Joomla – надійність, перевірена часом

Joomla, по праву, надійно закріпилась в списку затребуваних систем для керування контентом (CMS). Це друга по попурярності, але перша по якості платформа. Доведено, що вона лежить в основі ⅓ сайтів в інтернеті. Й значимість її тільки зростає.

CMS проста у вивченні й не потребує певних знань у новачків. Чого варта простота, зрозумілість, широкий функціонал. А безкоштовні плагіни й шаблони говорять самі за себе.

Картинка: Joomla

За останні 13 років Joomla постійно лідирує в номінації «найкраща безкоштовна CMS із відкритим вихідним кодом».

Визначення CMS

Це свого роду додаток, для тих хто створює контент, щоб керувати сайтами.  Платформа полегшує роботу новачкам й особам із мінімальними знаннями в інформаційних технологіях.

Історичні відомості

«Joomla!» означає «всі разом», що відображає єдинство розробників й спільноти в розвитку системи. Движок являється відгалуженням широко відомої CMS Mambo. Команда розробників відділилась по причині розбіжностей з керівництвом. Восени 2005 року в світ вийшла перша версія Joomla. Продукт був примітивний, маючи при цьому основний функціонал, який використовується по сьогодні. По суті, це була лише перейменована Mambo 4.5.2.3, але із виправленнями знайдених погрішностей й вразливих місць.

Можливості

 1. Лідируючий лендинг бідь-якої важкості. Платформа відрізняється зручністю й функціоналом – гнучкі налаштування, безліч доповнень та секцій. Відсутність  Відсутність зворотних платежів.
 2. Найпотужніший інтернет каталог. Ресурс дозволить створити каталог будь-якої складності.
 3. Наявність веб-аналітики відвідуваності.
 4. Різноманіття слайдерів та галерей.
 5. Велика кількість шаблонів.
 6. Будь-який тип сайту від блогу до порталу.

Система відрізняється зручністю, адже встановлення відбувається автоматично. Залишається оплатити тариф, підключити домен. Елементи інтерфейсу, форуми й матеріали доступні й зрозумілі, тому освоєння не складне.

Движок має унікальні фішки, які відрізняють його від інших. Серед них:

 • пришвидшене завантаження,
 • режим відладки.

Подібна базова функціональність може додатково розширюватись за рахунок плагінів. Модулі з оновленнями доступні як з офіційного каталогу, так і з сторонніх ресурсів. Більше того, їх можна створити самому. Користувач сам налаштовує конфігурацію CMS, яка залежить від доданих плагінів.

Вразливість системи все ще – в розширеннях. Адже відслідковувати наповнення та якість плагінів із невідомих джерел неможливо. Щоб не допустити можливих проблем із функціонуванням важливо використовувати офіційні доповнення.

Переваги й недоліки

Головна перевага – гнучкість, наявність плагінів для функціональності. Обов’язково варто виділити:

 • Простота – Joomla встановлюється автоматично.
 • Зручна панель адміністрування.
 • Наявність української мови в системі.
 • Систематичне оновлення.

Один з головних недоліків – висока частота взломів, пов’язана з популярністю системи. Також часті проблеми в підозрілих розширеннях, тому обирати їх потрібно обережно.

Часті збої при оновленнях. Адже головна складність – часта невідповідність движка й плагінів. Проблема в тому, що розробники не завжди встигають створити апдейти – виникають так звані збої в роботі. Тому для старту рекомендується створювати резервну копію, вимикаючи плагіни, а потім вмикати їх почергово, перевіряючи роботоспособність кожного елементу.

Професійні розробники нерідко називають CMS недопрацьованою. Доведено, неточності ускладнюють її кастомізацю, призводять до сповільнення, відчутному погіршенні роботи сторінок.

Думка спеціалістів

 • “Joomla – повноцінна альтернатива WordPress. Це ідеальне рішення для веб-майстрів початківців.”
 • “Joomla безперечно громіздкий, місцями нелогічний, проблемний, але улюблений движок.”

Платформа підтримується всіма хостинг-провайдерами. Також існують спеціальні тарифні плани для Joomla. З їх допомогою можна покращити показники швидкості й продуктивності сайту. Потрібно створити блог, магазин, портфоліо, сайт з новинами або благодійний сайт – платформа легко перетвориться в потрібний вигляд.

HostPro: Joomla

Якісний та швидкий хостинг для Joomla в Україна – це HostPro.

Коли ви визначитесь із CMS й вирішили, що бажаєте придбати Joomla hosting, тоді діло залишається за малим: визначитись із потрібним тарифом, в залежності від того які потужності знадобляться вашому сайту.

Joomla користується значною популярністю серед систем керування контентом, як в Україні, так й у всьому світі, а в поєднанні з хорошим хостингом від HostPro ваш сайт стане лиш краще.

Висновок

Joomla – елементарність, простота й доступність без труднощів. Вона має інтуїтивно зрозумілий та зручний в користуванні інтерфейс. Тепер навіть новачок зможе без проблем створювати й публікувати свій контент. З нею легко почати, рости й розвиватись. При потребі можна швидко знайти рішення й відповіді на питання на різних форумах або в безмежжі інструкцій.

Хостинг Джумла від провайдера HostPro – це правильне й швидке рішення, яке допоможе захистити не тільки свої дані й контент, але й час: в випадку, якщо щось трапиться із сайтом ви завжди зможете відновити інформацію завдяки безкоштовним бекапам. Наша служба підтримки допоможе розібратись в нюансах, а якщо знадобиться, то й безкоштовно перенесе ваш сайт до нас.