🏡 Максимальна продуктивність при роботі з дому!

«Ось як залишуся вдома, так відразу вся робота піде!» Така оманлива фраза, не помічали? Ті, кому довелося перемістити тимчасово робочі місця у власні будинки і квартири, зіткнулися зі зниженням натхнення до роботи і занепадом продуктивності: з часом кордони між роботою і будинком розмиваються, з’являється відчуття додаткової втоми, а час тягнеться. Такі ознаки – звичайна справа для тих, хто звик працювати поза домом і чітко розділяти кордони.

Теорія VS реальність

Запитайте у знайомих і друзів, хто звик працювати в офісі з 9 до 5, чи хотіли б вони мати ту ж гнучкість, як і ті, хто працюють віддалено? Звичайно, в цьому свої плюси: в обідню перерву можна провести ділову зустріч по Skype в одній нижній білизні або просто подрімати посеред дня, однак найскладнішим завданням залишається підтримувати мотивацію протягом усього робочого дня.

Раптово ті 8 робочих годин, які у вас завжди були, виявляються більш продуктивними – весь день добре спланований і чітко розписаний. Була чиста продуктивність без сторонніх чинників, і час протікав швидко, а тепер все якось не так.

Ймовірно, багато хто зараз страждають саме від моральної виснаженості при роботі з дому. На підставі власного досвіду, ми підготували 5 порад для збільшення продуктивності працюючи вдома.

💻 Вибір місця

До того, поки ви почали працювати вдома, можна було вловити себе на думці: «Працювати вдома – суцільний кайф: можна розвалитися на дивані і рухати мишкою однією рукою». Але коли ці думки стали реальністю, ситуація змінилася.

Робоче місце є ключем продуктивності – чистий і акуратний простір буде дійсно краще впливати на загальний настрій до роботи. Дуже важливо створити кордон між робочою зоною і областю для відпочинку – психологи запевняють, що це має фундаментальний характер: потрібно кудись «йти», щоб опинитися там, де кипить вся робота, і «йти», коли робочі години закінчені.

📝 Складіть робочий чек-лист

Щоденник здатний відчутно координувати робочий день – спочатку складання плану може здатися важким завданням, але якщо все робити правильно, тоді продуктивність піде вгору.

Тепер не потрібно прив’язуватися до одного часу, не обов’язково чітко обідати в період з 12 до 2, ви здатні коригувати робочий день під себе – вибирайте більш зручну послідовність роботи, час на паузи і перерва, щоб не перевтомлюватися, сидячи в квартирі. Список завдань допоможе налаштувати робочий процес і відзначити періоди, коли відлучитися на обід і просто емоційно відволіктися буде зручним і правильним рішенням.

Крім того, чек-лист поточних завдань допоможе максимізувати власну роботу, а також координуватися з вашими колегами, які знаходяться по той бік екранів. Загальна мета, в якій задіяні не тільки ви, буде краще і швидше виконуватися, орієнтуючись на прогрес інших колег.

🕐 Робіть розбивку на періоди і тимчасові відрізки

Є способи, що дозволяють зробити робочий процес більш цікавим – наприклад, ранок може починатися з підготовки матеріалу, прочитання електронної пошти і перегляду актуальних новин, день відвести на творчий напрямок, а вечір присвятити аналітичним роздумам. Цей спосіб дозволяє позбутися від тенденції постійно зациклюватися на часі, очікування натхнення – ви просто переходите від однієї задачі до іншої.

Уникайте занадто часте перемикання між завданнями, тільки так можливо зануритися з головою в певні завдання. Щоб виключити детальне занурення і вивчення нової роботи, розбийте завдання на сеанси – на тривалі проекти намагайтеся виділяти мінімум 1 годину, а маленькі завдання згрупувати в категорію “швидких”.

☕ Паузи і перерви

Який робочий день проходить без 15-хвилинного відволікання на соцмережі або на цікавий ролик в YouTube? Звичайно, досить просто сказати: «сконцентруйтеся на роботі і не відволікайтеся на сторонні фактори», але насправді іноді буває корисно відволіктися і перервати монотонну роботу. Соціальні мережі – відмінний спосіб для цього. Постарайтеся дотримуватися правила «не більш як 5 хвилин за годину». Гарна новина полягає в тому, що листування з друзями і відео з котиками не заборонене, але вони повинні бути нормованими – користуйтеся з цим з розумом.

А ще не забувайте про музику: вибирайте правильні пісні, які допоможуть сконцентруватися, надати додатковий заряд бадьорості, не відволікатися на тексти пісень. Наприклад, ритмічна електронна музика в стилі Deep, Chill House, Minimal / Tech і Tropical або класична музика – це хороші супутники для робочого дня.

Паузи між роботою дуже важливі: коли організм морально виснажується, дуже важливо повністю відволіктися, тому читання журналу або десятихвилинка для аудіокниги, можливість вийти на балкон і подихати свіжим повітрям або просто пройтися на кухню нарізати собі тарілку фруктів – користуйтеся цим, і не забувайте давати відпочити собі і своєму зору.

💪 Фізичні вправи

Працюючи з дому можна помітити, що кількість фізичного руху катастрофічно знизилося – починаючи від закритих спортивних залів, і закінчуючи банальною кількістю кроків в день. Організм застоюється, твердне і швидше виснажується. Щоб не відчувати себе розбитим, займайтеся фізичними вправами – ввечері, вранці або в середині робочого дня спробуйте відійти від монітора і зробити кілька присідань, покрутити хулахуп або постояти в планці. До речі, на рахунок планки – цілком робочий варіант: спробуйте 30 денний план для того, щоб дійти за місяць до 300 секунд (десь з 150-ї починається пекло, гарантуємо).

Вправа "Планка"

Коли ви знайдете ідеальний баланс між робочими моментами і відпочинком, тривала віддалена робота не буде доставляти стільки клопоту: користуйтеся плюсами проведення часу вдома і використовуйте ті можливості, які не вдавалося застосувати в офісі. В кінці-кінців цей період закінчиться. Спробуйте зробити так, щоб ці тижні роботи поза офісом згадувалися лише з легкої ностальгією, коли все знову буде добре.