50+ корисних ML та AI-сервісів для вебмайстрів
Сучасний цифровий ландшафт змінився – вже, певне, й не залишилося вебмайстрів, яких хоч трохи не зачепив стрімкий розвиток ML (Machine Learning) та AI (Artificial Intelligence). Сьогодні ми маємо доступ до буквально сотень рішень, які полегшують життя усім: графічним та UI/UX дизайнерам, розробникам, копірайтерам, менеджерам з маркетингу, SMM-спеціалістам та власникам бізнесу. Чи революційно це? Так. Чи страшно? Впевнене ні.
Кілька наших субʼєктивних міркувань з приводу того, що дає нам AI?
- Конкуренту перевагу. Ми не віримо в те, що штучний інтелект забере робочі місця справді цінних спеціалістів (принаймні найближчі 5-10 років). Але от що ваш бізнес чи ви самі по собі як спеціаліст отримуєте з AI-рішеннями значну конкурентну перевагу, то це 100%.
- Мінімізацію часу виконання завдань. Будемо чесними, перевірку та ручну обробку виконані AI завдання іноді мають пройти. Але на одну й ту саму задачу ви витратите в десятки разів менше часу, ніж без залучення ШІ.
- Живлення творчого потенціалу. Варто розуміти, що штучний інтелект – це все ж не про творчість у найчистішому її вияві. Але те, що він може зняти з вас усю рутинну роботу (пошук, аналіз, атвоматизацію) дає вам більше можливостей для вираження вашої креативності й творчості.
- Високоперсоналізований і якісний контент. Це більш справедливо для контент-менеджерів. Коли пишеш, і пишеш багато, можна просто не помітити граматичних, пунктуаційних чи друкарських помилок. Той самий ChatGPT чи Grammarly в цьому плані чудові помічники.
- Більш широкий погляд на проблему. Оскільки AI-сервіси аналізують дані з різних джерел, вони можуть виявляти закономірності, тенденції та кореляції, які людина може просто не помітити.
Поринемо у захопливе дослідження 50+ ШІ сервісів для вебмайстрів разом?
Універсальні AI інструменти для вебмайстрів
Чудово підійдуть для пошуку, аналізу та загальних запитів вебмайстрів будь-якого походження.
Namelix
Крутий інструмент для найменування вашого бренду, продукту чи сайту. Можна обирати спосіб, яким буде утворено назву (наприклад, словоскладання, римування, справжнє імʼя тощо), а також надавати опис для кращих результатів. Потім їх можна фільтрувати. Namelix також підійде для генерації логотипів. Безкоштовний.
Є ще аналог від 10Web, теж безкоштовний, називається AI Business Generator.
ChatGPT
Найбільш трендова нейромережа для генерації контенту та пошуку інформації. Мемна нейронна класика. Його можна використовувати практично у всіх сферах digital: маркетинг, SEO, створення контенту, розробка ПЗ, наукові дослідження, юриспруденція тощо.
GPT-3.5 безкоштовний. Однак версія на оновленій мовній моделі ChatGPT-4 доступна лише підписникам платного тарифу ChatGPT Plus ($20), і те з обмеженнями – до 25 запитів за 3 години. Можна замінити іншими безкоштовними інструментами на цій же мовній моделі, але без обмежень: Bing Chat та Forefont, про які трохи пізніше.
Секрети правильно прописаних prompts для максимально ефективних результатів від ChatGPT + готовий шаблон у нашій статті.
Bing Chat
Нова нейронна мережа від Microsoft. Так само, як і Bard, отримує актуальну інформацію з Інтернету (+ вставляє результати посилання на джерела), чим, знову-таки, перевершує свою альтернативу ChatGPT. Хоч і теж працює на мовній моделі OpenAI GPT-4. Інтегрується з браузером Edge і має мобільні застосунки на Android та iOS. Доступний без обмежень по регіону.
Щоб почати ним користуватися, потрібен лише акаунт Microsoft. Безкоштовний.
Forefront
Одна з найбільш грамотних і структурованих альтернатив ChatGPT. Іншими словами, ще одна можливість поспілкуватися з GPT-4, але вже без обмежень (для цього оберіть саме цю мовну модель зі списку на сайті).
У Forefront можна групувати діалоги по окремих теках (робота, фінанси, здоровʼя) та обирати власного експерта з певної теми, наприклад, маркетинг, розробка, фінансова аналітика і тому подібне. Розуміє українську. Коротше, поки ми в захваті.
Безкоштовний, якщо заходити з акаунта Google або зареєструватися на сайті.
Bard 2
Відповідь Google на ChatGPT і Bing chat, яка може буквально відзвичаїти вас користуватися звичайним пошуком. Генерує й класифікує тексти, шукає та аналізує інформацію, пише та редагує код. Результати можна одразу експортувати в Google Docs або чорновиком в Gmail.
Головні переваги Bard 2 над ChatGPT:
- доступ до актуальних даних зі сторінок Google;
- швидше відповідає;
- має можливість голосового пошуку.
На жаль, поки недоступний для нашого регіону, але з VPN сервісом можна користуватися (як локацію для VPN краще обирати Штати чи Британію). І ще – браузерний VPN може не впоратися, у такому разі використовуйте десктопний.
Bard 2 уже доступний англійською, китайською та корейською, а в списку запланованих підтримуваних мов є українська. З огляду на це, очікуємо, що незабаром ШІ-чатботом можна буде користуватися і в Україні. Безкоштовний.
Perplexity
Чат-бот, який теж генерує текст та допомагає із пошуком інформації. Витягує результати також “по-живому” з Інтернету. Ваш запит українською зрозуміє, але відповідь все одно відтворить англійською. Як і Bing AI цитує, звідки бере результати. Безкоштовний.
ChatPDF
Сервіс на базі штучного інтелекту, який зможе прочитати замість вас PDF-документ, і визначити в ньому найголовніше за вашим же запитом. Дуже корисний інструмент, якщо потрібно працювати з великими документами. Але з відповідями на питання, які охоплюють забагато абзаців, можуть бути проблеми. Чудово розуміє українську. Безкоштовний.
AI-Powered WordPress Platform від 10Web
Платформа WordPress на базі штучного інтелекту. По суті, конструктор з хостингом, досить зручний, особливо, коли немає значного бюджету на розробку або знань у кодуванні. Обіцяють показник PageSpeed 90+.
Приблизний шаблон можна створити безкоштовно, просто надавши основні відомості про компанію. Усі необхідні фічі редагування стають доступними лише з платної версії – від $10/міс.
Mixo.io
Конструктор на основі штучного інтелекту. За коротким описом вашої ідеї Mixo згенерує SEO-оптимізований контент на сторінку сайту або email-розсилку будь-якою мовою. Хоча, звісно, результат буде кращим, якщо прописувати запити англійською.
Дуже корисний інструмент, щоб швиденько перевірити свої бізнес-ідеї. Безкоштовний. Платні тарифи дозволяють самостійно налаштувати URL-адресу сайту і видалити брендинг Mixo.
Slidesgo
Скоротить ваш час на створення презентацій. Тисячі крутих шаблонів для Google Slides та PowerPoint.
Безкоштовний для 1000+ презентацій.
Video Highlight
Можна вставити посилання на відео, і система текстово сумаризує вам, про що йдеться в ролику. Підтримує відео українською мовою. Безкоштовний.
Krisp
Якщо під час мітингу ви не хочете, аби вас відволікали сторонні звуки, і колеги не чули, як гавкає ваш пес чи сваряться сусіди, цей крутий AI-інструмент якраз для вас.
Безкоштовне шумопоглинання 60 хв/день, платні тарифи від $8/міс.
Для дизайнерів
- DALL-E 2 – створює оригінальні зображення з текстового опису.
- Midjourney – нейромережа для генерації зображень.
- Midjourney Prompt Tool – сервіс для формування складних запитів до нейромереж.
- Stable Diffusion – максимально швидко генерує зображення на основі тексту чи вхідного зображення.
- OpenArt – бібліотека створених штучним інтелектом картинок.
- Playground AI – один з найбільш простих та результативних ШІ-інструментів для створення графіки.
- Viesus – покращує чіткість фотографій, масштабує, редагує.
- Designer – один з найдостойніших ШІ-інструментів від Microsoft для генерації графіки та дизайнів.
- Bing Image Creator – подає кілька варіантів зображень за певним промптом.
- Uizard.io – дизайнить відмальовані від руки зображення.
- Flair.ai – підбирає фон під картки товару.
- Genius.design – автоматично доповнює дизайн у режимі реального часу.
- Booth.ai – надягне товар на людину.
Детальніше про інструменти AI для UI/UX дизайну.
Для контент-мейкерів
- Jasper – генерує тексти.
- Copy.ai – пише слогани, мета-описи, тексти на банери.
- MarketMuse – робить SEO-аналіз текстів.
- Grammarly – перевіряє англійські тексти на орфографічні, граматичні та стилістичні помилки. Визначає ступінь залученості текстів.
- Saga.so – буде корисним для профрідерів англійських текстів.
- Happyscribe – перетворює аудіо на текст.
- Veed.io – допомагає монтувати відео.
- Elai – AI-сервіс української розробки для створення відео-контенту з текстового запиту.
- Runwayml – генерує відео за текстовим запитом, дозволяє працювати з фоном та обʼєктами, розкадровує відео, генерує субтитри і транскрибує.
- GEN 1 від Runway – нова система штучного інтелекту для синтезу зображень і відео.
- VidIQ – дає поради по просуванню на Youtube, робить аудит каналу, аналізує підписників та генерує ідеї для відео.
- FineShare – дозволяє записувати відео у високій якості.
- Jitter – створює анімації.
- Beatoven – генерує унікальні треки, які можна використовувати в контенті без банів за авторські права.
- Boomy.ai – генерує унікальну музику.
- Adobe Podcast – генерує треки і видаляє шум із записів.
- Ecrett music – можна завантажувати уже згенеровану AI музику або створювати свою.
- Analisa.io – робить аудит сторінок у соцмережах та конкурентний аналіз.
Детальніше про інструменти AI для контент-мейкерів.
Для маркетологів
- ChatGPT – робить аналіз ринку, створює email-шаблони, статті у блог, опис продуктів, а також стане помічником при розробці стратегій, проведенні брейнштормів, генерації ідей і створенні персоналізованих пропозицій.
- Forefront – на початковому етапі ви можете обрати собі в асистенти менеджера з маркетингу і сервіс буде відповідати одразу в правильному контексті.
- Bing Chat – допомагає швидше робити дослідження, генерувати контент для сайту, опису продуктів, email-розсилок, може надихнути на створення статей на певні теми.
- Cody – відповідає на питання, як і ChatGPT, але з однією перевагою: його можна навчати на вашому бізнесі, команді, процесах і клієнтах.
- MarketMuse – допомагає створювати SEO-оптимізовані тексти на сторінки сайтів, статті у блог, рекламні оголошення та email-розсилки.
- Aiter – безкоштовний генератор рекламних оголошень.
- LeadiQ – допомагає створити ідеального покупця, визначити тригери продажів та відслідкувати реакцію користувачів.
- Fullstory – аналізує шлях користувачів на вашому сайті.
- DigitalFirst.ai – допомагає формувати повноцінні воронки, генерувати ідеї для таргету, оголошення.
- Factors.ai – визначає, хто стоїть за вашим анонімним трафіком, аналізує поведінку відвідувачів сайту, оптимізує рентабельність витрат на рекламу. Сервіс зі схожим функціоналом – Leadfeeder.
- WTF? – переказує зміст сайтів.
- Chatfuel – конструктор чат-ботів у соцмережах і на сайті.
- ManyChat – чат-бот на основі ШІ, розроблений під продажі й маркетинг.
- Neurons – допомагає визначити, що саме мотивує вашу ідеальну аудиторію та передбачити тим самим поведінку відвідувачів на сайті і в процесі рекламних кампаній.
- Retainly – автоматизує електронні листи, SMS-повідомлення, push-сповіщення та допомагає швидше проводити ліди по воронці.
Детальніше про інструменти AI для маркетологів.
Для розробників
- AutoRegex – генерує регулярні вирази (RegEx) з текстових запитів.
- What The Diff – допомагає працювати з GitHub. Призначений для генерації описів до ваших Pull Requests.
- Auto Backend – потужний веб-додаток, створений для спрощення розробки бекенду.
- Adrenaline – інструмент від OpenAI Codex, який виправить помилки в коді.
- Buildt AI – пошуковик для VSCode, який знаходить готовий код у загальнодоступних базах даних.
- GitHub Copilot – допомагає набирати код шляхом автодоповнення в редакторі в режимі реального часу.
- Tabnine – приблизний аналог GitHub Copilot для автодоповнення коду.
- Safurai – допомагає в кодуванні, дебагінгу та рефакторингу.
- CodePal – генерує робочий код із текстових запитів.
- Сodesnippets – генерує код із текстових запитів, створює документацію, проводить рефакторинг, налагоджує код.
- Stenography – генерує документацію для вашого коду.
- Riku – допомагає писати запити до нейромереж.
- AiHelperBot – допомагає генерувати складні сіквел-запити.
Детальніше про інструменти AI для розробників.
На завершення
Як бачимо, сьогодні із сервісами на основі ШІ можна робити все що завгодно – генерувати тексти, створювати сайти, писати музику, програмувати, робити маркетингові дослідження і просто кайфувати від того, наскільки насправді спрощується робота вебмайстрів. Головне пробувати, багато рішень є безкоштовними, тож це не загрожує втратою бюджету.
Можливо, вас зацікавить
Поділитися посиланням в робочому чаті, закинути лінк на сайт в рекламу, соцмережі чи SMS....
Навіть якщо ви ніц не запамʼятаєте, знайте: ми все одно готові вам допомогти, коли...
Хочете дізнатися сотню цікавих фактів про IT? Як добре, що ми здибалися :) Гадаємо,...
Наш телеграм
з важливими анонсами, розіграшами й мемами
Приєднатися