🇺🇦 Зареєструвати домен у зоні UA: особливості та переваги реєстрації 

Зараз вже важко уявити бізнес, який не представлений в Інтернеті. А його існування там неможливе без сильного домену. Найпрестижнішим доменом, який відкриває можливості для професійного ведення бізнесу в Україні, є національний домен верхнього рівня (ccTLD) – UA. Вже більше 29 років ця доменна зона залишається найбільш привабливою і престижною в нашій країні. Придбання такого домену – демонстрація високого статусу і надійності бізнесу. Реєстрація в цій зоні має свої особливості, які необхідно враховувати, перш ніж прийняти рішення про створення свого сайту з таким доменним ім’ям.

Необхідні умови реєстрації в домені .UA та її нюанси

Для реєстрації доменного імені в зоні .UA необхідно мати зареєстровану торгову марку (далі ТМ). Усі деталі щодо реєстрації ТМ можна дізнатися на сайті Українського інституту інтелектуальної власності (скорочено Укрпатент).

Акцентуємо вашу увагу, що у назві доменного імені в зоні .UA має міститися весь набір символів, який відображений у полі 540 ТМ. Ця сама вимога стосується також доменних імен в зоні .UA, які реєструються на підставі міжнародних торгових марок, дія яких розповсюджується на територію України.

На момент оформлення замовлення доменного імені в зоні UA, відповідна ТМ повинна бути діючою, тобто мати термін дії не менший, ніж термін, на який реєструється доменне ім`я. 

У назві доменного імені можуть використовуватися лише символи латинського алфавіту, крім спеціальних символів &, @, ., / та інші. Подібні символи можуть бути замінені їх англійськими назвами або прибрані з назви доменного імені взагалі. У разі, якщо на логотипі ТМ присутні кириличні символи, слід виконати їх транслітерацію за посиланням

У будь-якому випадку, кінцеве рішення щодо можливості реєстрації бажаного доменного імені в зоні .UA відповідно до зареєстрованої ТМ, приймає виключно Адміністратор відповідної доменної зони.

Варто брати до уваги, що встановлена ​​довжина назви домену – від 1 до 63 поєднань символів, що включають цифри і/або букви латинського алфавіту.

Процес реєстрації та переваги отримання доменного імені в зоні .UA

Реєстрація доменного імені в зоні .UA займає декілька днів, з моменту внесення оплати, через необхідну перевірку відповідності замовленного доменного імені Правилам доменної зони та зареєстрованої ТМ.

Доступний період реєстрації – від 1 року до 10 років.

Переваги домену .UA:

 • однозначна асоціація ємного і короткого доменного імені з Україною;
 • гарантія впізнаваності й популярності серед національних користувачів інтернету;
 • підвищена довіра користувачів, зважаючи на необхідність для реєстрації власної торгової марки.

Крім цього, власник доменного імені .UA отримує додаткові можливості для успішного початку і динамічного розвитку завдяки створенню поштової скриньки з ім’ям сайту.

Подати заявку на реєстрацію доменного імені .UA  ви можете на нашому сайті. Ми подбаємо про те, щоб цей процес був максимально комфортним для вас.

Як одержати свідоцтво України на торговельну марку?

 • Право на одержання свідоцтва має будь-яка фізична або юридична особа, об`єднання осіб або їх правонаступники.
 • Право власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом.
 • Особа, яка бажає одержати свідоцтво, подає заявку до “Українського інституту інтелектуальної власності”.
 • Обсяг правової охорони, який надається, визначається зображенням торговельної марки та переліком товарів і послуг, внесеними до Державного реєстру свідоцтв України на торговельні марки, і засвідчується свідоцтвом з наведеними в ньому копією внесеного до Реєстру зображення торговельної марки та переліком товарів і послуг.
 • Строк  реєстрації торговельної марки займає приблизно 18-20 місяців, але доплативши додатковий збір, можна скоротити цей період до 7-8 місяців. 

Скільки коштує зареєструвати торговельну марку?

Вартість реєстрації торговельної марки не є фіксованою і залежить від:

 • Виду торговельної марки (вона буває словесна (тільки слова, букви чи цифри), зображувальна (лише зображення) і комбінована (слова – букви, цифри і зображення).
 • Кольору торговельної марки (чорно-біла чи кольорова).
 • Кількості класів товару чи послуги.
 • Кількості власників торговельної марки.
 • Строку реєстрації (звичайні терміни чи прискорена реєстрація).

Мінімальна вартість подання заявки на реєстрацію ТМ одним заявником складає 3200 грн (за умови подання електронної заяви) та 4000 грн при поданні фізичної.

Якщо заявників на одну торговельну марку декілька – вартість подання такої заявки становить 5200 грн.

Додатково доведеться заплатити за:

 • Кожний клас МКТП – 4000 грн.
 • Подачу в заявці кольорового зображенням знака – 1000 грн.
 • Кожен клас при публікації про видачу свідоцтва на знак у чорно-білому зображенні – 600 грн.
 • Публікацію знака у кольоровому зображенні – 200 грн.

При отриманні свідоцтва на знак додатково сплачується держмито:

 • Для фізичних та юридичних осіб, які проживають в Україні – 85 грн;
 • Для фізичних та іноземних юридичних осіб, які проживають/розташовані за кордоном – $200.

*Вказана вартість реєстрації ТМ надана для ознайомлення та актуальна станом на квітень 2022 року, відповідно до інформації, вказаної на офіційному сайті Укрпатенту. Ми не можемо гарантувати, що зазначені ціни залишатимуться саме такими та не будуть змінюватися. 

Як перевірити домен на зайнятість?

Для того, щоб перевірити, чи вільний домен, введіть у стрічці пошуку на сторінці “Домени” або на головній сторінці бажаний домен разом з потрібним TLD, наприклад, test.ua та натисніть “Перевірити”. Під стрічкою пошуку буде видано результати перевірки: якщо домен вільний, можете спокійно його замовляти.