Хей, відтепер ми в Telegram

Хостинг HostPro.ua

дізнавайтесь про знижки й важливі новини першими
subscription-logo
Приєднатись

Black Friday! До -90% на замовлення та -20% на продовження!

Детальніше

Як перевести домен на обслуговування в Hostpro

Перенесення домену до іншого хостера

Плануєте перенести свій домен на обслуговування в HostPro, але хвилюєтесь, що цей процес буде складним і трудомістким? Без паніки. У даній статті ми розповімо, що варто зробити для перенесення вашого доменного імені до нас на обслуговування. Дотримуючись цих порад, трансфер не задасть вам клопоту.

Перенесення доменів в українських зонах триває в середньому від 1 до 5 днів, а в міжнародних – 5-15 днів.

Трансфер домена залежить від зони – процедура перенесення доменів в міжнародних і українських зонах відрізняються один від одного за деякими пунктами. Ми опишемо обидва варіанти.

Підготовка до переносу по міжнародним зонам

Зверніть увагу, щоб здійснити трансфер домену неможливо в разі, якщо:

  • закінчився термін реєстрації доменного імені (є винятки в деяких зонах, в яких трансфер неможливий, якщо до закінчення терміну реєстрації залишилося менше 7 днів, наприклад, .ru);
  • пройшло менше 30-60 днів (в залежності від доменної зони) з моменту реєстрації / трансферу домену (такі обмеження трактуються політикою ICANN).

Якщо ваш домен не потрапляє під вищезгадане, то ви сміливо можете починати процедуру, яка вимагає виконання від вас декількох кроків.

Спочатку, вам необхідно переконатися, що домен не заблокований для трансферу. Це можна зробити, відвідавши ресурс Whois.

Для того, щоб перевірити статус, введіть до відповідного рядка ваш домен, а після натисніть пошук.

Перевірити статус домена в Whois

База даних Who.is містить інформацію обо всіх доменних іменах, які були зареєстровані. Що таке Whois, що ви можете дізнатися корисного і яку інформацію краще приховати від сторонніх очей читайте в нашій статті «Вся правда про Whois і захисту ID домену».

Зараз же вас цікавить поле «Статус».

Поле Status в базі даних Whois

Якщо в статусі зазначено «ОК», то ваш домен відкритий для трансферу. Якщо в статусі зазначено «clientTransferProhibited» – це значить, що перенесення недоступно і вам треба зняти галочку «Приховати контакти в Whois».

У деяких випадках ви самостійно можете зняти блокування, відвідавши меню управління доменом або ж можете звернутися за допомогою до поточного реєстратору.

Наступним кроком є ​​перевірка актуальності інформації в контактах домену, а саме в поле e-mail, тому не поспішайте залишати ресурс https://who.is. Переконайтесь, що вказаний e-mail актуальний і у вас є до нього доступ.

Зазначена адреса електронної пошти дуже важлива, так як сюди буде відправлений лист для підтвердження трансферу.

Поле Email в Whois

У той же час не поспішайте оновлювати інформацію, так як це може привести до блокування домену на трансфер на 30-60 днів.

Підготовка до переносу по українським доменним зонам

Перенесення у більшості українських доменних зонах здійснюється за схожою процедурою, але тут важливо спочатку переконатися, що чинний реєстратор не має заперечень з приводу трансферу.

Як правило, поточний реєстратор може вимагати від вас письмову заяву на переведення домену.

Так само можуть знадобиться наші дані, як реєстратора:

юридичну назву ТОВ «ХОСТПРО»;

наш ідентифікатор реєстратора ua.adresa.

Якщо реєстратор не має заперечень проти трансферу, то він надає вам код трансферу (Auth-code / AuthInfo) і код до Registrant-контакту (epp-контакт, Contact ID), вказаною в поле Registrant домену.

Зі свого боку ми приймаємо домен на обслуговування тільки якщо дані в білінг-панелі (https://billing.hostpro.ua) в розділі «Акаунт», «Особисті дані» і дані в поле Registrant домену повністю збігаються.

Якщо ці дані не збігаються, то вам необхідно відредагувати інформацію в контакті домену самостійно або уточнити у поточного реєстратора як це можна зробити.

Варто зазначити, що обмеження, пов’язане з блокуванням на перенесення домену на 30-60-днів при зміні інформації в контактах домену, до доменів в українських зонах не відноситься.

Розпочніть процес перенесення

Щоб приступити до переносу домену на Hostpro, перейдіть на вкладку «Домени», а після – «Перенести домен».

Початок переносу домену на Хостпро

На сторінці білінг-системи що видкрилася введіть домен, який потрібно перенести і натисніть «Замовити зараз».

Білінг-система Hostpro, де  переносять домен

На наступній сторінці потрібно ввести код трансферу і код до Registrant-контакту (для доменів в українських зонах).

Поле для внесення коду трансферу і коду до Registrant-контакту

У багатьох доменних зонах при трансфері домен продовжується автоматично на 1 рік, тому найчастіше трансфер платний – рахунок буде автоматично виставлений після завершення замовлення.

Процедура перенесення почнеться після надходження оплати. Якщо трансфер безкоштовний, то доменне ім’я не буде продовжено, а перенесення домену буде ініційований відразу після завершення замовлення.

Після зарахування оплати за рахунком, буде подана автоматична заявка на трансфер вашого поточного реєстратору, а також відправлено лист з посиланням для підтвердження трансферу власнику домену на електронну пошту, вказану в контакті домену (для доменів в міжнародних зонах).

Також іноді при трансфері доменів в міжнародних зонах відбувається автоматичне зміна даних в контакті домену, якщо в домені вказані не збігаються дані з тими, що вказані в біллінг-акаунті, в якому оформлено замовлення.

Для вступу в силу змін необхідні підтвердження від колишнього і нового власників домену (на контактні електронні адреси відправляються автоматичні листи). Без цієї процедури здійснити трансфер не вдасться.

Після підтвердження трансферу власником (для міжнародних доменів) і реєстратором, домен перейде на обслуговування до HostPro. Відповідне повідомлення буде відправлено вам на контактну електронну адресу. 

Підсумок

Якщо всі дії будуть виконані правильно, процес трансферу домена на обслуговування в Hostpro пройде швидко і безболісно.

У разі, якщо у вас виникли будь-які труднощі або додаткові питання, які потребують більш докладного пояснення, звертайтеся до нашої служби підтримки і ми обов’язково допоможемо.

Можливо, вас зацікавить

post thumbnail

Що таке «Захист ID»?

Згідно з правилами реєстрації міжнародних доменів, після реєстрації інформація про власника домену буде доступна...

Hostpro Company | Оновлено: 25.11.2022

post thumbnail

DNS-сервер не відповідає – що робити?

Що таке DNS-сервер і для чого він потрібен? Перш ніж розглянути можливі причини виникнення...

Diana Baranovska | Оновлено: 11.01.2022

post thumbnail

Що таке домен

Домен (Domain name) - унікальний буквено-цифровий набір символів, що визначає сайт в пошукових системах...

Viktoriya Mazur | Оновлено: 21.12.2021

post thumbnail

Як змінити домен і не втратити весь трафік

Коли актуальний перехід на новий домен У разі, якщо у вас є напрацьований проєкт,...

Diana Baranovska | Оновлено: 14.12.2021