🇺🇦 Домен в зоні UA: особливості та переваги реєстрації

Зараз вже важко уявити бізнес, який не представлений в інтернеті. А його існування там неможливе без сильного домену. Найпрестижнішим доменом, який відкриває можливості для професійного ведення бізнесу в Україні, є національний домен верхнього рівня (ccTLD) — UA. Діюча вже більше 27 років, ця доменна зона, як і раніше залишається найбільш привабливою і престижною в нашій країні. Придбання такого домену — демонстрація високого статусу і надійності бізнесу. Реєстрація в цій зоні має свої особливості, які необхідно враховувати, перш ніж прийняти рішення про створення свого сайту з таким доменним ім’ям.

Необхідні умови реєстрації в домені .UA та її нюанси

Особливістю отримання імені в домені .UA є необхідність наявності торгової марки (ТМ) – з цим вам рз цим вам допоможе компанія “Вайз Груп”, яка спеціалізується на створенні власної торгової марки. Її унікальне цифро-буквене найменування і буде продубльовано ім’ям створюваного домена. Це стосується не тільки національних, а й міжнародних торгових марок, дія яких легітимна на території України — їх власники також зможуть зареєструвати доменне ім’я в зоні .UA. Право їх власності на ТМ має бути підтверджено відповідним свідоцтвом.

Обов’язковою також є умова, яке передбачає, що торгова марка в момент реєстрації домену повинна бути активна, а термін закінчення реєстрації повинен перекривати термін існування доменного імені. Важливо враховувати, що отримати його можливо, не будучи власником самої торгової марки. Досить укласти договір з власником подібного свідоцтва, що підтверджує згоду на отримання зазначеного в ньому доменного імені, яке є єдиною цифровою власністю в інтернеті і має бути абсолютно ідентичне до вже існуючої торгової марки. Тобто, доменне ім’я в зоні .UA делегується лише в разі, коли повністю або елементом другого рівня по орфографії аналогічне до написання ТМ. У найменуванні домену дозволено використовувати лише символи латиниці. Для кириличних символів, якщо вони присутні на логотипі ТМ, слід провести транслітерацію відповідно до встановлених правил.

Варто брати до уваги, що встановлена ​​довжина домену — від 1 до 63 поєднань символів, що включають цифри і/або букви латинського алфавіту.

Процес реєстрації та переваги отримання доменного імені .UA

Реєстрація доменного імені в зоні .UA здійснюється протягом 3 днів з моменту внесення оплати та подання відповідних документів. Доступний період реєстрації від 1 року до 10 років. По закінченню сплаченого продовжити домен можна буде протягом 28 днів без будь-яких санкцій.

Переваги домену .UA:

  • однозначна асоціація ємного і короткого доменного імені з Україною;
  • гарантія впізнаваності й популярності серед національних користувачів інтернету;
  • підвищене довіру користувачів зважаючи на необхідність для реєстрації власної торгової марки.

Крім цього, власник доменного імені .UA отримує додаткові можливості для успішного початку і динамічного розвитку завдяки:

  • створення поштової скриньки з ім’ям сайту;
  • отриманню безкоштовного SSL сертифікату Let’s Encrypt — це зробить передачу даних при роботі з HTTPS з’єднанням більш захищеною, установка сертифіката здійснюється в мінімальний час, захищає один домен, забезпечуючи шифрування даних.

Зареєструвати доменне ім’я в зоні .UA ви можете на нашому сайті. Ми подбаємо про те, щоб цей процес був максимально комфортним для вас.