях Apache вимкнено відображення інформації про версію з метою безпеки.

На кроці 5 потрібно вказати дані підключення бази даних, яка повинна бути попередньо створена. У разі використання сервера з панеллю cPanel є відео-інструкція. Також рекомендуємо вибрати тип таблиць InnoDB, особливо, якщо ви збираєтеся створювати інтернет-магазин.

Після цього зачекайте кілька хвилин, поки завершиться установка і на наступному кроці потрібно буде створити обліковий запис адміністратора вашого сайту.

Після цього на кроках 8-11 ви можете вибрати шаблон майбутнього сайту, встановивши стандартні демо-дані або готове рішення з маркетплейса (магазину модулів і шаблонів). На цьому базова настройка хостингу 1С-Бітрікс завершена.

4. Способи, як підвищити продуктивність проекту на CMS Бітрікс

Як вже говорилося вище, Бітрікс має вбудований монітор продуктивності, за допомогою якого можна отримати повну інформацію про швидкість завантаження сайту і поради, які налаштування потрібно оптимізувати.

Адмін-панель включає корисний інструмент – “перевірка системи”, який показує правильність роботи всіх компонентів движка і операційної системи в цілому. Починати роботу з сайтом найкраще саме з перевірки системи.

Результат перевірки системи виглядає приблизно як на зображенні. Будуть показані поточні налаштування і ті, які потрібно встановити для вирішення проблеми. Після вирішення всіх цих зауважень можна переходити до монітора продуктивності.

Еталонний показник продуктивності – 30 одиниць. Тобто потрібно прагнути отримати такий показник або вище. При натисканні посилання “рекомендації” можете побачити додаткові параметри, які слід встановити для підвищення продуктивності. Також в налаштуваннях системи є розділ “Сервер БД”, де показано стан сервера баз даних MySQL і рекомендації по його налаштуванню.

Крім цих основних інструментів, для підвищення продуктивності вашого проекту можна виконати наступне:

1. Перевірте навантаження на ваш VPS або хостинг, створюване сайтом. У разі необхідності перейдіть на більш потужну хостинг-послугу.

2. Видаліть невикористовувані модулі CMS Бітрікс, попередньо запевнившись, що вони вам не потрібні. Найчастіше без шкоди можна видалити такі модулі:

  • AD/LDAP інтеграція
  • Push and Pull
  • Wiki
  • А/B-тестування
  • Веб-аналітика
  • Веб-кластер
  • Веб-месенджер
  • Веб-сервіси
  • Дизайнер бізнес-процесів
  • Документообіг
  • Календар подій
  • Конструктор звітів
  • Менеджер ідей
  • Мобільна платформа
  • Мобільний додаток для інтернет-магазину
  • Навчання
  • Переклад
  • Пошта
  • Техпідтримка
  • Універсальні списки
  • Управління масштабуванням

3. Підключіть кешування Memcached – найпродуктивніший модуль кешування для Бітрікс (доступний на тільки на VPS).

4. Використовуйте вбудовану технологію “Композитний сайт”, попередньо налаштувавши час життя кешу відповідно до оновлень даних сайта і відвідуваності.

5. Створіть індекси для бази даних по документації.

6. Увімкніть об’єднання і стиснення CSS і JS-файлів в розділі Налаштування – Налаштування продукту – Налаштування модулів – Головний модуль

7. Підтримуйте вашу систему (сайт і сервер) в актуальному стані. Зазвичай в нових версіях розробники покращують роботу з кешем, зменшують кількість запитів і т. п. Тому оновлюйтеся частіше, не забуваючи створити резервну копію.

8. У всіх компонентів необхідно відключити параметр “Враховувати права доступу” (виставити “CACHE_GROUPS” в “N”). Таким чином кеш буде створитися один раз для всіх груп користувачів, що зменшить кількість запитів в БД і місце, зайняте на диску.

Нюансів оптимізації сайтів на Бітрікс (як і на інших CMS), існує безліч, і не всі вони підійдуть для кожного проекту. Тому немає повністю універсального зводу правил, виконання яких приведе до найкращого результату.

Замовляйте наші VPS-тарифи з BitrixVM і наша техпідтримка безкоштовно допоможе налаштувати сервер або встановити SSL-сертифікат на ваш сайт.

Telegram Hostpro

Наш телеграм

з важливими анонсами, розіграшами й мемами

Приєднатися

Можливо, вас зацікавить

Як встановити CMS Magento 2 на сервер з Linux Ubuntu?

Як встановити CMS Magento 2 на сервер з Linux Ubuntu?

Magento – одна з найбільш надійних, гнучких та масштабованих систем керування контентом з відкритим...

Diana Honcharenko | Оновлено: 25.11.2021

Інтеграція OpenCart в CDN

Інтеграція OpenCart в CDN

З 1 березня 2020 року послуга CDN хостингу підтримується в більш сучасному і вигідному...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 07.10.2020

Як перенести сайт на Бітрікс на інший хостинг

Як перенести сайт на Бітрікс на інший хостинг

Оскільки 1C-Bitrix CMS – російська система, ми зобов’язані припинити співпрацю з нею. Продовження використання...

Diana Honcharenko | Оновлено: 03.10.2020

Інтеграція WordPress в CDN

Інтеграція WordPress в CDN

З 1 березня 2020 року послуга CDN хостингу підтримується в більш сучасному і вигідному...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 02.10.2020