Чи варто вивчати історію домену перед купівлею?
Для створення повноцінного функціонуючого сайту потрібно пройти довгий шлях, який починається з вибору доменного імені. При пошуку назви потрібно орієнтуватися не тільки на лаконічне звучання, яке уособлює ідею проекту, але і на минуле обраного імені. Перед реєстрацією рекомендується вивчити його історію, а вже після цього братися до оформлення прав.
У даній статті ми розглянемо, чи є небезпечним ім’я, яке вже було у використанні і з’ясуємо наслідки його купівлі. Також розповімо про ресурси, які здатні перевірити «чистоту» і допомогти вивчити тематику, якщо домен уже використовувався раніше.
Чи має минуле значення?
Погодьтеся, неприємно, коли ви купуєте доменне ім’я і беретесь до продуктивної роботи по наповненню сайту унікальним і цікавим контентом, але не спостерігаєте позитивної тенденції у відвідуваності.
Швидше за все, пізніше ви дізнаєтеся, що ім’я знаходиться в чорному списку у Google і Яндекс. Таким чином, ви стаєте повністю або частково ізольовані від пошукової індексації.
Якщо домен перебуває в немилості у великих сервісів, то дістати його з цієї ями практично неможливо – існує маса прикладів, коли придбане ім’я виявляється «неблагополучним», спричиняючи за собою, як наслідок, нульову відвідуваність.
Що тягне за собою погане минуле домену:
- часткове або повне потрапляння під фільтр пошукових програм;
- погану індексацію сторінок через раніше розміщений неунікальний контент або спам-матеріали;
- погану репутацію в колі інтернет-користувачів;
- штучний Pagerank і тематичний індекс цитування.
Вибір між старим і новим доменним ім’ям
Експерти з СЕО-оптимізації вважають, що найкращий варіант – це купівля чистого доменного імені без історії. Таке рішення гарантує старт без підводних каменів і потенційних проблем.
При цьому, у імені, яке було у використанні довгий час, може бути й позитивна сторона – високі рейтинги серед відвідувачів, вік і позитивна історія дозволить вашому сайту займати найвищі позиції. Однак це за умови, якщо домен не заплямований.
Вибирати старий чи новий домен залежить від вас. Однак перед покупкою варто провести перевірку і дізнатися про минуле потенційного імені.
Як перевірити минуле домена?
Як виглядав сайт 5-15 років тому, і чи існував він в той час взагалі? Вивчити історію дозволяє ресурс Web.archive.org – місце, де можна на власні очі подивитися, як змінювався практично будь-який ресурс.
Суть веб-архіву досить проста: сервіс автоматично робить скріншоти переважної кількості сайтів. До початку 2018 року в базі системи накопичилося 312 мільярдів зліпків сторінок.
Завдяки Web.archive легко вивчити хронологію змін ресурсу, якщо у нього була хоч якась популярність.
Інтернет-архів простий в користуванні. Вам просто потрібно увійти на сайт і ввести в поле пошуку одне з посилань, а після цього подивитися на результати видачі.
Сервіс безкоштовний і перебуває у відкритому доступі, не вимагає реєстрації.
У разі, якщо домен виявиться з історією, з’явиться хронологія знімків з датами і періодом.
Залежно від кількості відвідувань, система буде частіше робити знімок головної сторінки для історії. Так, ви зможете вибрати і подивитися зображення за будь-який рік і день зі списку, скориставшись календарем.
Завдяки Web-архіву ви завжди можете відстежити тематику доменного імені протягом тривалого часу і зрозуміти, чи була вона близька вам. Різка зміна напрямку призведе до ануляції рейтингу ранжування, але якщо тема буде продовжуватися – це призведе до швидкого підняття в пошукових системах.
Ресурс почав працювати в кінці ХХ століття. Маловідвідувані майданчики і нові домени не потрапляють до списку.
Як дізнатися тематику придбаного доменного імені?
При купівлі потенційного домену варто дізнатися, чим займався сайт до вас. Вкрай важливо, щоб специфіка збігалася з вашим напрямком розвитку – так легше потрапити в ТОП по видачі. При різкій зміні контенту пошукові системи оновлять рейтинг ранжування і знизять до початкового рівня.
Дізнатися про працюючий домен можна за допомогою безкоштовного аналітичного сайту https://www.cy-pr.com. Ресурс безкоштовний і відкритий для всіх охочих. Реєстрація на ресурсі не потрібна.
Крім головної інформації про вік доменного імені та дату реєстрації, ресурс надає дані про видимість в пошукових системах, встановлений SSL-сертифікат, відвідуваність, аналіз за статтю, рівень оптимізації, позиції конкурентів і багато іншого.
Рейтинг і позиції доменного імені
SEO – двигун, який формує спільну позицію домену в пошуковій системі. Перед замовленням краще проаналізувати домен, якщо він функціонує, і вивчити його сильні і слабкі сторони.
Хорошим аналізатором є SEO Tester Online. Ресурс безкоштовний і не вимагає реєстрації.
Ресурс робить детальний розбір багатьох аспектів аналізованого домену.
Висновок
Купівля доменного імені – це важливе рішення. Від нього залежить маркетинговий хід і ступінь просування по рейтингу пошукових систем. Дотримуючись цих рекомендацій, реєстрація домену ніколи не наздожене вас зненацька.
Для створення повноцінного функціонуючого сайту потрібно пройти довгий шлях, який починається з вибору доменного імені. При пошуку назви потрібно орієнтуватися не тільки на лаконічне звучання, яке уособлює ідею проекту, але і на минуле обраного імені. Перед реєстрацією рекомендується вивчити його історію, а вже після цього братися до оформлення прав.
Можливо, вас зацікавить
Вам потрібно перенести міжнародний домен від іншого реєстратора? Ми в HostPro пропонуємо зручний і...
У цій статті розповімо, як перенести домен в українській зоні на обслуговування в HostPro....
Якщо ви вирішили змінити реєстратора, який обслуговуватиме доменне ім’я вашого сайту, то вам потрібно...
Наш телеграм
з важливими анонсами, розіграшами й мемами
Приєднатися