12 AI-інструментів для UI/UX дизайну
Штучний інтелект так швидко набрав обертів, що аж страшно. І страшно, і естетично, і вигідно з точки зори економії дизайнерських зусиль та зниження витрат. Логічно, що звідусіль чути: “А чи не забере AI роботу в дизайнерів?”. Питання дискусійне. Але, погодьтеся, доки ми дизайнимо для людей, нам завжди будуть потрібні дизайнери-люди.
До того ж технологія штучного інтелекту пропонує нові справді захопливі можливості для створення кращого користувацького досвіду. У цьому дослідженні дізнаємося, як змусити штучний інтелект працювати на вас – від автоматизації повторюваних завдань до створення вражаючих візуальних ефектів.
Розглянемо 12 корисних інструментів ШІ (штучного інтелекту) для UI/UX дизайнерів, які дозволять вам залишатися на передовій революції в дизайні.
DALL-E 2
Нейромережа від OpenAI, яка створює оригінальні зображення з текстового опису. Щоб отримувати трохи кращі результати, ніж зазвичай, скористайтеся Prompt Optimizer. Сервіс допомагає прописувати більш точні prompts (запити). Розуміє лише англійську.
Реєстрація безкоштовна. Після активації акаунта видається 50 кредитів на запити. Уже з 2-го місяця надається 15 кредитів, потім їх можна докупити (пакет 115 штук – $15 або по $0,02 за кредит).
Посилання: https://openai.com/product/dall-e-2
Так, хоч DALL-E 2 – це вже нейронна класика, але з власного досвіду скажемо, що наступні інструменти впоралися з нашими завданнями набагато краще.
Midjourney
Банери для сайту, статті у блозі, генерація логотипів, персонажів, патернів, рекламних креативів, зображень співробітників, дизайн продуктів – це ще неповний список того, що вміє Міджорні. Щоб отримувати максимальну практичну користь, скористайтеся спеціальним сервісом для формування складних запитів – Midjourney Prompt Tool.
Зверніть увагу, доступний лише платний тариф. Заходити потрібно з акаунта в Discord, приєднуємося до серверу Midjourney, потім переходимо в розділ “Newcomer rooms” → “Newbies” → вводимо /imagine і свій Prompt. Після цього можемо корегувати результат – U (обрати одне із зображень для подальшої деталізації) або ж V (згенерувати ще 4 варіанти вибраного зображення).
Сервіс тепер повністю платний. Тарифи стартують від $8/міс.
Посилання: https://www.midjourney.com/home/
Stable Diffusion
Дозволяє максимально швидко згенерувати зображення на основі тексту чи вхідного зображення. Вважається однією з найбільш “проривних” моделей у плані швидкості та якості згенерованих зображень.
Інструмент безкоштовний.
Посилання: https://stablediffusionweb.com/
OpenArt
Така собі здоровенна бібліотека створених штучним інтелектом картинок. Ви можете знайти тут мільйони зображень по підказках з DALL-E 2, Midjourney, Stable Diffusion; створювати зображення з текстових промтів і редагувати вже створені картинки. Досить зручно, бо з хороших результатів можна просто скопіювати prompt, потім відредагувати його під власні потреби і використати в тому ж Stable Diffusion, наприклад.
Щоденні безкоштовні кредити можна отримати в Discord, а взагалі на сайті надається 100 безкоштовних кредитів на створення картинок, 1 запит = 0,1 кредит.
Посилання: https://openart.ai/
Playground AI
Серед AI моделей, за якими буде створено зображення, можна обрати Playground. Один з найбільш простих та результативних ШІ-інструментів для створення графіки. генерувати зображення можна на сайті, а ділитися ними у спільноті Discord.
Безкоштовно до 1000 картинок на день, комерційна ліцензія також безкоштовна.
Посилання: https://playgroundai.com/create
Viesus
Покращує чіткість фотографій та масштабує їх, реконструює обличчя, усуває ефект червоних очей, робить локальну та глобальну корекцію кольору, контрастності та яскравості, автоматизує процеси покращення великих обсягів фотографій.
Безкоштовна версія на 50 кредитів, 1 кредит = 1 покращення. Платна версія – $90 за 5000 кредитів.
Посилання: https://www.viesus.com/
Designer
На нашу думку, один з найдостойніших ШІ-інструментів від Microsoft для генерації графіки та дизайнів. Є шаблони, які можна кастомізувати, наприклад, робити у корпоративних кольорах. Особливо хороше рішення для створення банерів на сайт та рекламних креативів. Пропонує підписи та хештеги для публікації згенерованих зображень у соцмережах.
Безкоштовна, однак деякі функції можуть бути доступні тільки підписникам Microsoft 365.
Посилання: https://designer.microsoft.com/
Bing Image Creator
Розроблений Microsoft. Подає кілька варіантів зображень за певним промптом. Підтримує українську мову. Теж досить гідний замінник Midjourney та DALL-E 2.
AI-інструмент безкоштовний.
Посилання: https://www.bing.com/create
Uizard.io
Дизайнить відмальовані від руки зображення. Просто завантажуєте в додаток свій скетч і Uizard автоматично доповнить ваш дизайн. Те ж саме можна провернути і зі скріншотом будь-якого сайту чи додатку – AI-помічник використає його як основний референс та розробить на його основі мокап. Також Пропонує готові шаблони для мобільних/десктопних пристроїв, планшетів, веб-додатків.
Створюйте інтерактивні прототипи, тестуйте різні стилі, діліться ними з командою та загалом автоматизуйте дизайнерські процеси у реальному часі.
Безкоштовний для 2 проєктів, 10 шаблонів. Платні тарифи стартують від $12/міс.
Посилання: https://uizard.io/
Flair.ai
Якщо потрібно підібрати фон під картки товару, то Flair.ai стане ідеальним вибором. Ви просто перетягуєте фото продукту, за допомогою текстового запиту описуєте оточення, редагуєте візульні обʼєкти і все – експортуєте свій брендований контент. Підійде не лише для карток товарів, але й для створення банерів та рекламних оголошень у соцмережах.
До 30 зображень різних продуктів – безкоштовно. Платний тариф від $10/міс.
Посилання: https://flair.ai/
Genius.design
Плагін для Figma, який розуміє, що ви розробляєте, і робить пропозиції, які автоматично доповнюють дизайн із використанням компонентів з вашої системи проектування. Все відбувається в режимі реального часу. Наприклад, коли ви починаєте створення інтерфейсу форми, Genius.design автоматично додає всі необхідні елементи: поля введення, кнопки і тому подібне.
Також ШІ-помічник допомагає створювати редаговані дизайни інтерфейсу просто з текстового опису.
Посилання: https://www.genius.design/
Booth.ai
Допомагає швидко створювати life-style фотографії товарів з дуже високою якістю. Завантажуєте в Booth.ai фото (можна навіть не професійні), надаєте опис, який дозволить адаптувати зображення до вашого бренду, а він уже надягне товар на людину.
У результаті ви отримаєте зображення з високою роздільною здатністю (4k), які вже будуть готові до використання на вашому сайті чи в маркетингових матеріалах.
Посилання: https://www.booth.ai/
На завершення
Як бачимо, замість того, щоб створювати дизайнерські підходи методом спроб і помилок, інструменти штучного інтелекту дозволять вам як UI/UX-дизайнеру розробляти прогнозовані моделі на основі даних користувачів і автоматично застосовувати їх у своїх проектах.
Такий рівень персоналізації з AI-інструментами дозволить вам створювати більш складні, орієнтовані на користувача цифрові продукти. І звісно, в рази прискорити роботу над кожним із ваших проєктів.
Можливо, вас зацікавить
Поділитися посиланням в робочому чаті, закинути лінк на сайт в рекламу, соцмережі чи SMS....
Навіть якщо ви ніц не запамʼятаєте, знайте: ми все одно готові вам допомогти, коли...
Хочете дізнатися сотню цікавих фактів про IT? Як добре, що ми здибалися :) Гадаємо,...
Наш телеграм
з важливими анонсами, розіграшами й мемами
Приєднатися