💿 R1Soft: налаштовуємо резервне копіювання

Про важливість резервних копій ми говорили вже багато раз: вони слугують гарантією, що всі зміни, які відбуваються без вашого відома або помилково, можуть бути скасовані — це рішення може врятувати не тільки дорогоцінний час, а й весь бізнес.

Саме тому ми безкоштовно архівуємо всі сайти наших клієнтів на тарифах shared-хостингу і VPS, надаючи можливість відновити колишній образ сайту або певні файли, не докладаючи ніяких зусиль. Але буває, що наших інструментів для вашого бізнесу може бути недостатньо або вам потрібно зарезервувати віртуальний сервер, і тут на допомогу приходить більш потужний софт, розроблений спеціально для цих цілей — R1Soft.

Що таке R1Soft?

R1Soft — незалежний програмний комплекс, який використовує інкрементальне резервне копіювання, а також технологію snapshot, скорочуючи час архівування та зменшуючи мережевий трафік. Софт підключається віддалено до самого серверу, що робить архівування не тільки швидким, але і безпечним.

Для всіх клієнтів актуальних тарифів VPS передбачена безкоштовна функція резервного копіювання, що дозволяє відновлювати образи серверів і окремі файли через білінг-панель, однак R1Sof, крім перерахованих можливостей, здатний виробляти відновлення файлів без зупинки віртуального сервера, що вкрай важливо для проектів з високою доступністю. До всього іншого, софт надсилає на пошту повідомлення, якщо щось в процесі копіювання або з файлами в архіві пішло не так — причини сповіщень і пошту можливо налаштувати в самій панелі.

Для кого буде найбільш актуальним R1Soft?

Найбільш актуально для клієнтів, які використовують виділені сервери або Windows VPS — в першому випадку, через специфіку виділеного сервера, ми не надаємо автоматичне резервування; у другому причин може бути декілька, наприклад: якщо Windows VPS використовується як віддалений комп’ютер або сервер 1C бухгалтерії, зупинка якого здатна нашкодити або перешкодити роботі, R1Soft дозволяє відновлювати файли без зупинки серверів. Також в R1Soft можна налаштувати багаторівневі доступи до корпоративного середовища, в якому виконуються дії по копіюванню і відновленню, розставивши пріоритети між декількома адміністраторами.

Майте на увазі, що послуга R1Soft платна. Ви можете замовити софт у HostPro, наші фахівці допоможуть зі створенням послуги, а також з подальшим її підключенням до сервера.

Як відновлювати файли за допомогою R1Soft?

Після оплати і активації послуги виконайте вхід в акаунт, використовуючи дані від R1Soft, отримані в листі:

Відновлення файлів за допомогою R1Soft

Додайте свій сервер і налаштуйте план резервного копіювання. Для цього натисніть Protected Machine, а потім New Machine.

Відновлення файлів за допомогою R1Soft

На сторінці New Machine введіть актуальні дані для додавання серверу. Поля, помічені зірочкою, обов’язкові для заповнення.

Machine Name — введіть довільне ім’я для сервера, який додається. 

Hostname/IP — IP серверу, його можна дізнатися з отриманого листа, який ми надсилаємо

Port number — залишаємо без змін (1167)

Select Volume — залишаємо без змін

Backup Schedule — тут налаштовується графік бекапів, як часто робити і скільки копій кожного типу потрібно зберігати.

Для редагування налаштувань копіювання — періодичності резервування, часу старту і часу зберігання архівів — зайдіть у вкладку Policies, натисніть на натисніть на відповідну піктограму налаштувань і після Edit Policy.

Вкладка Policies - піктограма налаштувань -  Edit Policy

На сторінці Policy Setting відредагуйте параметри, які вас цікавлять, а після натисніть Save.

Параметри сторінки

Для відновлення даних з бекапа перейдіть у вкладку Disk Safes і знайдіть потрібний сервер. Щоб зайти до налаштувань натисніть на відповідну піктограму в параметрі Actions. Якщо вам буде потрібно виключити певні файли/папки з резервної копії, це можна зробити у вкладці File Excludes.

Вкладка Disk Safes

Якщо ви хочете відновити певну папку або файл, тоді біля архіву с потрібною датою натисніть на піктограму налаштувань і оберіть Browse.

Відновлення певної папки/файлу - піктограма налаштувань - Browse

Після відкрийте папку C. Структура файлів буде відповідати серверу, з яким ви працюєте. У нашому прикладі ми використовуємо Windows сервер.

І виберіть потрібні файли/папки для відновлення, зазначивши їх галочкою. Для їх відновлення натисніть Restore Selected.

На цьому відновлення файлів/папок завершено. Якщо у вас виникли якісь питання, пов’язані з R1Soft, звертайтеся — наші адміністратори будуть раді допомогти.