Перенесення домену. Основні аспекти трансферу домену між реєстраторами.

Перенесення домену або трансфер домену — переведення доменного імені на обслуговування і підтримку до іншого реєстратора.

Іншими словами, це зміна реєстратора доменного імені. Перенесення домену є дуже важливою процедурою і він повинен проводитися з дотриманням всіх нормативів і ступенів обережності, встановлених реєстратором зони до даного процесу.

Для початку, ви повинні переконатися в тому, що реєстратор, у якого ви плануєте продовжити обслуговування домену, надасть вам всі необхідні інструменти для управління. В основному, для більшості типів доменних зон в список основних послуг входить:

 • поміняти контактні дані власника
 • реєстрація та зміна NS-серверів
 • використання Name-серверів реєстратора і управління DNS-зоною
 • продовження домена
 • Registrant Contact — Дані реєстратора
 • Administrative Contact — Адміністративні контактні дані
 • Technical Contact — Технічні контактні дані

Nameservers:

 • win8.fastbighost.com
 • win8.fastbighost.net

При наявності цих налаштувань в панелі реєстратора, можете без проблем довірити йому ваше доменне ім’я.

Існує ряд причин для зміни поточного реєстратора домену:

 • Ваші домени раніше були зареєстровані в різних компаніях і ви хочете зібрати їх разом у одного реєстратора.
 • Цінова політика вашого поточного реєстратора більше вас не влаштовує, і ви знайшли компанію, яка реєструє і продовжує домени за більш прийнятними цінами.
 • Відсутність будь-яких потрібних інструментів в панелі управління доменом.
 • Ліквідація або зміна сфери діяльності колишньої компанії-реєстратора.

Процедура трансферу будь-якого доменного імені починається зі звернення до обслуговуючого реєстратора з проханням дозволити перенесення домену та звернення до нового реєстратора з проханням прийняти домен на обслуговування. Дуже часто панель реєстратора дозволяє в тій чи іншій мірі автоматизувати даний процес. Звичайно, перенесення домену в кожній доменній зоні здійснюється за своїми встановленими правилами, що регламентують зміну реєстратора, проте в основному ці правила дуже схожі між собою і дуже часто повністю збігаються. Радимо уважно вибирати реєстратора і не гнатися за дешевизною доменів, так як дуже часто буває, що реєстратори, які надають дешеві домени можуть просто в будь-який момент зникнути з ринку і в результаті цього виникне велика кількість проблем для перекладу домену до іншого реєстратора.

Є деякі обмеження для трансферу доменних імен. Ці обмеження є актуальними не для всіх доменних зон і в кожній зоні і у кожного реєстратора можуть бути власні додаткові вимоги.

Основні обмеження:

 • Трансфер не може бути розпочато протягом 60 днів з моменту реєстрації домена або його попередньої передачі і пізніше, ніж за 15 днів до закінчення його терміну дії.
 • Трансфер не може проводитися протягом 60 днів після зміни контактних даних власника домену.
 • Домен повинен бути розблоковано поточним реєстратором. Якщо домен заблокований, то в статусі ви побачите “ClientTransferProhibited”, якщо розблоковано, то статус буде просто “Active” або “OK”
 • Сервіс приховування контактних даних домену «Domain Whois Protection» не повинен бути активований.
 • Дані власника домену у старого і нового реєстратора (профайли клієнта) повинні збігатися.

В основному перенесення домену для більшості доменних зон здійснюються за допомогою так званого EPP-key (AUTHCODE) або секретного ключа домену. Додатково поточний доменний реєстратор може вимагати від вас документи, що підтверджують особу власника, і дані нового реєстратора, з яким буде відбуватися передача домену.

Код трансферу вдає із себе послідовність з 8-20 будь-яких символів які буде складно підібрати комусь сторонньому, наприклад, «f4% 89 [1tGbf».

Для здійснення переносу до іншого реєстратора власник домену спочатку з’ясовує у поточного реєстратора EPP-key, а потім надає його новому реєстратору, в результаті цього починається процес перенесення домену.

Зверніть увагу, що практично у всіх доменних зонах в процесі трансферу необхідно сплатити суму продовження вашого домену, в результаті чого до терміну дії реєстрації додається ще рік.

За допомогою коду авторизації після оплати вами продовження новий реєстратор подає запит на перенесення домену до себе. Залежно від правил доменної зони і від реєстраторів, між якими здійснюється переведення домену, поточного власнику домену може бути потрібно додатково підтвердити трансфер по e-mail (перейти по спеціальному посиланню). Такий лист відправляється на e-mail-адресу, вказану в контактних даних домену. Цей пункт актуальний не для всіх доменних зон.

Для забезпечення безпеки трансферу власнику доменного імені на електронну пошту відправляється лист, в якому йому ще раз пропонується підтвердити або скасувати своє бажання здійснити перенесення домену.

Приклад листа від реєстратора, що вимагає підтвердження з боку клієнта:

Процес передачі доменного імені між реєстраторами займає від 1 до 10 діб, знову-таки, в залежності від доменної зони і реєстратора. Для максимального прискорення процедури вам потрібно оперативно реагувати на всі повідомлення від старого і нового реєстратора, які будуть відправлятися на ваш контактний email-адреса. Сподіваємося, що нам вдалося відповісти на головне питання, як перенести домен на інший хостинг.