☁ Чому Cloudflare краще CDN

Багато адміністраторів могли чути про CDN мережі, які дозволяють завантажувати сайти швидше, істотно зменшуючи час відгуку. Але наскільки залишається актуальною послуга CDN і чи можна замінити її на більш сучасне і вигідне рішення, що сполучає не тільки мережі доставки вмісту, але ще і інші корисні функції? Таким рішенням є Cloudflare.

Нагадайте, а що таке Cloudflare?

Cloudflare — сервіс доставки контенту, який не тільки підвищує оптимізацію, швидкість і пропускну здатність сервера, але ще має безліч додаткових функцій, які прискорюють роботу сайту. Крім того, Cloudflare захищає сайти від DDoS-атак, роблячи їх більш безпечними — пропускна здатність мережі перевершує будь-яку з потенційних атак в десятки разів.

Географічна відстань між користувачем і сервером, на якому розташований ваш сайт, має великий вплив на час очікування — завантаження об’єктів, плагінів і інших візуальних елементів на веб-сторінці вимагає додаткового часу. В першу чергу Cloudflare рекомендується для тих сайтів, яких турбує час відгуку і швидкість завантаження — завдяки CDN-інфраструктурі сервіс зменшує споживання трафіку до 60% і знижує навантаження на сервер до 65%, дозволяючи об’єктам відображатися швидше.

Крім CDN-мереж, за допомогою Cloudflare можливо:

  • автоматично оптимізувати сайт під мобільні пристрої
  • оптимізувати зображення, зменшивши їх вагу
  • кешувати контент, що не піддається обробці іншими CDN
  • за допомогою спеціального протоколу передавати інформацію для інтерактивних додатків, ігор або чатів, виключаючи необхідність відновлення сесій 
  • підлаштовуватися під браузери відвідувачів, підтримуючи роботу HTTP/2, SPDY, HTTP/1.1 і нового протоколу QUIC HTTP/3
  • швидко змінювати DNS записи при роботі через Cloudflare
  • швидко реагувати на атаки, не дозволяючи сповільнити роботу сайту
  • виконати додаткове налаштування, виставивши розширені правила для сторінок

Аналітика сервісу дозволяє наочно вивчити, скільки трафіку Cloudflare допоміг заощадити, а також подивитися карту відвідувачів, пошукових роботів і безліч інших параметрів. Залежно від обраного тарифу, статистика буде оновлюватися — від одного разу на 15 хвилин до 24 годин.

Cloudflare дозволяє не тільки потурбуватися про швидкість і безпеку сайту, але і подумати про захист користувачів, надаючи безкоштовний SSL сертифікат від Comodo, а також декілька режимів шифрування.

І, найголовніше, наші клієнти можуть підключити Cloudflare до будь-якого shared-хостингу абсолютно безкоштовно — тариф Free дозволяє підвищити швидкість завантаження сайту, отримати безкоштовний SSL , розширити захист і спостерігати за статистикою ресурсу. Для більш розширеної безпеки і докладного звіту можна придбати тарифи Pro або Business.

Тариф Cloudflare Pro підійде для популярних сайтів і проектів, які планують нарощувати трафік, і включає в себе більш високу швидкість, мобільну оптимізацію, фаєрвол веб- додатків, розширений захист, детальна статистика і оновлення подій на сайті раз в 15 хвилин і безкоштовний SSL сертифікат від Cloudflare. Якщо вас цікавить максимум захисту для великих проектів — тоді вам потрібен тариф Cloudflare Business, що включає в себе весь функціонал тарифу Pro + розширений захист від DDoS атак, повне налаштування всіх функцій, 100% гарантію безперебійної роботи і підкріплений технічний фахівець.

Cloudflare поєднує не тільки функції CDN, але ще і ряд додаткових параметрів, які роблять управління і спостереження за сайтом істотно простіше, будучи, по суті, його більш сучасною заміною.