Як дізнатися хостинг сайту та де зареєстрований домен
Ви забули, який хостер обслуговує ваш сайт. Така ситуація цілком ймовірна, якщо у вас багато сайтів, і всі у різних компаніях. Або ж ви хочете написати скаргу на шахрайський сайт. Чи вам просто кортить дізнатися, в кого хостяться конкуренти.
У всіх цих випадках вам потрібно буде дізнатись хостинг сайту. Сьогодні ми розповімо як отримати цю інформацію за допомогою домену чи IP-адреси. Також у цій статті ви дізнаєтесь, як знайти, де зареєстровано той чи інший домен.
Інформація про хостинг сайту за доменом
Це найпростіший спосіб дізнатися, де хоститься сайт. Існує декілька онлайн-сервісів, які надають таку інформацію по домену. Вони надзвичайно прості у використанні. Докладніше розповімо про найпопулярніші з них, а саме Hosting Checker, 2IP і Sitechecker.
На головній сторінці Hosting Checker введіть адресу сайту, хостинг якого вам потрібно дізнатися.
Далі натисніть кнопку «Find host». Після цього нижче з’явиться інформація про хостера в рядку «It is hosted by:»
Решта ресурсів працює подібним чином. Ось так виглядають результати на сайті 2IP. Як бачите, тут надається ще й сайт самого хостера.
Результати на сервісі Sitechecker виглядають ось так.
Інформація про хостинг сайту за його IP-адресою
Якщо вам потрібно надіслати скаргу на сайт, то краще зробити дві перевірки, щоб випадково не звернутись до іншого провайдера. Для цього перевірте, де хоститься сайт за його IP-адресою.
Щоб дізнатись IP сайту, скористайтеся інструментом Dig. Його можна знайти в Google Admin Toolbox. Далі вам потрібно обрати тип запису DNS «A», а в спеціальне поле ввести адресу сайту, що вас цікавить.
Після натискання клавіші Enter нижче з’явиться інформація про А-запис для домену. IP-адресу ви побачите в полі «DATA».
Тепер, коли ви знаєте IP-адресу сайту, використайте сервіс ICANN Lookup. IP потрібно ввести в спеціальне поле і натиснути кнопку «Lookup».
Далі ви можете побачити всю інформацію про сайт, який вас цікавить. Зокрема в полі «Name» буде назва хостинг-провайдера.
Прихований хостинг
На жаль, не завжди люди цікавляться хостингом сайту з невинною метою. До прикладу, щоб влаштувати DDoS-атаку на ваш сайт, зловмисникам знадобиться інформація про його IP-адресу. Щоб захиститись від подібних ризиків, приховайте інформацію про хостинг.
Найпростіший спосіб – скористатись послугами CDN. Це мережа кешуючих серверів. Їх розташовують в різних локаціях з метою прискорення роботи сайту. Відповідно портал буде відкриватися з найближчого до користувача сервера. Водночас трафік сайту проходить через CDN, і справжня IP-адреса порталу приховується.
Проте навіть у випадку використання CDN все ще є можливість обійти маскування. Для цього можна скористатись сервісом, який надає старі записи по домену.
Найпопулярніший з них – DNS History. Там можна спробувати знайти IP-адресу сайту до того, як його спрямували через CDN. Але достовірна інформація про хостинг все одно залишатиметься лише у власника сайту.
Інформація про домен сайту
Загалом може бути кілька причин, коли вам потрібно дізнатись інформацію про домен. Наприклад, ви хочете зв’язатись із власником, щоб перекупити у нього потрібне вам доменне ім’я, або маєте ідеї щодо співпраці, чи хочете поскаржитись на порушення авторських прав або розсилку спаму.
Для того щоб отримати потрібні вам дані, потрібно скористатись базою WHOIS. Там є вся інформація про те, кому належить домен, де знайти цю людину, а також, коли закінчується термін реєстрації. Подібні онлайн-сервіси можна знайти на різних сайтах. Ось кілька прикладів:
- https://www.whois.com/whois/
- https://dnsstuff.hostpro.ua/?tool=whois
- https://who.is/
- https://dig.ua/
До речі, вам не обов’язково домовлятись про купівлю потрібного вам доменного імені. Якщо термін реєстрації домену скоро завершується, то, можливо, вам вдасться перехопити його, скориставшись послугою бекордеру.
Ось, наприклад, як виглядають дані про домен в сервісі WHOIS:
Важливо розуміти, що ваші дані як реєстратора є у відкритому доступі через вимоги корпорації ICANN, яка встановила правила користування доменами у всьому світі. А значить є вірогідність, що ви можете опинитись в небезпеці, якщо цією інформацією скористаються шахраї.
У такому випадку радимо вам приховати свої дані. Якщо ви скористаєтесь послугою захисту ID домену, особисті контактні дані будуть замінені на інформацію про реєстратора. І відповідно вашу конфіденційність буде збережено.
Домени в українських зонах надаються з послугою захисту ID автоматично, а от для міжнародних доменів цю послугу потрібно придбати додатково.
На завершення
Як бачите, знайти інформацію про те, де хоститься сайт і де зареєстровано домен, не так складно за допомогою простих онлайн-інструментів та баз даних. Якщо, звісно, власники сайту не закриють ці дані з метою збереження конфіденційності.
Використання CDN, приховані WHOIS-записи та додаткові заходи безпеки допоможуть надійно захистити ваш сайт і мінімізувати ризики.
Замовити швидкий хостинг, а також зареєструвати домени ви можете в HostPro. Пам’ятайте, що в будь-який час дня та ночі вам із задоволенням допоможуть наші чарівники з техпідтримки, які дадуть відповіді на всі питання.
Можливо, вас зацікавить
Операційну систему CloudLinux створили спеціально для загального хостингу. Її розробка дозволила покращити безпеку й...
Якщо ви власник онлайн-магазину, блогу чи вебдодатку, то ви точно стикалися з питанням «хостинг...
Технічні спеціалісти HostPro часто радять українським бізнесам розгортати свої сайти на місцевих серверах. І...
Наш телеграм
з важливими анонсами, розіграшами й мемами
Приєднатися